Hikmet Çetinkaya Resim Sergisi

Tarihler: 02 Mayıs 2006 Salı ~ 02 Haziran 2006 Cuma

Yer: Toprak Sanat Galerisi

Adres: Toprak Center, Ihlamur Yıldız Cd. No.10 Beşiktaş İstanbul

Telefon: (212) 326 35 80

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 2, 2006 ~ Haz 2, 2006
Hikmet Çetinkaya 41.Kişisel Resim Sergisi
02 Mayıs-02 Haziran 2006

Yaptığı Gelincik Tablolarıyla Yurtiçinde ve Yurtdışında Haklı Bir Üne Sahip Olan Ressam Hikmet Çetinkaya; Farklı Yorum Kattığı Yeni Eserlerini Toprak Sanat Galerisinde Sergiliyor…

Sanatçı;1958 yılında Hasanşeyh-Konya’da doğdu. Orta,lise eğitimini Denizli’de tamamladı. 1982 yılında Ankara Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu. Resim eğitimi yöntemleri konularında araştırmalarda bulunarak, kendi ismini taşıyan bir sanat galerisi ve resim atölyesi kurdu.

Resim çalışmaları hakkında sanatçı duygularını şöyle açıklıyor; Resim serüvenim boyunca, kuvvetli duygularla, güçlü bir ayakta durma isteğiyle yaşadım ve bunu keyifle en umutsuz koşullarda bile bitmeyen heyecanım ve sevincimle tuvallerime yansıttım. Her resmimi, yüreğimi içine koyarak yaptım. Resim kendi içinde bir dildir. Ressamın fırçası ile çizgisi bir araya geldiğinde, bu “ressam”ın kendi dilinde söylenmiş bir dili olarak tuvale yansır. Resimlerimde yıllarca çizginin,renk kullanımının nasıl farklı yorumlarla ortaya çıktığını gördüm…Şimdi ise yeni ve farklı bir resimsel tatla tanışıyorum…

Uluslar arası Plastik Sanatçılar Derneği üyesi olan Hikmet Çetinkaya, resim çalışmalarına Paris ve Ankara’daki atölyelerinde devam etmektedir. Yurtiçi ve Yurtdışında 400 den fazla karma sergiye katılmıştır. Toprak Sanat galerisindeki bu sergisi 41. Kişisel sergisidir.


istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT