Franchise Sözleşmesi ve Uygulamalar

Tarihler: 30 Nisan 2016 Cumartesi ~ 30 Nisan 2016 Cumartesi 30 Nisan 2016 10:00

Yer: Workinton

Ücret: - 510.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 30, 2016 ~ Nis 30, 2016
"Franchise Sözleşmesi ve Uygulamalar" semineri, 30 Nisan'da başlıyor.

Bu seminerin katılımcıları, franchise sözleşmesinin müzakere aşamasından başlamak üzere, sözleşmenin kurulması, ifası ve sona erdirilmesi uygulamalarında dikkat edilmesi gereken noktaları, uygulamadan örneklerle görme imkânı bulacaklardır. Seminerde, franchise sözleşmesinin hazırlanması veya hazır bir franchise sözleşmesinin incelenmesi sırasında izlenecek yöntem ve dikkat edilecek noktalar hakkında farkındalık sağlanması amaçlanmaktadır.         

Eğitim İçeriği
Franchise sözleşmesinde tarafların borçlarının belirlenmesi ve sınırlarının doğru biçimde çizilmesi özel bir önem taşımaktadır. Zira Kanunda düzenlenmeyen (isimsiz) bir sözleşme olması itibariyle franchise sözleşmesini de yakından ilgilendiren bazı emredici kuralların ve güncel içtihatların bilinmemesi, sözleşmenin kısmen ve hatta tamamen geçersiz olmasına sebep olabilecektir. Bu sebeple seminerimizde, sözleşme yönetimi bakımından franchise sözleşmesi özelinde dikkat edilmesi gereken temel noktalar üzerinde ayrıntılı olarak durulacaktır. Ancak, sonuç olarak isimsiz bir sözleşme ilişkisi anlamına gelen franchise sözleşmesinde, isimsiz sözleşme hukukunun genel ilke ve kuralları genel olarak uygulama alanı bulacağı için, bazı genel sözleşme hukuku kuralları ve uygulamaları da seminer içeriğine dâhil edilmiştir.

Franchise sözleşmesinden doğan hangi tür uyuşmazlıklara hangi kanun kurallarının ve hukuk ilkelerinin uygulanması gerektiği konusu, oldukça zor ve karmaşıktır. Zira franchise sözleşmesi; genellikle, lisans, satış, vekâlet gibi sözleşmelerin unsurlarını bir arada barındırmakta, üstelik bazı örneklerde, hizmet, adi ortaklık ve acentelik gibi sözleşmelerle önemli benzerlikler taşıyabilmektedir. Bu konuda, bizim de dâhil olduğumuz modern hukuk sistemlerinde güncel tartışmalar yürütülmektedir.

Seminerde tüm bu konulara ayrıntılı olarak değinilecek ve Türkiye’de, AB ülkelerinde ve ABD, Avustralya gibi farklı hukuk sistemlerinin uygulandığı diğer ülkelerde, hangi düzenleme ve uygulamaların hâkim olduğu katılımcılara aktarılarak, özellikle Türkiye uygulaması açısından bilinmesi gereken pratik bilgiler üzerinde durulacaktır.

Eğitim Metodu
Franchise sözleşmelerin hazırlanması ve incelenmesine ilişkin teknik bilgilerin, uygulamadaki sözleşmelerde kullanılan hüküm örnekleri, örnek dava dosyaları, bilirkişi raporları ve çok sayıda Yargıtay kararıyla desteklenerek, power point sunum eşliğinde aktarılması amaçlanmaktadır.

Kimler Katılmalı?
Şirket Yöneticileri, Sözleşme Yönetiminde Görevli Personeller, Avukatlar ve Stajyer Avukatlar  eğitim programına kayıt yaptırabilir. 

Eğitmen
Yrd. Doç. Dr. Umut YENİOCAK
(Akademisyen, Hukukçu)


Kesin Kayıtlar İçin Son Gün: 28 Nisan 2016Eğitim Başlama Tarihi: 30 Nisan 2016Eğitim Süresi: 6 Saat – 1 Tam GünüEğitim Saatleri: 10:00-16:50

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT