Botanika Çimlerinizi Kışa Hazırlıyor...

Tarihler: 24 Eylül 2009 Perşembe ~ 24 Ekim 2009 Cumartesi

Firma: Botanika

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 24, 2009 ~ Eki 24, 2009
Çimlere kış dopingi geldi!
BOTANİKA ÇİMLERİNİZİ KIŞA HAZIRLIYOR

Yaz bitti diye bahçenizi ihmal etmek yok. Bitkilerin kışa hazırlanmasında en önemli ay olan Ekim’de bahçenizin size çok ihtiyacı var. Kışa girerken çimlerinizi soğuk, don, rüzgâr ve fazla yağıştan korumak ister misiniz? Botanika’nın Çim Coşturan Toprak Islah Edici ve Kışa Hazırlık Gübresi çimlerinizi kışın sert soğuğuna karşı koymasına yardımcı oluyor!

Artık yaz mevsimini geride bıraktık. Zorlu kış gelmeden bahçelerimize de ekim yapmanın vakti geldi. Soğukların yaklaştığı şu günlerde bahçeler ayrı bir özene ihtiyaç duyuyor. Bu dönemde özellikle çimlerimizi canlandırmak ve korumak için yapacağımız bazı önemli görevler var. Türkiye’de hobi bahçeciliği alanında öncü isim Botanika, bahçelerin çim alanlarının kışa hazırlanmasında yepyeni bir ürünü sizlerle paylaşıyor. Yüzde 100 organik olan Çim Coşturan Toprak Islah Edici ve Kışa Hazırlık Gübresi ile çimlerinizi kışın sert soğuğuna karşı koruyacaksınız…

Kışa girerken çimlerinizi soğuk, don, rüzgâr ve fazla yağıştan korumak ister misiniz? Botanika’nın çimleriniz için yeni geliştirdiği Çim Coşturan Toprak Islah Edici ve Kışa Hazırlık Gübresi, toprağı doğal besin ve minerallerle beslerken, aynı zamanda çimlerinizin sağlıklı, parlak, güçlü ve güzel görünmelerini de sağlıyor. Toprağın hava ve su dengesini sağlayarak çim köklerinin gelişmesine de katkıda bulunan ürün ile yaz boyunca yorulan çim alanlarınızı ve yıpranan toprağınızı güçlendirerek kış aylarının sert koşullarına hazırlamış oluyorsunuz. Soğuk kış günlerinde de toprağı faydalı mikroorganizmalarca zenginleştiren Botanika’nın yeni çim ürünü, verim artışı ile birlikte sağlıklı, renkli, dayanıklı ve sık dokulu çimlerin oluşmasına yardımcı oluyor.

Botanika Ürün Geliştirme Müdürü Erkan Şamcı, bu dönemin kışa hazırlık için çok verimli bir dönem olduğuna dikkat çekerek, “Kışa hazırlık için önemli bir ay olan Ekim ayında, bitki ve çiçeklerin ekimi gerçekleşir. Çim ekmek için harika bir ay olan bu ayda, çimleri soğuk havadan korumak da gerekir. Çünkü don, rüzgâr ve fazla yağış çimlerimize zarar verir. Biz Botanika olarak yine bahçelerimizin halısı çimlerimizi düşündük ve yüzde 100 organik Çim Coşturan Toprak Islah Edici ve Kışa Hazırlık Gübresi’ni ürettik. Bu ürün sayesinde toprağın doğal besin ihtiyacını karşılarken, sağlıklı ve güçlü çimlere de sahip olacaksınız” diyor. Şamcı Ekim ayının aynı zamanda budama, toprağı havalandırma ve gübreleme gibi işlemler için de uygun bir zaman olduğuna dikkat çekerek, “Bu dönemde yapılması gereken toprağın hava almasını, gevşetilmesini ve ekiminin yapılması işlemlerine önem vermek gerekir. Bunu da Botanika’nın Raco Expert 3’lü el alet seti ile yapabilirsiniz” diyor.

Yapı marketlerin bahçe bölümlerinde 10 kiloluk plastik kovalarda satışa sunulan Çim Coşturan Toprak Islah Edici ve Kışa Hazırlık Gübresi, 500 m2 alan için yeterli. Botanika’nın yeni çim ıslah edici ürünü ve Raco Expert 3’lü alet seti hakkında detaylı bilgi almak için www.botanika.com.tr web adresini ziyaret edebilir, 0 (216) 517 77 50 numaralı telefonu arayabilirsiniz.


istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT