Aşk-ı Suzan

Orjinal Adı: Aşk-ı Suzan

Vizyon Tarihi: Aralık 26, 2014

Yönetmen: Murat Tüter

Film Türü: Dram

Film Süresi: 71 dk

Senaryo: Murat Tüter.
Yapımcılar:Murat Tüter.
Müzik:: Birol Yayla.
Görüntü Yönetmeni:: Arda Yıldıran.
Oyuncular: Emre Kentmenoğlu, Gülin Sezen Aray, Doğaç Yıldız, Barış Çakmak, Hüseyin Akşen, Eylül Ezgi Yılmaz, Serap Önder, Gül Ebru Turna.
Dağıtım: SETEM Akademi.

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr 26 Aralık 2014 Cuma

Film, o zamanın dervişi, şimdinin Halveti Şeyhi olan Ragıp Efendi ile İstanbullu Musevi bir ailenin kızı olan Jacklin’in yaşadıkları Aşk´ı anlatmaktadır.

Yusuf, 19 yaşında, ketum, bir o kadar aksi, kendisiyle ve hayatla bir türlü barışamayan, çevresini sürekli sorgulayan ve bu sorgulama neticesinde Tanrı inancını da yitirmiş üniversite öğrenimi gören bir gençtir. Hırçın, olmadık yerde parlayan Yusuf, Jacklin’in de oğludur. Onu ailesine ve çevresine hırçın yapan tek sebep ise bu zamana kadar babasız büyümesidir... Annesi Jacklin babasızlığını bunca yıl Yusuf’a hissettirmemeye çalışsa da, Yusuf’un babasız büyümesi, Yusuf’un içinde hep bir kanayan yara olarak kalmış ve Yusuf bir şekilde babasızlığın vermiş olduğu acıları hep kendinde hissetmiştir. Annesi Jacklin babasının öldüğünü söylese de, Yusuf bilinçlendiğinde ölmediğini anlamış ve kendisini bu zamana kadar hiç arayıp sormayan babasını hiç affetmemiş, bir fotoğrafı bile olmayan babasına bu yaşına kadar hep hınç beslemiştir. Ve tabi kendine yalan söyleyen annesini de affetmez Yusuf. Ve bu yüzden Yusuf’un annesiyle de büyük annesi Vivet ile yıldızı bunca yıl hiç barışmamıştır.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT