Çocuklar İçin Fotoğraf Atölyesi

Tarihler: 06 Ağustos 2012 Pazartesi ~ 20 Ağustos 2012 Pazartesi

Yer: PhotoWorld Fotoğraf Merkezi

Adres: Bahariye Cad. Kuzu Kestanesi Sok. No:16 Kadıköy İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 6, 2012 ~ Ağu 20, 2012

Yaz tatilinde çocuklarınızın keyifli bir hobi edinmesini ister misiniz? O zaman çocuklarınızı,yaş gruplarına göre özel olarak hazırladığımız fotoğraf eğitimlerine bekliyoruz.

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi'nde psikolog eşliğinde yaş gruplarına göre özel hazırlanan fotoğraf eğitim programlarıyla çocuklar ve gençler dünyaya farklı bir gözle bakıyor. Kadıköy Bahariye Caddesi'ndeki merkezde gerçekleşecek eğitimlerde çocukların ve gençlerin zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimine katkıda bulunularak, yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarıhedefleniyor.

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi'nde deneyimli eğitmenler eşliğinde gerçekleşecek olan eğitimler 3 hafta sürecek. Haftaiçi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri gerçekleşecek olan program sonunda öğrencilerin çalışmaları PhotoWorld Fotoğraf Merkezi'nde sergilenecek. Program kapsamında öğrenciler temel fotoğraf bilgilerini öğrenerek, uygulama çekimleriyle birlikte bir yandan dış dünyaya tanıklık ederken, diğer yandan aileler, çocuklarının iç dünyasına yolculuk yapacaklar.

Çocuklar için Fotoğraf Yaz Okulu'nda 7-11 Yaş grubu için hazırlanan derslerde öğrenciler Fotoğraf makinesini oluşturan parçalar, Işık, Hareket, Doğru Kompozisyon, Doğayı keşfetme ve Yakın Çekim ve Picasa programını kullanmayı öğrenecekler. 12- 16 Yaş grubu eğitim içeriği ise Dijital Fotoğrafçılık, Makine ve Lensler, Pozlama, Enstantane ve Diyafram, Fotoğraf Çekiminde Işık, Fotoğraf Makinesinin özel fonksiyonları,Doğru Kompozisyon ve Çekim Teknikleri konularından oluşuyor. Eğitimler 2 uygulama gezisiyle destekleniyor.

Çocuklar için Fotoğraf Yaz Okulu yeni dönem eğitimler: 6 - 20 Ağustos 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek. Eğitimler Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri yapılacaktır.
7-11 Yaş Grubu Dersler 10:30- 12:30,
12- 16 Yaş Grubu Dersler: 13:30-15:30 saatleri arasında yapılacak.
PhotoWorld Fotoğraf Merkezi, "Neden çocuklar için fotoğraf eğitimi?" sorusuna şu yanıtlarda bulunuyor;

Zihinsel gelişime katkıları
Görsel algıları güçlenir. Farklılıkları ve detayları daha iyi görürler. Dikkat süreleri artar. Düşünme, odaklanma ve kurgulama becerileri gelişir. Estetik bakış açısı kazanırlar.

Duygusal gelişime katkıları
Duygu ve düşüncelerini farklı bir yöntem ile ifade edebilmeyi öğrenirler. Yeni ve kendilerine özgün şeyler üretebildiği için mutlu olurlar. Merak duygularıgelişir. Sezgileri güçlenir. Yaratıcılıklarını, onlara sunulan ortamda özgürce gösterirler.

Sosyal gelişime katkıları
İçinde bulundukları her grupta özgün eserleri ile kendilerini gösterebilirler. Farklı olmaktan çekinmezler. Aynı konuya farklı şekillerde bakabilmeyi öğrenirler. Empati duyguları gelişir. Ekip içinde çalışmayı ve paylaşımda bulunmayı severler.

Hareket gelişimine katkıları
El-göz koordinasyonları gelişir.

Çocuklar İçin Fotoğraf Atölyesi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT