Gelinlik İçin Günler, Damatlık İçin ise 20 Dakika Harcanıyor

Tarihler: 29 Ağustos 2012 Çarşamba ~ 29 Ekim 2012 Pazartesi

Firma: Dugun com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 29, 2012 ~ Eki 29, 2012

Evlilik ve düğün portalı Dugun.com, gelinlik ve damatlık alırken yaşananlara dair ilginç bir sonuç ortaya çıkardı. Elde edilen bilgiye göre, gelinlik seçimi için ortalama 20 mağaza dolaşılıyor ve bu işlem günlerce sürüyor. Damatlar ise kararlı duruşlarını alışverişte de sürdürüyor ve yaklaşık iki saat içinde, genellikle ilk girdikleri mağazadan damatlıklarını satın alıyorlar.

Dugun.com, düğün törenlerinin en dikkat çekici unsurlarından olan gelinlik ve damatlıklara ilişkin ilginç bilgiler paylaştı. Dugun.com’un notları, kadınların gelinlik seçimindeki kararsızlıklarını ortaya koyarken, erkeklerin ise damatlığa fazla kafa yormadığı belirlendi. Gelinlik konusunda kadınların ortalama 20 mağaza dolaştığı vurgulanırken, damatların genellikle ilk girdikleri mağazada sonuca ulaştıkları görüldü. Erkeklerin damatlık seçimini yaklaşık 20 dakika içinde yaptığı da Dugun.com’un verdiği bilgiler arasında yer aldı.

Sonucun ilginç bir bilgi olduğunu söyleyen Dugun.com Genel Müdürü Emek Kırbıyık ise düğün sürecinin stresli bir dönem olduğunu belirterek bu zaman diliminde, erkeklerin kararlı bir tutum sergilediğini söyledi: “Damat adayları, gelinlik, damatlık gibi kadınlar için büyük önem taşıyan unsurları sadece birer detay olarak görüyor. Özellikle gelinlik seçiminde kadınların neden bu kadar ince eleyip sık dokuduğunu erkekler anlayamıyor. Gelinlere göre ise düğün, hayatlarında yıldız olabilecekleri tek gün. Bu nedenle hem kararsız kalıyorlar, hem de çok çeşitli modeller arasından seçim yapmakta zorlanıyorlar. Oysa bu süreç içinde en zevkli ve eğlenceli olan, düğün alışverişi... Özellikle gelinlik, damatlık ve nikah şekeri seçimi çiftlere renkli anlar yaşatıyor. Gelin adaylarının bu süreçte canlarını sıkmamaları için yukarıda bahsettiğim etkenleri göz önünde bulundurarak belli bir zaman öncesinden modellere bakmaya başlamaları olumlu bir çözüm olarak düşünülebilir. Damatların ise zaten neredeyse yüzde 90’ı damatlıklarını son anda alıp çıktıklarından, gelin adaylarının bu konuda da telaş etmesine gerek yok. Biz çiftlere bu süreci olabildiğince eğlenceli ve unutulmaz anlara dönüştürmelerini öneriyoruz, böylece yıpranmadan, zevkli bir düğün alışverişi geçirebilirler.”

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT