Dolunay

Dolunay

Orjinal Adı: Conejo En Luna (Rabbit on the Moon)

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Jorge Ramirez Suarez

Film Türü: Macera

Film Süresi: 112 dakika

Senaryo: Jorge Ramirez Suarez
Görüntü Yönetmeni: Luis David Sansans
Kurgu: Alex Rodriguez
Oyuncular: Bruno Bichir, Lorraine Pilkington, Jesus Ochoa
Yapım: 2004 İngiltere, Meksika
Dağıtımcı: Bir Film

Orjinal Sitesi: http://www.conejoenlaluna.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Vizyona Giriş Tarihi: 6 Ocak 2006

‘DOLUNAY’, ‘siyaset-mafya-polis’ üçgeninin hüküm sürdüğü Meksika’da geçen bir adalet savaşının öyküsü. Kendilerine sakin ve huzurlu bir hayat kurmuş olan Antonio ve İngiliz karısı Julie birikimleriyle bir yatırım yapmayı düşünmektedirler. Genç çift, bir tanıdıkları aracılığıyla tamamen yasal yollarla, gerçek değerinin oldukça altına bir arsa satın alırlar. Ancak bu basit alışveriş Antonio ve Julie’yi birdenbire karmakarışık bir suç zincirinin içine iter. Hiçbir şeyden haberdar olmayan Antonio kendini politik bir cinayetin azmettiricisi olarak bulur. Antonio’nun masumiyetini kanıtlaması için, devletin her kademesinden politikacıların ve onların uluslararası suç ortaklarının oluşturduğu suç zincirine karşı bir savaş vermesi gerekir. Antonio ve eşini yakalayıp olanları örtbast etmeye çalışan suç zinciri içinde de bir hesaplaşma yaşanır ve örgütün en altından, en tepelerine uzanan bir infaz süreci başlar. Genç çift, bir yandan İngiliz yetkililerinden yardım umarken, diğer yandan da mecburi bir kovalamacanın içine girerler. Ancak adalet savaşı vermeye çalışan Antonio ve Julie’nin yolsuzluklar dünyasında kendilerini savunmak için ellerinden gelen pek bir şey yoktur.

‘DOLUNAY’, siyaset-mafya-polis ilişkilerinin çarpıcılığıyla seyirciyi ilk dakikasından kendine bağlamayı başarıyor. İlişkiler ağının bir yerinde oluşan çatlama büyük bir çözülmenin de başlangıcı oluyor. Kişisel çıkar peşinde koşan yüksek mevkilerdeki devlet adamlarının, ellerindeki gücün büyüklüğüne tanık oluyoruz. “Dolunay”da polisten aile kurumuna kadar her kurumu etkilemiş olan yozlaşma karakterlerin önünü tıkayarak, kasvetli bir kapana kısılmış hissi yaratıyor. Mafyanın desteği ile göreve gelen politikacılar iş başındayken, kendilerine destek olan suç örgütlerini yasalardan koruyorlar. Süregiden karşılıklı çıkar ilişkisinde, herkes kendi payına düşen görevi yerine getirdikçe karşılığını da elde ediyor. Kimi zaman bu karşılık prestij, mevki, kimi zaman ise para olabiliyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT