İFSAK’tan Sayısal Görüntü İşleme Atölyesi

Tarihler: 20 Temmuz 2009 Pazartesi ~ 10 Ağustos 2009 Pazartesi 20 Temmuz – 10 Ağustos

Yer: İFSAK

Nereden Alınır: www.ifsak.org

Telefon: (0212) 292 42 01 / (0212) 292 18 07

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 20, 2009 ~ Ağu 10, 2009
İFSAK’tan sayısal görüntü işleme atölyesi

İFSAK, 20 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında Sayısal Görüntü İşleme Atölyesi düzenleyecek. Hasan Daşdemir’in eğitmenliğinde yapılacak atölyede, fotoğrafların bilgisayarda işlenmesine yönelik kapsamlı bir eğitim verilecek.

50. yılını kutlamaya hazırlanan İFSAK, 20 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında Sayısal Görüntü İşleme Atölyesi düzenleyecek. Hasan Daşdemir tarafından verilecek 8 saatlik eğitimde, sayısal makineler ve teknolojiler, algılayıcılar, hafıza kartları, çözünürlük, fotoğrafların bilgisayara aktarımı, görsel dosya çeşitleri, ekran ve kamera kalibrasyonları ve belli başlı fotoğraf başkalaştırma programlarının kısa tanıtımı, fotoğrafların tasnif edilmesi ve yönetimi, çalışma alanının tanıtımı, araçların kullanımı, dosya açma, dosya saklama, görsel üzerinde seçim yapma teknikleri, kesme, yapıştırma, boyama, katmanlar, renkler, renk kanalları (RGB, CMYK, Lab Color), filtreler, renkli ve siyah-beyaz fotoğraf tamir etme gibi konular ele alınacak.

Atölyeye katılabilmek için, temel bilgisayar terimlerini ve kullanımını bilmek, temel fotoğrafçılık konularına hakim olmak gerekiyor.

Hasan Daşdemir kimdir?
Hasan Daşdemir, 1991’de doğa fotoğrafları çekerek fotoğrafçılığa başladı. 1993’te İFSAK üyesi oldu. 1999’da Türkiye’nin ilk fotoğraf sitesini (www.fotograf.net) kurdu. Burada, fotoğrafa yeni başlayanlar için ilk online “Temel Fotoğraf” eğitimlerini organize etti; Türkiye’deki fotoğraf sanatçılarının özgeçmişlerini ve portfolyolarını sergiledi ve sergilemeye devam ediyor. Site, 2002 yılında “En Fonksiyonel Tasarım” dalında “Altın Örümcek” ödülünü aldı. Daşdemir, Kaliforniya’da aldığı eğitimler süresince, girdiği yarışmalarda “En İyi Web Sitesi”, “En İyi Fotoğraf” ve “En İyi Poster” dallarında birincilik ödülleri aldı. San Francisco’da yaşayan yerel ressamlar için Red Ink Stüdyoları’nın kurulma ve işletilmesi aşamalarında görev aldı. Bu stüdyolarda küratörlüğün yanında ilk SB Sergisi’ni açtı. Aynı dönemlerde, San Francisco’da özel fotoğraf ve Photoshop dersleri verdi. Bilişim şirketlerine danışmanlık yaptı ve belediyelerin Kamu Sanatı Komisyonları’nda “web master” (web tasarımcısı) olarak çalıştı. İFSAK ve FOTOGEN üyesi olan Daşdemir, yazılım geliştirme uzmanı olarak meslek hayatına devam ediyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT