Çocuklara Perküsyon Atölyesi, Büyüklere Yorumlama Etkinliği

Çocuklara Perküsyon Atölyesi, Büyüklere Yorumlama Etkinliği

Tarihler: 09 Kasım 2019 Cumartesi ~ 09 Kasım 2019 Cumartesi 11:00

Yer: Arter Galeri

Adres: Irmak Caddesi No: 13 Dolapdere Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 243 37 67

Faks: 0212 292 07 90

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 9, 2019 ~ Kas 9, 2019

Her yaştan sanatseverin yaratıcı süreçleri deneyimlemesini hedefleyen Arter Öğrenme Programı kapsamındaki Çocuk Atölyeleri; Amy Salsgiver ve Nihal Saruhanlı’nın 9 Kasım Cumartesi günü 11:00’de Perküsyon Odası’nda 8-11 yaş aralığına yönelik gerçekleştireceği Perküsyon Atölyesi’yle devam ediyor. Programın Yorumlama Etkinlikleri kapsamında ise küratör, yazar ve eğitmen Maria Lind 9 Kasım Cumartesi günü 16:00’da Sevgi Gönül Oditoryumu’nda “Why Mediate Art?” (Sanata Niye Aracılık Edilsin?) başlıklı İngilizce bir konuşma yapacak.

Arter Öğrenme Programı, çağdaş sanatı üretildiği bağlam, ziyaretçilerin gündelik deneyimleri ve hayal gücüyle ilişkilendirerek yorumlamaya açarken, kapsamlı içeriğiyle her yaştan izleyici ve katılımcıyı, sanatın farklı boyutlarıyla ilişki kurmaya davet ediyor.

Program kapsamındaki Çocuk Atölyeleri, katılımcıların, çeşitli malzeme ve üretim araçlarıyla karşılaşarak yaratıcı süreçleri deneyimlemeleri amacıyla farklı yaş gruplarına yönelik düzenleniyor. Amy Salsgiver ve Nihal Saruhanlı’nın 9 Kasım Cumartesi günü 11:00’de gerçekleştireceği Perküsyon Atölyesi’nde 8-11 yaş aralığındaki katılımcılar, Arter’de sergilenen bir yapıta, vurmalı çalgılar ve beden perküsyonu ile eşlik edecekler. Davul çemberi düzeninde birlikte çalışarak kendi hayal ettikleri hikâyeler ve seslerle bir perküsyon orkestrası oluşturacak, enstrümanlarıyla yapıtlara ses verecekler. Atölye biletleri Arter’den temin edilebilir.

Sanat, eğitim ve aracılığın kesişiminde çalışan kişileri, kendi deneyimlerini ve yöntemlerini paylaşmaya davet eden Öğrenme Programı’nın Yorumlama Etkinlikleri’nin yeni konuğu ise küratör, yazar ve eğitmen Maria Lind olacak. 9 Kasım Cumartesi günü 16:00’da Sevgi Gönül Oditoryumu’nda yapacağı “Why Mediate Art?” (Sanata Niye Aracılık Edilsin?) başlıklı konuşmada Lind, çağdaş sanatın izleyicilerle ilişkisinde aracılığın işlevine dair deneyimlerini ve düşüncelerini aktaracak. Dili İngilizce olan konuşmada, Türkçeye simultane çeviri yapılacak. Aynı gün saat 18:00’de Kütüphane’de düzenlenecek etkinlikte, Maria Lind’in ArtReview dergisinde yayımlanan yazılarını bir araya getiren ve Berlin merkezli yayınevi Sternberg Press tarafından basılan Seven Years: The Rematerialization of Art From 2011–2017 (Yedi Yıl: 2011’den 2017’ye Sanatın Yeniden Maddeleştirilmesi) başlıklı yeni kitabının tanıtımı, Lind’in İz Öztat ile gerçekleştireceği İngilizce bir söyleşi ile yapılacak.

Beş yıl boyunca Arter’in kurumsal sponsorluğunu üstlenen Tüpraş’ın desteği sayesinde 2 Ocak 2020’ye kadar sergilerin ücretsiz olarak ziyaret edebileceği Arter’de gerçekleşecek yorumlama etkinliğine katılım ücretsiz olacak.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT