Tuzu Azaltılmış Sucukları Ramazan Sofralarında

Tarihler: 06 Temmuz 2015 Pazartesi ~ 06 Eylül 2015 Pazar

Firma: Şahin

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 6, 2015 ~ Eyl 6, 2015

Şahin Sucukları "daha az tuz - daha sağlıklı yaşam" hedefiyle, lezzetten hiç ödün vermeden geliştirdiği "tuzu yüzde 80 azaltılmış sucuk" şimdi iftar ve sahurda Ramazan sofralarında. Şahin'in, sağlıklı yaşam hareketinin bir parçası haline gelen "tuzu az - lezzeti bol" sucukları, Ramazan sofralarına da sağlıklı lezzet katıyor.

Müşterilerinin sucuk keyfini doyasıya yaşayabilmelerini sağlayabilmek için araştırma-geliştirme (Ar-Ge) çalışmalarını aralıksız sürdüren Şahin Sucukları’nın "sağlıklı birey - sağlıklı toplum" çalışmaları çerçevesinde ürettiği yeni tip sucuklar Ramazan’da da büyük ilgi topluyor. Şahin Sucukları'nın Ar-Ge çalışmaları kapsamında, tüm dünyada giderek "sağlık için daha az tuz" hareketine uygun olarak ürettiği “tuzu azaltılmış – lezzeti çoğaltılmış” sucuklar, iftar ve sahur sofralarına da “sağlık ve lezzet” katıyor.

Ülkemizde tuz tüketiminin Dünya Sağlık Örgütü'nün önerdiği değerin yaklaşık üç katı kadar olduğu gerçeğinden hareket eden Şahin Sucukları Ar-Ge Merkezi, nefis Kayseri sucuğunun lezzetinden hiç ödün vermeden geliştirdiği "tuzu yüzde 80 azaltılmış sucuk" ile Türkiye’de bir ilke de imza atmış oldu.

Şahin Sucukları'nın geliştirdiği ve ürün gamında yeni bir alan yaratan “tuzu yüzde 80 azaltılmış sucuk", içerdikleri yüksek tuz oranlarından dolayı şarküteri ürünlerinin uzak duran obezite ve diabet hastalarının yanı sıra, sağlık için tuz kullanmayan birçok sucuk severin de ilgi odağı oldu.

Şahin Sucukları’nın “tuzu yüzde 80 azaltılmış sucuk”ları kısa sürede, yalnızca tuza bağlı hastalıklardan dolayı sucuktan uzak durmaya çalışan sucuk severlerin değil, aynı zamanda, "az tuzlu yaşam" hareketine katılanların da favorileri arasına girdi.

Ekmekte tuz oranının düşürülmesinin ardından, Şahin Sucukları'nın "tuzu yüzde 80 azaltılmış sucuk"ları ile tuz ile sorunları olanlar ya da tuzdan uzak durmaya çalışanlarda "sucuk-ekmek" keyfini yaşamaya başladı.

Şahin Sucukları, nefis Kayseri sucuğunun lezzetinden hiçbir şekilde ödün vermeden, tüketicinin damak zevkine hitaben geliştirdiği “tuzu yüzde 80 azaltılmış sucuk” ile yeni bir tat getirmenin yanı sıra sağlığına özen gösterenleri de unutmadığının altını çizdi.

Böylece, Şahin Sucukları, "100 gramda 0.5 gram tuz" kullanarak ürettiği “tuzu yüzde 80 azaltılmış sucuk” ile yüksek tuz tüketiminin yarattığı "birçok kronik hastalığın gelişimini önleyen lezzet" adayı da oldu.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT