Alef Atölye’nin 2009-2010 Programı; Mücevher Üzerine Çalışmalar

Tarihler: 16 Eylül 2009 Çarşamba ~ 31 Aralık 2009 Perşembe

Yer: Alef Mücevher Atölyesi

Nereden Alınır: www.alefgaleri.com

Adres: Alef Mücevher Atölyesi Hacı Emin Efendi Sk. 4/A Teşvikiye/İstanbul İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 241 35 58

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 16, 2009 ~ Ara 31, 2009
Alef Atölye’nin 2009-2010 Programı; Mücevher Üzerine Çalışmalar

Alef Mücevher Atölyesi 2009-2010 yeni sezon atölye çalışmalarına başladı. Eğer tasarımcı ve kuyumcu ustasından mücevher tasarlamayı öğrenmeye ilgi duyanlar, Teşvikiye’deki bu özel sanat atölyesinde mücevher kültürü, geleneği ve sanatından esinlenebilirler.

Kuyumculuk ve tasarım temel bilgilerinin paylaşıldığı ve Yeşim Yüksek’in eğitim verdiği “Mücevher Tasarımı ve Yapımı” konulu klasik atölye çalışması içeriğinde; tasarım projelerinin yanı sıra değerli metallerin kesim ve tesfiye teknikleri, polisaj, zincir yapımı, perçin, mum model çalışmaları, teknik resim, metal ısıl işlemleri, kaynak, montür hazırlama ve taş mıhlama gibi birçok teknik uygulama bulunuyor. Modern takıyı tasarlarken eski kuyumculuk aletleri kullanarak alternatif yollar sunmak ve yeni konseptler geliştirmek öğrenimin bir parçası.

Gökçe Altunay tarafından sunulan Mücevher Tasarımı ve Çizimi” konulu çalışmalarda ise; çizgiler ile tasarımı ifade etmeyi öğrenmek, perspektif kurallarını uygulayabilmek, mücevhere özgü ilüstrasyon tekniklerini kavramak ve koleksiyon tasarlamayı, hazırlamayı, sunmayı öğrenmek mümkün.

Katılımcılar, atölye çalışmaları sırasında Alef’in zengin arşivinden yararlanabiliyorlar. Uluslararası kitaplar ve dergiler inceleniyor, önemli markalar mercek altına alınıyor, güncel trendler sohbet konusu haline geliyor. Alef öğrencileri modern dünyanın çağdaş yorumlarını da göz önüne alarak takıda kendilerini özgün yollarıyla ifade etmeyi öğreniyorlar. Çalışmalarının sonlarına doğru bir yol ayrımına gelen katılımcının, çağdaş bir sanatçı mı, uluslararası trendleri izleyen, ihtiyaçları bilen bir takı tasarımcısı mı, teknik anlamda uzmanlaşmış tezgah ustası mı olacağı netleşmeye başlıyor.

Klasik mücevher yapımı tekniklerini çağdaş eğilimlerle birleştirmenin keyfini yaşayan ve mücevher yapımında ustalığa doğru adım atan Alef Atölye öğrencileri, yeni dönemde Alef Galeri’de düzenlenecek bir karma takı sergisinde buluşarak yapıtlarını sergileyebilecekler.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT