Budizm’in Hac Yolları

Tarihler: 02 Temmuz 2021 Cuma ~ 02 Temmuz 2021 Cuma 02 Temmuz 2021 20:30

Yer: Online Etkinlikler

Ücret: 1. Kategori - 95.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Çeşitli Mekanlar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 2, 2021 ~ Tem 2, 2021
Budizm’in hac yollarını bir çırpıda Sanat Tarihçi Atilla Tuna’dan öğren.

Budizm'in en önemli yerleri, Yeni Delhi ile Rajgir arasındaki bölgede, Kuzey Hindistan ve Güney Nepal'in Ganj Nehri’nin oluşturduğu vadide yer almaktadır. Burası Gautama Buddha'nın yaşadığı ve ders verdiği alandır ve hayatına bağlı bu ziyaret yerleri artık hem Budistler hem de Hindular için önemli hac yerleridir. Bununla birlikte, ağırlıklı olarak Budist olan veya olan birçok ülke, hac olarak ziyaret edilebilecek türbelere ve yerlere sahiptir. Tek derslik bu konferansta Budha’nın doğduğu yer olan Lumbini, aydınlanmanın yaşandığı Bodh Gaya, ilk söyleminin yapıldığı yer olan Sarnath, Budha’nın öldüğü yer olan Kushinagar ve Budizmin diğer hac şehirleri olan Rajgir, Shravasti, Sankashya ve Nalanda’yı ve hac yolundaki önemlerini Sanat Tarihçi Atilla Tuna’dan dinle.

Konuşmacı: Atilla Tuna

Bu Konferansa Neden Katılmalısın?
● Budha’nın yaşamını, aydınlanmasını, tarihsel Budha ve ölümünden sonra yaşananları; Budizmin temel ilkelerini, mezheplerini, hac yolundaki önemli kentlerini, 4 temel hac kentini, 8 önemli hac bölgesini, dünyadaki diğer Budist hac yollarını haccın nasıl yapıldığını, hac yolunda ziyaret edilen yerleri öğreneceğin için katılmalısın.

Bu Konferansta Neler Öğreneceksin?
● Budha ve öğretisi
● Budizmin mezhepleri
● Dört ana hac yeri
● Sekiz hac merkezi
● Dünyadaki diğer Budizm haz yolları

Eğitim Seviyesi
Her seviye

Konferanslarımız Hakkında Genel Bilgilendirme
● Bu konferans bilgisayar ya da telefonunuzdan görüntülü olarak gerçekleşmektedir.
● Görüntüler verilirken eğitmen müzede eserler, olaylar ve görüntüde olan yapı/müze hakkında yorum ve anlatım yapmaktadır.
● Konferans sırasında anlatım sürerken eğitmene yazılı olarak soru sormak ya da notlar iletmek mümkündür
● Konferans 2 saat sürmektedir. Her konferans sonrasında 30 dakikalık soru / sohbet bölümü vardır
● Canlı yayın Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Yayının gerçekleşeceği Zoom bağlantısı, kayıt yaptıranlara 24 ile 48 saat öncesinden e-posta yöntemi ile paylaşılacaktır.
● Canlı yayına katılabilmek için bu deneyime kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
● Konferansa katılımcı sayısı 75 kişi ile sınırlıdır
● Program öngörülemeyen durumlar nedeniyle değişiklik gösterebilir.
● Antonina Online Mektep etkinliğin akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
● Konferansı kaçıranlar için telafi ders yapılmayacaktır.
● Bu konferansın süresi 2 saattir. Konferansın sonunda soru ve yanıtlar için ayrıca 30 dakikalık süre olacaktır.

Konferansın Konuşma Akışı
● Budha’nın yaşam öyküsü
● Budizm’in temel ilkeleri
● Budist mezhepleri
● Lumbini: Budha’nın doğduğu yer
● Bodh Gaya: Budha’nın ayndınlandığı yer
● Sarnath: İlk söylemini yaptığı yer
● Kushinagar: Öldüğü yer
● Hindu hacılar ve Bodh Gaya
● Rajgir: Magadha Kralı Bimbisara’nın Budha
● Shravasti: Budha’nın birçok yağmurlu mevsimde kaldığı bölge
● Sankashya: Cennetteki annesine öğretmenlik yaptıktan sonra Budha’nın dünyaya döndüğüne inanılan yer
● Nalanda: Dünyaca ünlü bir manastır
● Kandy (Sri Lanka): Kutdsal Diş Tapınağı
● Yangon (Myanmar): Shvegadon Pagodası
● Batı Tibet: Kailash Dağı
● Java (Endonezya): Borobudur
● Shikoku Adası (Japonya): 88 Kutsal Yeri

Konuşmacı
Sanat Tarihçi ATİLLA TUNA

Üsküp [Makedonya) 'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü' nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi' nde devam etti. İngilizce, Makedonca, Sırpça ve Hırvatça dillerinde profesyonel turist rehberidir. 1997 yılında Antonina Turizm. 2008'de Istanbul Walks ve 2017 yılında da Tehran Daily Tours olmak üzere turizm faaliyetlerinde bulunan üç ayrı seyahat acentesini kurmuş ve halen bu şirketlerin Genel Müdürlüklerini yapmaktadır. İstanbul şehrinin kültürel ve mimari mirasını korumak için 2002 yılında kurulan Şehristanbul Derneği'nin kurucu başkanıdır. TÜRSAB Boğaz BYK [2003-2005] üyeliği yapmıştır. ll.. ve 15. Galata Şenliği'nin ve 1. Uluslararası Galata Festivali "Galata Fest" in direktörlüğünü yapmıştır. İstanbul Balık Festivali'nin festival direktörüdür. Beyoğlu Turizm Geliştirme Platformu [2003-2004] üyeliği yapmıştır. Turizme yeni bakış açıları getiren Nostaljik Dolmuş. Hazine Avı. Kutu Avı gibi projeleri hayata geçirdi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği üyesi, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Rehberler Odası, Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği, Rumeli Yöneticiler ve İşadamları Derneği [RUYİAD], Teşvikiye Rotary Kulübü üyesidir. İstanbul Filarmoni Derneği Yönetim Kurulu başkanıdır. “Bursa Yeni Kaplıca - Bursa'da Yeni Kaplıca Hamamı" başlıklı bilimsel bir kitabı ve çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri vardır. 128 ülkeye seyahat etmiş ve 90 ülkede yerel rehber olmaksızın rehberlik yapabilmektedir.Cumhuriyet, Söz, Radikal Seyahat, Hürriyet Seyahat gibi Türkiye'nin en prestijli gazete ve dergilerinde çeşitli makaleleri bulunmaktadır. IZ TV'de [Digiturk] 17 seyahat belgeseli hazırladı ve sundu. İstanbul'da günlük Nova Makedonija ve Birlik Makedonya gazetelerine muhabirlik yaptı.Sibel Tuna ile evli ve Ekin Celal, Ozan ve Bulut adlarında üç çocuk babasıdır.

- Etkinlik video konferans yazılımı üzerinden gerçekleştirilecektir.- Etkinlik linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın aldıktan sonra güncel e-mail adresinizden Biletix işlem referans numaranızı, satın almış olduğunuz etkinliğin adını ve tarihini antonina@antoninaturizm.com adresine mail atmanız gerekmektedir.- Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak seminere katılamamanız halinde Biletix'in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.- Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle eğitime zamanında katılamaması, bu sebeplerle eğitimin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix'in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT