KonuŞu: Boşanmanın Tarihi ve Hukuku

Tarihler: 12 Şubat 2019 Salı ~ 12 Şubat 2019 Salı 12 Şubat 2019 19:00

Yer: Joint Idea Kanyon

Ücret: - Tam 35.00 TL, Öğrenci 15.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 12, 2019 ~ Şub 12, 2019
KonuŞu: Boşanmanın Tarihi ve Hukuku, Joint Idea Kanyon'da sizlerle...

"Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2018 verilerine göre Türkiye’de boşanan çift sayısı her sene ortalama %1,8 oranında artıyor. Son 10 yılda 1 milyon 200 bin çiftin hukuki olarak ayrıldığı Türkiye’de, son beş senedir boşanma oranı %18 - 22 bandında seyrediyor. EUROSTAT verilerine göre Avrupa’nın geneline bakıldığında boşanma yüzdesi 30’un üstünde görünüyor. ABD’de ise bu rakam %50’yi bulmuş durumda. 

Boşanma yıllar içinde nasıl değişti? Tarihteki ilk boşanmalar nasıl yaşandı? Osmanlı döneminde boşanma nasıldı? Boşanmanın Türkiye sosyolojisindeki yeri üzerine neler söylenebilir?

Bu KonuŞu’da doktora derecesini Osmanlı’daki boşanmalar üzerine yaptığı araştırmasıyla Harvard Üniversitesi’nden alan Boğaziçi Üniversitesi Beşeri Bilimler Programı Koordinatörü Dr. Leyla Kayhan Elbirlik ile toplumsal cinsiyet çalışmaları ve boşanma hukuku üzerine duayen sayılabilecek İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Nazan Moroğlu bir araya gelecek. İkilinin bir saat sürecek konuşmasını 30 dakikalık soru cevap kısmı takip edecek. Konuşmadan üç gün sonra ise, her zaman olduğu gibi, KonuŞuydu raporuyla konuşmacıların öne çıkan analizleri ve okuma listesi katılımcılarla yazılı olarak paylaşılacak."

Konuşmacılar:
Nazan Moroğlu, İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı
Dr. Leyla Kayhan Elbirlik, Boğaziçi Üniversitesi Beşeri Bilimler (Humanities) Programı Koordinatörü 

KonuŞu Hakkında:
KonuŞu, günümüzü anlamak ve anlamlandırmak için kurulmuş yepyeni bir konuşma platformudur. KonuŞu'nun amacı, sosyal konularda uzman analizlerini meraklılarıyla buluşturmak, tarihsel bilgi ve sosyolojik öngörü sahibi olmayı hızlandırmak ve günlük politika dışı konuları tartışmaya açmaktır. KonuŞu'da aynı konu üzerine çalışan ve farklı formasyonlardan olan iki konuşmacı konuyu bir saatlik bir sohbet içinde ele alır. Etkinlikler 30 dakikalık soru cevap kısmı ile son bulur. Konuşmalardan iki gün sonra gönderilen “KonuŞuydu” raporu ile konuşmada öne çıkan argümanlar ve okuma listesi etkinliğe katılanlar ile yazılı olarak paylaşılır. KonuŞu, Eylül 2018’de sosyolog Hale Ceren Zeytinoğlu tarafından kurulmuştur.

- Yeterli katılım sayısına ulaşılamaması durumunda, organizatör firma etkinliği iptal etme ya da erteleme hakkına sahiptir.- Etkinlik ile ilgili her türlü değişikliğin tarafınıza bildirilmesi için, bilet alımı yaptıktan sonra info@jointidea.com ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT