Benim ve Roz’un Sonbaharı

Sinema Film Arşivi Benim ve Roz’un Sonbaharı
Benim ve Roz’un Sonbaharı

Orjinal Adı: Benim ve Roz’un Sonbaharı

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Handan Öztürk

Film Türü: Dram

Oyuncular: Serkan Altunorak, Öznur Kula, Serra Yılmaz, Zerrin Arbaş
Dağıtım: Özen Film
Yapım: Türkiye

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Vizyon Tarihi: 1 Mayıs 2009

Antik bir kasaba yapılacak baraj nedeniyle sular altında kalacak ve dünyada eşi benzeri görülmeyen bu zengin kültür de yok olacaktır... Bunu engellemek için tüm güçlerini seferber ederek mücadele eden sivil hareket ne yazık ki yenilgiye uğrar.

Bu hareketin başını Gazeteci Metin çeker. Eski bir tipo makineyle çıkarttığı yerel gazetesiyle baraj yapımından rant bekleyen çıkar çevrelerine karşı mücadele eder. Metin’de simgeleşen bu mücadelenin hedefi barajın rantını yiyen Müteahhit Sofu’dur. Metin ve çevresi ellerine geçen her fırsatta Sofu’yu teşhir ederler. Bir yandan da bu mücadele sürecinde darmadağın olmuş bireysel hayatlarını toparlamaya çalışırlar. Bu süreçte Metin eski bir militan olan Berfin’le tanışarak kısa bir sürede onunla evlenmeye karar verir. Teyzesinin yanına sığınmak için gelen Berfin adeta kasabada hayalet gibi saklı yaşamıştır. Metin, yenilgiyi kabul etmediğini belirtmek istercesine Sofu’ya karşı bir gövde gösterisine dönüştürdüğü düğünün gecesinde ne yazık ki onun adamları tarafından vurulur. Berfin vurulan kocası Metin`i hemen hastaneye götürür. Ancak hastanede onları bir başka sürpriz bekler. Sorgu sırasında Berfin`in hala aranan bir suçlu olduğu ortaya çıkar ve tutuklanır. Bu olay yenilginin psikolojini üzerinden atmaya çalışan Metin`i bir kez daha yıkar. Ama bir yandan da Sofu’ya karşı duyduğu kini biler.

Metin`i gölge gibi takip eden biri daha vardır. On yaşındaki vahşi kız Roz! İki yıldır kasabada yaşayan Roz daha öncesinde bir dağ köyünde neredeyse annesiyle tek başına yaşamak zorunda kalmıştır. Terör nedeniyle yakılıp yıkılan bu köydeki yaşamlarını daha fazla sürdüremeyince kasabaya göç etmişlerdir. Ancak Roz kasabadaki sosyal hayata dâhil olmamaya kararlıdır. Adeta yarı vahşi yaşamını bu masal kentinde de sürdürür. Çocuk masumiyetiyle gizliden gizliye Metin`e âşık olan Roz onunla nasıl iletişim kuracağını bilmemekte ve kendine özgü tepkiler vermektedir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT