Karanlığın İçindeki Işıktan Çıplak

Tarihler: 21 Eylül 2016 Çarşamba ~ 21 Eylül 2016 Çarşamba 21 Eylül 2016 13:30

Yer: Merakettiklerin

Ücret: 1. Kategori - 115.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 21, 2016 ~ Eyl 21, 2016
Karanlığın İçindeki Işıktan Çıplak Gerçeğe Bir Yolculuk, 21 Eylül'de Merakettiklerin atölyesinde sanatseverlerle buluşuyor.

"Sanatın toplumsal boyutunun daha yoğun olduğu bu dönem, devrimler ve duygu yoğunluğu ile çıkar karşımıza. “Erken Modernizm” olarak nitelendirebileceğimiz romantizm hem bir kaçış, hem bir ısrardır.

Dünya sanat tarihinin en zengin dönemi olan Rönesans, bazı sanat tarihçilerine göre 1519 yılında Raphaello’nun ölümü ile biter, 1620’de Rubens ile Barok Dönem başlar. Aradaki görkemli yüzyıl ve sanatçılardan başlayacak olan on altı haftalık serüvenimize karanlığın içindeki ışığı arayan Barok Dönem ile devam edeceğiz.

Sadece resim ve heykelde değil, mimaride de baş döndürücü eserlerin ortaya koyulduğu “Akıl Çağı”nı Klasik Dönem izleyecek. “Aydınlanma ve Filozoflar Dönemi” olarak adlandırılan 18. yüzyıl ise bize farklı akımları sunacak. Sanatın toplumsal boyutunun daha yoğun olduğu bu dönem, devrimler ve duygu yoğunluğu ile çıkar karşımıza. “Erken Modernizm” olarak nitelendirebileceğimiz Romantizm hem bir kaçış, hem bir ısrardır.

On dokuzuncu yüzyılla birlikte yorum yapmadan gerçeğin olduğu gibi verildiği bir döneme gireceğiz.

Savaşların, devrimlerin, felsefenin, bilimin, edebiyatın ve müziğin görkemli dünyasına yolculuğumuz başlıyor."

Eğitmen: Ayşe Bayvas

İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’nü bitirdi. Fakülte yıllarında “Anadolu Medeniyetleri Sergisi”nin hazırlık çalışmalarında yer aldı. Çalışma hayatında arkeoloji ve sanat tarihi alanında araştırmalarına devam etti. Sanat Tarihi Derneği’nde Denetim ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Bizans Dönemi Marmara Bölgesi envanterinin hazırlanmasına da katkıda bulundu, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, “Türkiye’deki Dünya Miras Alanları’nın Güncel Durumu’nun Saptanması Raporu’nu yayın haline hazırladı. Aya İrini yanındaki “Sampson Ksenodokhionu Kazı ve Temizlik Çalışması”nda yer aldı. Bayvas inşaat projelerinde ÇED Raporları Kültürel Miras Bölümü danışmanlığı yapıyor ve Bilim Kurulları'nda görev alıyor. TAY Projesi’nde gönüllü aktif çalışmasını sürdürmesinin yanı sıra, araştırmalar yapıyor, yazıyor, gruplara özel programlarla yurt içi ve yurt dışı kültür gezileri yapıyor ve sanat tarihi, arkeoloji, mitoloji ve kültür tarihi konularında seminerler veriyor, Sanat Tarihi Yüksek Lisans sınavları giriş için çalışma danışmanlığı yapıyor.

- Etkinlik günü biletinizi yanınızda bulundurunuz Satın alınan biletlerin iptal, iade veya değişikliği yapılmamaktadır.- Numarasız oturma düzeni vardır. - Etkinlik 21.09.2016 tarihinde 13:30 – 15:30 saatleri arasında gerçekleşecektir. - Biletinizi satın aldıktan sonra referans kodunuz ile birlikte 0(532) 605 17 10 numaralı telefonu arayarak bilgilerinizi iletmeniz rica olunur.- Etkinlik Başlangıç: 13:00

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT