Şarap ve Yemeğin Şiirsel Uyumu…

Tarihler: 13 Nisan 2009 Pazartesi ~ 18 Nisan 2009 Cumartesi

Firma: Boyut Yayın

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 13, 2009 ~ Nis 18, 2009
Şarap ve Yemeğin Şiirsel Uyumu…
Seçtiğiniz şarap ile kendinizi ifade etmenin, onu öne çıkarmanın ve davetinizi zirveye taşımanın yolları…

Akşam yemeği için misafirleriniz var… Belki bir arkadaş grubu, belki de çok özel bir dost… İçmek için özel bir şeyler gerekli; sizin imzanızı taşıyan, kişisel zevkinizi yansıtan güzel bir şarap. Şarabı kendini iyi ifade etmesi için yanında iyi seçilmiş bir yemekle sunmak gerekecek bu akşam. Hangi şarabı seçmeli? Birlikte ne ikram etmeli? Sofrayı nasıl kurmalı? Nasıl hazırlanmalı? Bu soruların yanıtını bulacağınız “Şarap Keyfi” kitabı Boyut Yayıncılık tarafından yayına hazırlandı ve hobisi olan insanların daha mutlu olacağı inancı ile yola çıkan “Garanti Emeklilik Hobi Kulüplerinden Şarap Kulübü” katkıları ile şarabı bir hobi olarak görüp, ilgilenen herkes için yayınlandı.

Yemekten çok şarabı öne çıkarmak istiyorsanız, bu kitapta kolay uygulanabilen ve size rehberlik edebilecek özel bazı yöntemleri bulabilirsiniz… Bir şarabın rengini, kokusunu, tadını algılayabilmek için konunun profesyoneli olmak zorunlu değildir. Şarabın menşeini anlamak için etiketini dikkatlice okumak gerekir. Ve tadını anlamak… İşte kitaptaki özel notlardan birkaçı…

“Seçtiğiniz bir şişe şarabı açın ve bardağa 2 parmak şarap koyun. Çoğunun yaptığı gibi bardağı sallamayın, şaraptan gelen ilk kokuları önce kendiniz duyun. Dilinizin arasında sıkıştırın şarabı; eğer şarap erkeksi ve kaslı ise, görüntüsü ve rengi dışında, dil-damak hareketi sırasında size tepki verir. Tanenli ama zarif ise sanki pıhtılaşır gibi kaybolan kısa süreli tatlı dokunuşlar hissedersiniz. En iyi şaraplar ise olgun ama gevrek bir tat verir.”

Yemeğinizi zirveye çıkarmak için onunla şiirsel uyum sağlayacak diğer etmenleri de göz ardı etmeyin. Taze koparılmış bir demet çiçek gibi. Sauvignon üzümlerinden beyaz şarap ile akasya çiçeği uyumu masanın zarafetini zirveye taşıyacaktır. Müzik ise şarabın diğer şiirsel uyumudur. İstediğiniz müziği seçin, o şarap ve yemeğin lezzetli uyumunu dillendirecektir. Her bağ ayrı müzikler üretir ve tıpkı bir enstrüman gibi armoniye uyar. Dünyanın en iyi şarapları ve onlara kusursuz biçimde eşlik eden lezzetli, ancak yapılması son derece kolay yemek önerileri… Kendinizi bir şişe şarapla nasıl ifade edeceğinizden, damak tadınızı geliştirme önerilerine, dünyaca ünlü şarap butiklerine kadar dünya mutfağından şarap öneriler ve eşsiz tariflerle Şarap Keyfi bu kitapta…

Mutfağa girin, dolabı açın, damak zevkinizin ve bu kitabın verdiği ilhamla yeni bir şeyler deneyin. Ortaya çıkan sonuca siz bile inanamayacaksınız. Kitabı, tüm seçkin kitapçılar ve yorulmadan tek bir telefonla adresinize gönderilmesi için 0212 444 53 53 numaralı Boyut Yayın Danışma Hattından edinebilirsiniz.

Şarap ve Yemeğin Şiirsel Uyumu…

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT