Delaktig Sınır, Hayal Gücünüz!

Delaktig Sınır, Hayal Gücünüz!

Tarihler: 27 Şubat 2018 Salı ~ 27 Nisan 2018 Cuma

Firma: İkea

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 27, 2018 ~ Nis 27, 2018

DELAKTIG, gün içinde değişen ihtiyaçlara pratik bir şekilde uyum sağlayan ve sizinle değişen bir koleksiyon. Farklı aksesuarlarla tamamlanan ve kanepenin başrolde olduğu IKEA & Tom Dixon iş birliğinden doğan bu çok özel koleksiyon, modüler yapısı ile gün içinde hızla değişen ihtiyaçlara yanıt veriyor ve evde fark yaratmayı kolaylaştırıyor.

Küçülen yaşam alanları, gün içinde evde gerçekleşen pekçok farklı aktivite, her anımıza giderek daha fazla dahil olan teknolojiyle ortaya çıkan yeni sosyalleşme biçimleri ve bunun odağındaki insan…

Şubat ayında IKEA mağazalarında yerini alacak olan DELAKTIG Koleksiyonu, işte tüm bu değişimler göz önünde bulundurularak tasarlandı. IKEA ile ünlü tasarımcı Tom Dixon’un keyifli iş birliğinin bir sonucu olan DELAKTIG, bildiğimiz tasarım anlayışının sınırlarını zorluyor, evlerde değişikliklere kolayca adapte olabilen bir tasarım yaratmaya odaklanıyor ve herkesi evinde istediği değişikliği yapmak konusunda cesaretlendiriyor.

Koleksiyonun merkezinde yer alan DELAKTIG kanepe, modüler yapısı ile gerek ders çalışmak, gerek arkadaşlarla bir araya gelmek, gerekse hızla akan güne bir ara verip biraz dinlenmek için her zaman hazır.

Kanepenin dilediğiniz noktasına yerleştirebileceğiniz yastıklar ve yine dilediğiniz yerden ışık sağlayacak bir aydınlatma, hatta kanepenin dilediğiniz yerinde kullanabileceğiniz bir minik masa koleksiyonun tamamlayıcı aksesuarlarından... Gün içinde değişen ihtiyaçlarınıza göre dilerseniz kanapeye bir kol dayama aparatı ekleyebilir ya da koltuk arkalıklarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Veya biraz daha minderle tasarımı kişiselleştirebilirsiniz.

DELAKTIG'i boş bir tuval gibi düşünün. Odanızın büyüklüğüne karar verdikten sonra, ihtiyaçlarınız ve hayallerinizin doğrultusunda onu şekillendirin. Örneğin; yan masanızı kahve molasından çalışma istasyonuna istediğiniz zaman dönüştürmeye ne dersiniz?

Biraz ışığa mı ihtiyaç var? DELAKTIG aydınlatma, kanepeye eklenebilir veya tek başına bir yer lambası olarak kullanılabilir. Esnek yapısı sayesinde DELAKTIG aydınlatmayı dilediğiniz formda kullanabilirsiniz.

Biraz daha büyük düşünün. Evleniyor olabilirsiniz... Ya da belki ailenize yeni bir üye katılıyordur. Belki de kendi evinize taşınıyorsunuz. İhtiyaçlar gün içinde olduğu kadar zaman içinde de değişebilir. DELAKTIG hem günün her saatinde, hem de hayatınızın her anında sizinle olabilir. İhtiyaçlarınız mı değişti? Öyleyse yeni bir düzen getirin!

Tek yapmanız gereken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak biraz yaratıcılığınıza başvurmak. DELAKTIG Koleksiyonu ile tasarımda dilediğiniz kadar özgürsünüz. Çünkü bu yaratıcı koleksiyonun sloganı ‘Nasıl istersen öyle’…

IKEA’dan yenilikçi fikirlerin biraraya geldiği bir koleksiyon

IKEA ve Tom Dixon liderliğinde hazırlanan DELAKTIG Koleksiyonu, dünyanın farklı yerlerinden 75 tasarım öğrencisinin fikirleri alınarak şekillendirildi. Tom Dixon “DELAKTIG Koleksiyonunu tasarlarken ‘ne kadar çok farklı görüş dahil olursa, o kadar iyi’ diye düşündük. Bence bu, günümüz iş dünyasının nasıl çalışması gerektiğini anlatıyor.” diyor. Koleksiyon, ismini İsveççe’de ‘dahil olmak’ anlamına gelen DELAKTIG kelimesinden alıyor.

Koleksiyonun bir özel yanı da günümüzün alışılagelmiş mobilya tasarım anlayışına yeni bir bakış açısı getirmesi. Endüstriyel bir his veren alüminyum, DELAKTIG kanepelerin aynı zamanda sağlam ve kolay taşınabilir olmasını sağlıyor.

Tom Dixon ve IKEA ile işbirliği üzerine...

Tom Dixon okuldan ayrıldıktan sonra bir müzik grubuna katıldı. Daha sonra kendi kendine nasıl kaynak yapılacağını ve mobilya üretileceğini öğrendi. Tom Dixon, o günleri “muhteşem ve özgür” diye hatırlıyor. Bugün, çalışmalarını, Londra merkezli tasarım araştırma stüdyosunda devam ettiren Tom Dixon, hayata tek bir pencereden bakmayıp herşeyi tüm yönleriyle ele alan bir tasarımcı. Bu aynı zamanda, IKEA ve Tom Dixon’u ortak paydada buluşturan bir değer. DELAKTIG Koleksiyonunun başarısının temelinde de farklılıkların bir arada kullanılması ve tasarımda alışılagelmiş kalıpların sürekli sorgulanması yatıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT