Mindshare Marka Kimliğini Yeniliyor

Tarihler: 25 Eylül 2008 Perşembe ~ 05 Ekim 2008 Pazar

Firma: Mindshare

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 25, 2008 ~ Eki 5, 2008
Mindshare müşterilerinin “birincil iş ortağı” olma amacını taşıyan dünya çapındaki yeniden yapılanmasını yansıtacak şekilde marka kimliğini yeniliyor
Uluslararası pazarlama ve medya şirketi Mindshare, bugün tüm dünyada kurumsal kimliğindeki kapsamlı değişimi açıklıyor.
Marka ajansı Moving Brands ile sürdürülen ortak çalışma sonucunda gerçekleştirilen yeni tasarım, WPP grubuna bağlı Mindshare’in bu yılın Nisan ayında açıkladığı ve dünya çapında halen sürmekte olan yeniden yapılanması ile örtüşüyor. On yıl önceki kuruluşundan bu yana ilk kez yeniden yapılanma kararı alan ajans, müşterilerinin “birincil iş ortağı” olma amacını taşıyor.

1997’de JWT ve Ogilvy & Mather’ın medya departmanlarının birleşmesi ile kurulan ajansın o dönemde seçtiği kurumsal rengi olan mor kullanılmaya devam edecek. Ancak, ajansın logosu ve görsel kimliği tamamen yenileniyor.
Yeni logo, Mindshare için özel olarak tasarlanmış yazı karakterine ek olarak, Mindshare’in yeni ortaklık sembolünü de içeriyor.

Bu sembol, Mindshare’in işinin yapısını ve şeklini yansıtacak şekilde tasarlandı. Sembol, Mindshare’in müşterileriyle, tedarikçileriyle ve diğer ajanslarla olan ortaklıklarını yansıtan yeni ve güçlü bir şekil oluşturacak biçimde biraraya gelen iki şekilden oluşuyor. Renk akışı işin her adımında yer alan yaratıcılığı sembolize ederken, bütünü oluşturan parçalar Mindshare’in platformdan bağımsız çalışma anlayışının ve müşterilerinin işine olan “açık kaynak” yaklaşımının bir parçası olarak biraraya getirilmiş uzmanlık birimlerini yansıtıyor. Mindshare düzyazı olarak yazıldığında, “S” harfi bundan böyle eskiden olduğu şekilde büyük harf olarak kullanılmayacak. Yani, firma ismi bundan böyle MindShare olarak değil, Mindshare olarak yazılacak.

Bu, görsel olarak, bir düzineden fazla uzmanlık biriminden oluşan yapısını, yeniden yapılanma sürecinde birbirine entegre ve işbirliği içinde çalışan dört grupta (Client Leadership, Business Planning, Invention ve Exchange) toplama kararı alan ajansın sadeleştirilmiş yeni çalışma anlayışını yansıtıyor olacak.
Bu yeni logo, Mindshare’in yeni teknolojiye olan ilerici yaklaşımını ve medya ortamındaki gelişmelere açıklığını ifade ediyor.
Mindshare Worldwide pazarlama direktörü Ailsa Lochrie, “Gerek Mindshare’in kendini sürekli yenileme ve müşterilerimize en iyi ve en uygun hizmeti verme becerisinin gerekse de dünya çapında halen devam etmekte olan yeniden yapılanmamızın bir sonucu olarak, kurum kimliğimizi baştan aşağı canlandırma ve güçlendirme fırsatını elde ettik,” diyor ve ekliyor:
“Bu yeni kimlik, ortaklığa, tüketiciyle yapılan değer takaslarına ve işbirliklerine odaklanarak, müşterilerimizin pazarlama omurgası olarak hareket eden yeni model bir ajans olarak büyümemizin bir sonraki adımını müjdeliyor.”

Mindshare Worldwide CEO’su Dominic Proctor ise yeni marka kimliğine yönelik olarak şunları söylüyor: “Kurulduğumuzda geleceğin ajansı olmak istiyorduk. Geçen 10 yıla rağmen bu hedef ilk günkünden çok daha güçlü. Bugün, bizi o geleceğe hazırlayan ve dünya çapında devam etmekte olan yeniden yapılanmamızın da işaret ettiği bu tutkumuzu yansıtan yeni marka kimliğimizi açıklıyoruz.” Dominic Proctor sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu çalışma tüm dünyadaki ofislerimizin katkılarının bir sonucudur ve en büyük varlıklarımızdan biri olan dünya çapındaki ağımızın tutarlılığının ve müşterilerimizle birlikte pazarımızın gündemini belirlemek konusundaki hiç eksilmeyen tutkumuzun bir yansımasıdır.”

Mindshare Hakkında
Mindshare cirosu 23 milyar doları aşan uluslararası bir pazarlama ve medya hizmetleri ajansıdır (kaynak: RECMA). Ajansın ABD, Latin Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Asya Pasifik’te 67 ülkede, her biri çalıştığı firmalar ve bu firmaların markaları için rekabetçi pazarlama avantajları yaratmaya odaklı 97 ofisi bulunmaktadır. Mindshare, 63.5 milyar dolarlık cirosu ile (kaynak: RECMA) dünyanın en önde giden iletişim hizmetleri grubu olan WPP’nin bünyesindedir. Mindshare hakkında daha fazla bilgi için, www.mindshareworld.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Mindshare aynı zamanda bir GroupM şirketidir. Dünyanın en büyük tam hizmet medya yatırım yönetimi operasyonu olan GroupM, WPP Group tarafından bu alanda hizmet veren şirketlerinin yönetimi için kurulmuştur. Bu şirketler Mindshare, Mediaedge:cia, MediaCom ve MAXUS’tur. GroupM, hacim ve ölçeğin medya satın almada akıllıca kullanımına, yeniliğe ve hizmet kalitesine odaklanarak, müşterilerinin ve yönetimi altındaki şirketlerin en büyük faydayı sağlamasını amaçlamaktadır. GroupM hakkında daha fazla bilgi için, www.groupm.com’u ziyaret edebilirsiniz.


istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT