John Hughes-Wilson`dan Casusluğun İçyüzü: Kukla Ustaları

Tarihler: 13 Ekim 2008 Pazartesi ~ 18 Ekim 2008 Cumartesi

Firma: Can Yayınları

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 13, 2008 ~ Eki 18, 2008
Can Yayınları`ndan İlgiyle Okunacak Bir Kitap Daha Çıktı

Suat Ertüzün`ün çevirdiği, Seçkin Selvi`nin yayına hazırladığı,420 sayfalık Kukla Ustaları kitapçılarda yerini aldı.

Dünyanın en eski mesleği, kimilerine göre fahişelik, kimilerine göre de casusluktur. Ama bu iki mesleğin çakıştığı durumların sayısı da az değildir. Eski çağda Hz. Musa’nın komutanı Yeşu’nun casuslarını saklayan fahişeden, KGB’nin CIA ajanlarını ağlarına düşüren kadın ajanlarına kadar uzanan çok renkli bir tarihi vardır fahişelikle casusluğun işbirliğinin.
İngiliz askerî haberalma örgütünden emekli albay John Hughes-Wilson, soluk kesici bir anlatımla kaleme aldığı Kukla Ustaları’nda, casusluk ağlarının dünya tarihindeki belli başlı olayların ardındaki gizli gücü nasıl oluşturduğunu anlatıyor.

İngiltere kraliçesi I. Elizabeth’in baş casusu Francis Walsingham, İskoçya kraliçesi Mary’nin düzenlediği komployu nasıl ortaya çıkarmıştı? Caesar’dan Cengiz Han’a, Kardinal Richelieu’den George Washington’a büyük devlet adamları ve komutanları gizli haberalma ağlarını nasıl kullanmışlardı? El Kaide’nin 11 Eylül operasyonunu ABD haberalma örgütü nasıl atladı? Yanıtları Kukla Ustaları’nda...

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT