Dünya Müzikleri Atölyesi - Afrika M

Tarihler: 27 Şubat 2022 Pazar ~ 27 Şubat 2022 Pazar 27 Şubat 2022 11:00

Yer: Güzidem Köşkü

Ücret: - 250.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 27, 2022 ~ Şub 27, 2022
Ömer Kurtuluş Müzik Akademisi 6 farklı medeniyetin müziklerini iki farklı kategori halinde tarihsel, teorik, dinleme ve uygulama temellerinde müzikseverlerin beğenisine sunuyor. 

Atölye, İstanbul Devlet Konservatuarı eski ÖğretimElemanı ve jürisi olan, eserleri Türkiye, Avusturya, İtalya, İspanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde icra edilmiş olanBesteci ve Orkestra Şefi Ömer Kurtuluş tarafından yürütülmektedir. Bu atölyede Asya, Grek, Hint, Afrika, Batı ve OrtaDoğu medeniyetlerinin müziklerinin etnomüzikolojik ve tarihsel gelişimini öğrenecek, tüm enstrümanlarını tanıyacakve bu medeniyetlerin müzikal dillerini, melodik-armonik-ritmik açılardan nota bilgisi gerektirmeyen sade ve anlaşılıryollarla kavrayabilecek ve sonunda bu medeniyetlerin müziklerini anlayabilecek ve analiz edebilecek bir duyuş ileayrılabileceksiniz. Dünya müzikleri atölyesinde, her iki haftada bir farklı bir medeniyetin müziği anlatılıyor bunlarsırasıyla; Asya Müziği, Grek Müziği, Hint Müziği, Afrika Müziği, Avrupa Müziği ve Ortadoğu Müziği.

Eğitimi alınan medeniyete (Örn. Hint) etnomüzikolojik-tarihsel bakış ve enstrümanlarını tanıma. Eğitimi alınan medeniyetin müziğine teorik bakış ve uygulama; Anlatılan müziğin teorisi müzik eğitimi almış veya almamış herkestarafından anlaşılabilecek sadelikte tasarlanmış işitsel metodlar ve görsel notasyonlarla (Şekiller) ile aktarılacaktır.

Her kur 2 hafta sürmektedir. Her hafta 3 saatlik seanslar halinde icra edilecektir. Önümüzeki iki hafta Afrika müziğiniele alacağız. Bu süreçte "konuşan davullar" geleneğinden Etiyopya ilahilerine, Reggae'den Blues ve Jazz'a kadar Afrikalıların dünyamıza armağan ettiği tüm müziklere göz atacağız ve bununla birlikte Afrika'nın en bilinenperküsyonu "djembe" ve üflemeli "Djiriduu" ile tanışacağız ve bu enstrümanları atölyede dinleyip, deneme şansına sahip olacağız.

- Katılımcılar/izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır. - Katılımcılar atölyeye girerken muhakkak maske takmalı ve eğitim süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılmalıdır.- Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hazırlanan oturma düzeni ile eğitim gerçekleşecektir.- Etkinliklerde 15 yaş sınırı vardır.- Satın alınan biletler programda değişiklik olmadığı sürece iade edilemez.- Etkinlikler ortalama 3 saat sürmektedir. - Atölyeye katılım için herhangi bir enstrümanı çalmış olmak veya nota bilgisine sahip olmak gerekli değildir. Müzikseverlerin tamamı atölyeye katılabilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Dans Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT