KonuŞu: Popüler Kültürün

Tarihler: 05 Şubat 2019 Salı ~ 05 Şubat 2019 Salı 05 Şubat 2019 19:00

Yer: Joint Idea Kanyon

Ücret: - Tam 35.00 TL, Öğrenci 15.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 5, 2019 ~ Şub 5, 2019
KonuŞu: Popüler Kültürün Etkisinde Yeni Medya etkinliği Joint Idea Kanyon'da...

Popüler kültür, içinde sanattan yeme-içmeye, giyimden spora kadar birçok hayat alanı barındıran gelip geçici gündelik hayatın bütünüdür. Toplumun tüketim öğelerinden beslenen popüler kültür, kitleleri eğlendirme ve yönlendirme etkisine sahiptir. 

Yeni medya kanalları ile beraber popüler kültür, bireylerin dünyaya ait imgelerini oluşturmalarındaki en büyük etken haline geldi. Popüler kültürün etkisindeki sosyal medya ile oluşturulan yeni semboller insanların hayatına yön vermekte ve belli bir yaşam tarzı meydana getirerek, gündelik hayatın sürekli ve hızla değişmesine sebep olmaktadır.  

Yeni medya hareketi nasıl tanımlanabilir? Gazetecilikte bir değişime neden ihtiyaç duyulmuştur? Sosyal medyanın popüler kültürün sürekli tekrardan oluşmasında ve aktarılmasındaki rolü nedir? Günümüzde popüler kültür nasıl bir araç olarak kullanılabilir? Youtube’un yeni medyanın oluşmasındaki rolü nedir?

Bu KonuŞu’da Türkiye’de yeni medyanın ilk örneklerinden 140journos’un kurucu ortağı Engin Önder ile sinema eleştirmeni ve Bant Mag programcısı Melikşah Altuntaş bir araya gelecek. İkilinin bir saat sürecek konuşmasını 30 dakikalık soru cevap kısmı takip edecek. Konuşmadan üç gün sonra ise, her zaman olduğu gibi, KonuŞuydu raporuyla konuşmacıların öne çıkan analizleri ve okuma listesi katılımcılarla yazılı olarak paylaşılacak.

Konuşmacılar:
Engin Önder, 140Journos Kurucu Ortağı
Melikşah Altuntaş, Bant Mag Sinema Yazarı

KonuŞu Hakkında:
KonuŞu, günümüzü anlamak ve anlamlandırmak için kurulmuş yepyeni bir konuşma platformudur. KonuŞu'nun amacı, sosyal konularda uzman analizlerini meraklılarıyla buluşturmak, tarihsel bilgi ve sosyolojik öngörü sahibi olmayı hızlandırmak ve günlük politika dışı konuları tartışmaya açmaktır. KonuŞu'da aynı konu üzerine çalışan ve farklı formasyonlardan olan iki konuşmacı konuyu bir saatlik bir sohbet içinde ele alır. Etkinlikler 30 dakikalık soru cevap kısmı ile son bulur. Konuşmalardan iki gün sonra gönderilen “KonuŞuydu” raporu ile konuşmada öne çıkan argümanlar ve okuma listesi etkinliğe katılanlar ile yazılı olarak paylaşılır. KonuŞu, Eylül 2018’de sosyolog Hale Ceren Zeytinoğlu tarafından kurulmuştur.

- Yeterli katılım sayısına ulaşılamaması durumunda, organizatör firma etkinliği iptal etme ya da erteleme hakkına sahiptir.- Etkinlik ile ilgili her türlü değişikliğin tarafınıza bildirilmesi için, bilet alımı yaptıktan sonra info@jointidea.com ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT