Aşkı Taze Tutmanın Sırrı: Arçelik Fullfresh Teknolojisi

Tarihler: 11 Temmuz 2012 Çarşamba ~ 11 Eylül 2012 Salı

Firma: Arçelik

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 11, 2012 ~ Eyl 11, 2012

Türkiye’nin en çok tercih edilen, çevreyle dost markası Arçelik, ‘Fullfresh’ teknolojisiyle yiyecekleri ilk günkü gibi taptaze tutan No-Frost buzdolaplarını tüketicilerin beğenisine sundu.

Teknoloji, inovasyon ve fonksiyonelliği temsil eden Çelik, tasarım, estetik, stil ve zarafet sembolü Çeliknaz ile aşklarını ilk günkü gibi taptaze tutmanın sırrını teknoromantik bir şekilde tüketicilerle paylaşıyor. Çevre dostu Arçelik’in Fullfresh teknolojisiyle üretilen No-frost buzdolapları doğanın tazeliğini buzdolabınıza taşıyor. Mavi ışığıyla vitaminleri korurken, havalandırma filtresi ile de bakteri oluşumunu engelleyen yeni buzdolabı, iyonizer teknolojisiyle de mikroorganizmaları yok ediyor ve kötü kokuları engelliyor. Bu üç teknolojik özelliği bir araya getiren buzdolabı hem sebze ve meyvelerin dalından yeni koparılmış gibi taze kalmasını sağlıyor, hem de tasarımıyla dikkatleri üzerine topluyor.

İyonizer Teknolojisi negatif iyonlar sayesinde, buzdolabında pozitif iyon yüklü mikroorganizmaları yok eder ve kötü koku oluşumunu engeller. Bakteri, küf, mantar, kötü kokular gibi bütün pozitif yüklü partikülleri konvansiyonel yöntemlerden farklı olarak, ortam havasının durağanlığını etkilemeyecek şekilde onların hareket kabiliyetini azaltarak deaktive eder. Negatif iyonların, havada asılı durumda bulunan ve artı yüklü partikül, mikroorganizma ve kokuya neden olan gaz moleküllerini çekerek nötralize etmesi ve çöktürmesi şeklinde mikroorganizmalar etkisiz hale gelir. Bu teknoloji sayesinde domateslerin ömrü 4, salatalık ve maydanozun ömrü 2 gün uzar.

Havalandırma Filtresi ile filtre üzerinde bulunan özel bir kaplama sayesinde kötü kokulara neden olan bakterilerin gelişimleri engellenir. Bu sayede buzdolabı içerisinde oluşabilecek kötü kokuları azaltır.

Mavi Işık Teknolojisi sayesinde buzdolabında sebzeler tıpkı doğadaymış gibi ışık almaya devam eder. Bu teknoloji gıdalardaki C vitamini miktarını arttırarak doğal tazeliklerini korur. Mavi ışık uygulaması için yapılan çalışmalar sonucu, beş günlük depolama deneyi sonunda mavi ışığın C vitamini miktarında domates için % 30, kırmızı biber için ise % 10’luk bir iyileştirme sağladığı görülmüştür.

Fullfresh teknolojisi Arçelik’in 2398 CNIY A++, 2489 CNGY, 2488 CNG A+++, 2475 CEI, 2484 CE, 2486 CEI, 2485 CEI, 5287 NFIY, 5276 NFIY A++, 5088 NFY A+++, 5796 NH, 5797 NHI, 5847 NFY, 8844 SBS NF, 8845 SBS NF, 8850 SBS NF modellerinde bulunmaktadır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT