A Noktasından C Noktasına Gitmek – Bırakın Gerisini Seyirci Halletsin

Tarihler: 16 Mayıs 2015 Cumartesi ~ 16 Mayıs 2015 Cumartesi 10:00

Yer: Kadıköy Terminal Sahnesi

Ücret: 112.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Halitağa Cad. Şadırvan Pasajı Kadıköy İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 16, 2015 ~ May 16, 2015

Mario Gomez'in "A Noktasından C Noktasına Gitmek – Bırakın Gerisini Seyirci Halletsin" adlı atölyesi, 4. İstanbul Uluslararası Doğaçlama Tiyatro Festivali kapsamında 16 Mayıs'ta Kadıköy Terminal Sahnesi'nde gerçekleşiyor.

Doğaçlamacılar, hikaye anlatanların sadece onlar olmadığını, sahnede gerçekleşenlerden yola çıkarak her seyircinin kendi kişisel hikayesini anlattığını çoğu kez unutuyor. Ayrıca, seyirciler gerçekleşen her şeyi gördükleri ve bağlantıları bizden önce kurabildikleri için bu hikayeler onların anlatabileceklerinden çok daha iyi olacaktır. Bunun iki temel etkisi vardır:

1) Doğaçlamacılar, sahnedeki işini ve kendi katılımını eninde sonunda etkileyen, haddinden fazla şeyler yapıyorlar.

2) Seyirciler katılımları için çok büyük bir potansiyel harcıyorlar, çünkü onlara kendi hikayelerini anlatmaları için güvendiklerinde seyirciler tamamen ve aktif olarak katılacaklar, aksi takdirde pasif kalacaklar ve ne olduğunu çözdükleri anda ayrılacaklar.   

Bu atölyenin amacı doğaçlamacılara bu anların farkına varma, ilgi çekici bir hikaye anlatma konusunda seyircinin onlardan çok daha önde olduklarına güvenme ve her şey ayrıntılarıyla açıklanmış olsa bile seyircilere sahne ortaklarıyla hemfikir olmalarına yardımcı olacak araçlar oluşturma konularında yardımcı olmaktır.

A Noktasından C Noktasına Gitmek – Bırakın Gerisini Seyirci Halletsin

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT