Ebru Nihan Celkan ile Üretkenlik

Tarihler: 17 Eylül 2019 Salı ~ 17 Eylül 2019 Salı 17 Eylül 2019 19:30

Yer: Ferko Signature Managed by Assembly

Ücret: - 180.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 17, 2019 ~ Eyl 17, 2019
Ebru Nihan Celkan ile Üretkenlik, 17 Eylül'de Ferko Signature managed by Assembly'da...

*Bu bir The School of Life etkinliğidir.

Zamanı boşa harcadığımız ya da yeterince üretken olmadığımız duygusu, hiçbir dönemde bugün olduğu kadar rahatsız edici, hatta pişmanlıkla dolu olmadı. Hiç bitmeyecekmiş gibi görünen yapacaklar listesi ve birbiri ardına üzerimize gelen “acil” konulu mesajlar ve farklı talepler karşısında bırakın işlerimizi tamamlayabilmeyi, neyin gerçekten öncelikli olduğunu ya da olmadığını bile ayırdetmekte zorlanır olduk.

Ancak bizler birer robot değiliz! Beynimiz yetersiz –sık sık ara vererek çalışıyor, çabuk yoruluyor, dikkati dağılıyor, dolaylı yollara sapıyor, tembel, kısa vadeli düşünüyor ve hata yapmaya eğilimli. Onun verimli çalışmasını istiyorsak, öncelikle bu özelliklerini kabul etmeliyiz. Üstlendiğimiz kimi işlerin aslında çok karmaşık olduğu gerçeğini de sık sık görmezden geliyoruz. Biraz endişe üretkenliğimizi kamçılasa da, fazlası küpüne zarar.

Bu derste, üretken olmanın neden bu kadar zor olduğunu felsefe ve psikolojiden yararlanarak anlamaya çalışıyoruz. En verimli olduğumuz zamanların hangileri olduğunu ve bu zamanları verimli kılan koşulları analiz ediyoruz. Ara vermeyi öğreniyoruz! Doğru amaçları benimsememize, erteleme alışkanlığından vazgeçmemize ve stresle baş edebilmemize yardımcı olacak pratik stratejileri tartışıyoruz. Yaratıcılık için gerekli koşulları her gün sağlamayı öğreniyoruz. Bizi üretken kılacak kalıcı değişimi yaratabilmek için gerekli olan esin kaynaklarını ve irade gücünü nasıl bulacağımızı keşfediyoruz.

Size Neler Kazandırabilir:

* Yavaşlayarak ve kendimize odaklanarak iş yaşamında kendiliğinden benimsediğimiz davranış kalıplarının bize gerçekte ne ölçüde yardımı olduğunu ya da bizi nasıl engellediğini görmek,
* Üretken olmamızın önündeki engelleri saptamak,
* Bizim için esin kaynağı olan ve bizi harekete geçiren durum ve koşulları saptamak, analiz etmek,
* En iyi çalışma koşullarımızı saptamak: ne zaman, nerede, kimlerle ve hangi işleri yaparken en iyi çalışıyoruz?
* Erteleme, dikkat dağılması ve bir noktaya takılıp ilerleyememe gibi bilinen engelleri aşmak için pratik yöntemleri öğrenmek.

PROFESYONEL ATÖLYELER HAKKINDA

Profesyonel Atölyelerimiz; girişimciler, psikologlar, fikir önderleri ve CEO’ların uzmanlıklarını bir araya getirerek ve The School of Life’ın duygusal zekayı ve olgunluğu (emotional intelligence) geliştirmeye odaklanmış özgün uzmanlığından yararlanarak sizi, bugünün iş yerinde başarılı ve mutlu olmak için gereken araçlar ve stratejilerle donatır.

Takvimde yer alan Profesyonel Atölyelerimize katılabilir; ayrıca bu atölyeleri içeren ve The School of Life’ın organizasyonlarda bireylerin ve ekiplerin gelişimi için tasarladığı Öğrenme ve Gelişim Müfredatını inceleyebilirsiniz. Kurumunuzun gelişim hedeflerine ve ihtiyaçlarına uygun öğrenme yolculuklarını birlikte tasarlayabiliriz.

ATOLYE LIDERI

Ebru Nihan Celkan Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde, yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Pazarlama bölümünde tamamladı. 2004 yılında Volvo İş Makinalarında çalışmaya başladı. 2016 yılına kadar Volvo’da satış destek uzmanı, pazarlama uzmanı ve altı yıl süresince Pazarlama, CRM ve Satış Destek Müdürü olarak görev yaptı.

2007 yılından bu yana oyun yazarlığı yapan Ebru Nihan Celkan, 2012 yılında merkeze oyun yazarını alan çalışmaları ve yeni metinleri arttırmayı hedefleyen buluT’u kurdu.

Celkan, Sabancı Üniversitesi’nin lise öğretmenlerinin toplumsal cinsiyet farkındalığını arttırmaya yönelik “Mor Sertifika” programının ve Kadın Çalışmaları bölümünün “Cins Adımlar: Toplumsal Cinsiyet ve Hafıza Turları” programının performatif hikaye yazımı ve anlatıcılığı atölyelerinin eğitmenlerindendir.

- Etkinlik 19:30 - 22:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.- Pdf biletinizin çıktısını almayı unutmayın.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT