Arduino Atölyesi (10 Yaş ve üzeri)

Tarihler: 13 Ocak 2018 Cumartesi ~ 13 Ocak 2018 Cumartesi 13 Ocak 2018 14:30

Yer: Borusan Contemporary

Ücret: - 550.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Baltalimanı Hisar Cad. Perili Köşk No:5 Rumeli Hisarı Sarıyer İstanbul

Telefon: 0212 393 52 00

Web: http://www.borusancontemporary.com

E Posta: info@borusancontemporary.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 13, 2018 ~ Oca 13, 2018
Borusan Contemporary Çocuk Atölyeleri, çeşitli etkinlikleri ile çocuklar hem öğrenecek hem de eğlenecek.

"Borusan Contemporary Eğitim Bölümü, geleceğin sanatçı adayları ve yaratıcı kuşakların yetişmesi için uygun bir iklim yaratmak için çalışıyor.

Yeni eğitim programı Maker Atölyeleri ile çocuklar; teknoloji, yazılım, yaratıcılık arasındaki ilişkiyi sorgularken, dünyayı etkileyen Maker hareketi ile tanışacak, yazılım, kodlama, robot, sensör, hareket ve oyun yazma gibi birçok alanda deneyim sahibi olacak.

Bu programla son yılların en popüler konularında biri olan “maker” eğitim araçlarından bazılarını tanıyacaklar. Katılımcılar, üretime geçmek için kodlamanın kolaylaştırıcılığını keşfederken aynı zamanda programlamada önemli bir yere sahip olan görsel programlama dillerini öğrenecek. 

Neden?
-Çocuklar, maker olmalı, çünkü üretme, yaratma, becerisi olmayanların, oradan oraya savrulacağı bir yüzyıla giriyoruz.
-Çocuklar,coder olmalı, ama bunu programcı olmak için değil, sistemleri anlayabilmek için yapmak zorunda.
-Çocuklar, hacker olmalı, her zaman hack etmek için değil ama gerektiğinde ona sunulanla yetinmek zorunda kalmamak için.

İçerik
Arduino programlama ve elektroniğe bir başlangıç yapmak isteyen katılıcılar için ideal bir programdır. Temel seviyede Arduino’nun çalışma prensipleri anlatılacak. Bu prensipler kavrandıktan sonra, katılımcıların ilgi ve beceri durumlarına göre, basit uygulamalardan başlanarak devre kurma teknikleri, dijital giriş-çıkış birimlerinin kullanımı, analog giriş-çıkış birimlerinin kullanımı, bilgisayar ile Arduino haberleşmesi, ışık parlaklık ayarlama, sensörler ile mesafe ölçme gibi başlıklar deneyimlenecek.

1. Hafta: Arduino ile tanışıyoruz. 
2. Hafta: Led yakıp söndürme, potansiyometre ve LDR sensörlerinin kullanımını öğreniyoruz.
3. Hafta: Scratch ile basit oyunlar tasarlıyoruz.
4. Hafta: Katılımcı grubun dinamiklerine göre projeler eklenip geliştirilerek daha üst seviye projelerin yapılıyor. "

Eğitmen
Yasin Baran, Elektrik-Elektronik Mühendisi ve Pro-Maker
Baran’ın mikrodenetleyici tabanlı projeler geliştirme, eğitim içeriği oluşturma ve çeşitli sektörlerde çalışan kişilere mikrodenetleyiciler, entegre devreler ve devre tasarımı gibi konularda eğitim verme deneyimi var. Bunların yanında ortaokul seviyesindeki çocuklara temel elektronik, robotik ve Arduino konularında eğitimler düzenleyip projeler geliştiriyor.

*Bu atölye için bilgisayarı katılımcının getirmesi rica edilir. Eğitime katılım için bir ön koşul bulunmamaktadır. Teknoloji ve elektroniğe ilgili olmak yeterlidir.
*Çocuk atölyelerine, aksi atölye açıklamasında belirtilmediği sürece, yalnızca çocuklar kabul edilmektedir. Çocuk atölyeleri için alınan bilet ile refakatçi bir yetişkin Borusan Contemporary’yi ücretsiz olarak ziyaret edebilir.

-Çocuk atölyelerine, aksi atölye açıklamasında belirtilmediği sürece, yalnızca çocuklar kabul edilmektedir. Çocuk atölyeleri için alınan bilet ile refakatçi bir yetişkin Borusan Contemporary’yi ücretsiz olarak ziyaret edebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT