Mithat Selection`da Cotton USA İmzası

Tarihler: 10 Kasım 2008 Pazartesi ~ 14 Kasım 2008 Cuma

Firma: Mithat Selection

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 10, 2008 ~ Kas 14, 2008
MİTHAT SELECTION’DA COTTON USA İMZASI
Birleşmiş Milletler 2009 Dünya Elyaf Yılı”nda Mithat Selection Gömlekleri Cotton USA imzalı
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 2009 yılını “Dünya Doğal Elyaf Yılı” ilan etmesi ardından Mithat Selection, gömleklerde “Cotton USA” tescilli pamuk kullanmaya başladı.
Yündeki “Woolmark” veya “Scottish Shetland” tescil ölçütleri gibi, pamukta da “Cotton USA” en yüksek uluslararası temel kalite ölçütü olarak kabul ediliyor.
Kullandığı her ham maddede daima en seçkin kaliteyi hedefleyen, bir yılda kullandığı pamuklu hammadde 150 -200 ton arasında değişen Mithat Selection; hiç bir sentetik katkı maddesi içermeyen, her şeyiyle doğayla tam uyumlu, insan sağlığını koruyan pamuklu ürünlerinde en yüksek tescil onayına sahip “Cotton USA” ölçütünü kullanarak sosyal sorumluluk örneği veriyor.

Mithat Selection bu uygulamasıyla, Türkiye’nin, katılmaya karar verdiği Kyoto Sözleşmesi bağlamında, çevre sorunlarının ülke gündemine iyice oturduğu bu dönemde, konuya müşterilerinin ve kamuoyunun dikkatini çekme yönünde somut bir girişimde de bulunuyor.
Mithat Selection, Kyoto Sözleşmesi’nin dünyaya açıklandığı 1997 yılında da benzer bir girişimle TEMA Vakfı’na destek vererek, “Türkiye Çöl Olmasın” fotoğraf sergisine sponsor olmuştu.
Ürün satışı sırasında plastik torba yerine geriye dönüşümlü karton kullanan Mithat Selection, çevreye verdiği bilinçli önemi yıllardır sürdürüyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT