Dalgaları Aşan Yeni Koleksiyon

Tarihler: 02 Nisan 2015 Perşembe ~ 02 Haziran 2015 Salı

Firma: Cem Lokmanhekim

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 2, 2015 ~ Haz 2, 2015

Farklı kültürleri yansıtan ayrıcalıklı ve özgün yaklaşımları ile tasarım dünyasına yön veren Cem Lokmanhekim, Karadeniz’in dalgalarından aldığı ilhamla yepyeni bir koleksiyona hayat verdi; “Dalgaları Aşmak”…

Yaşamdan ve doğadan aldığı ilhamı tasarımın özgün çizgileri ile buluşturan ünlü mücevher tasarımcısı Cem Lokmanhekim, yeni koleksiyonunda kültürümüzün önemli değerlerinden, geleneksel “Trabzon hasırı”nı günümüze taşıyor.

Nesiller boyu geçmişten günümüze Karadeniz kadınları tarafından el emeğiyle hazırlanan “Trabzon hasırı” çok özel ve incelikli bir örme tekniği olarak öne çıkıyor. Bu geleneği sürdürmek ve günümüze taşıyarak herkesle paylaşmak isteyen Cem Lokmanhekim, tekniği en incelikli şekilde yerinde öğrenmek için Karadeniz’i ziyaret ederek, Trabzon’da bu sanatı devam ettiren emektar kadınlarla birlikte çalıştı. “Trabzon hasırı”nın hikâyelerini dinleyen ve tasarımlarına bu ruhu da katan Cem Lokmanhekim tüm bu uzun ve incelikli çalışmalar sonunda benzersiz bir koleksiyona hayat verdi; “Dalgaları Aşmak”…

“Dalgaları Aşmak” koleksiyonunda, Trabzon hasırı örme tekniği, Cem Lokmanhekim’in yorumuyla earcuff, kolye, yüzük, küpe, şahmeran gibi benzersiz ve modern formlara kavuşuyor.

Cem Lokmanhekim “Trabzon hasırı”nın tarihi geçmişine de değinerek erkeklerle olan hikayesini de günümüze onlar için tasarladığı parçalarla taşıyor.

“Hayat dalgaları aşmaktır” felsefesi, tüm zorluklara rağmen hayatın güzelliklerine ayna tutan yaklaşımı ve kültürümüzün en özel geleneklerinden, zanaatlerinden “Trabzon hasırı”na sahip çıkan misyonuyla, Cem Lokmanhekim’in tasarladığı yeni koleksiyon “Dalgaları Aşmak”, benzersiz mücevherleriyle dikkat çekiyor.

www.cemlokmanhekim.com.tr

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT