Marco Polo’nun Seyahatnamesi

Tarihler: 04 Şubat 2021 Perşembe ~ 04 Şubat 2021 Perşembe 04 Şubat 2021 15:00

Yer: Online Etkinlikler

Ücret: - 95.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Çeşitli Mekanlar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 4, 2021 ~ Şub 4, 2021
Marco Polo’nun Seyahatnamesi konferansı, Antonina Online Mektep kapsamında sizlerle...

1254’de İtalyan bir tüccarın oğlu olarak doğan Marco Polo, 17 yaşında Venedik’ten ayrılarak Çin’e 24 yıl süren macera dolu bir yolculuk yaparak Venedik’e geri döner. 1295 yılında Venedik’e dönüşünün hemen ardından Venedik ile Cenova arasındaki savaşa katılan ve Cenevizliler tarafından tutuklanarak hapse atılan Polo, Rustichello adında Pisa’lı bir yazarla tanışır ve seyahat güzergâhında tüm görüp duyduklarını ona aktarır. Polo yaşadıklarını bu yeni arkadaşına anlatırken o da duyduklarını iştahla kalem alır, ardından Fransızca ve İtalyancanın karışımı olan bir Ortaçağ dilinde yayımlayarak Marco Polo ve seyahatini tüm Avrupa’ya tanıtır. Günümüzde kitabın orijinal el yazması kayıp olsa da, Ortaçağ’dan günümüze kalan 100’den fazla çizimli kopyası bulunmaktadır. Tüm Avrupa’nın gözünü batıya diktiği bir dönemde, Marco Polo’nun doğuya yönünü çevirmesi, gittiği coğrafyada sadece uzun yıllar boyunca elde ettiği deneyimleri ve karşılaşmaları değil, ayrıca tüm duymuş olduğu efsane ve söylentileri de aktarması çok büyük bir önem taşımıştır. Bu sayede İpekyolu güzergâhı tacirler, seyyahlar için bilinmezlik ve korkudan çok, büyük bir cazibe ve merak uyandırmıştır.

Konuşmacı: Profesyonel Rehber TİMUR GUDA

Bu konferansa neden katılmalısın?
Venedik’ten Çin’e kadar uzanan bir coğrafyada Marco Polo’nun izini sürmek, onun anlattıklarının ışığında benzer bir macerayı yaşamak istiyorsan, katılmalısın.
Bu konferansta neler öğreneceksin?
Marco Polo’nun yaptığı gibi Venedik’ten yola çıkarak Anadolu, Mezopotamya, İran, Türkistan, Pamir Dağları, Gobi Çölü ve Çin'i dolaşacağız, Kubilay Han döneminde Hanbalık’ta yaşayacağız.

Eğitim Seviyesi
Her seviye

Konferanslarımız Hakkında Genel Bilgilendirme
Bu konferans bilgisayar ya da telefonunuzdan görüntülü olarak gerçekleşmektedir.
Görüntüler verilirken eğitmen müzede eserler, olaylar ve görüntüde olan yapı/müze hakkında yorum ve anlatım yapmaktadır.
Konferans sırasında anlatım sürerken eğitmene yazılı olarak soru sormak ya da notlar iletmek mümkündür
Konferans 2 saat sürmektedir. Her konferans sonrasında 30 dakikalık soru / sohbet bölümü vardır
Canlı yayın Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Yayının gerçekleşeceği Zoom bağlantısı, kayıt yaptıranlara 24 ile 48 saat öncesinden e-posta yöntemi ile paylaşılacaktır.
Canlı yayına katılabilmek için bu deneyime kayıt yaptırmanız gerekmektedir. 
Konferansa katılımcı sayısı 75 kişi ile sınırlıdır

Kayıt Yaptırma Koşulları
Program öngörülemeyen durumlar nedeniyle değişiklik gösterebilir.
Tüm kredi kartları geçerlidir 
Kurs ücreti kurs başlamadan peşin olarak tahsil edilir.
Antonina Online Mektep etkinliğin akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Konferansı kaçıranlar için telafi ders yapılmayacaktır.

KONFERANSIN KONUŞMA AKIŞI
Marco Polo; kimdir, hayatı, seyahatinin önemi
Seyahat Güzergâhı
Asya’nın XIII. yüzyıldaki ekonomik, politik, sosyolojik şartları
Günümüze kadar ulaşan baskıları ışığında Marco Polo’nun seyahat sırasında yaşadıkları

KONUŞMACI
Profesyonel Rehber TİMUR GUDA

1966 yılında İzmir’de doğdu. Orta ve Lise eğitimini İstanbul İtalyan Lisesi’nde, Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İİBF Uluslararası Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü’nde tamamladı.
1989 -1996 yılları arasında Net Holding bünyesindeki Net Turizm A.Ş.’de dış pazarlama departmanında İtalya sorumlusu olarak çalıştı.
1996 yılında Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği Sertifika Programını tamamlayarak Profesyonel Turist Rehberi Kokartı aldı.
1996 – 2000 yılları arasında Roma’da Vatikan Devleti tarafından düzenlenen;’’ Dinler Tarihi’’, ’’İkonografi’’, “Felsefe’’, “Mitoloji’’ ve ’’Anadolu’daki İlk Hıristiyan Toplulukları’’ konularında sertifika programlarına katıldı.
1996 – 2001 yılları arasında kurduğu Seyahat Acentesi ile incoming-outgoing turlar düzenledi. 
1996 yılından bu yana Profesyonel Turist Rehberliğine devam etmektedir. Türkiye ve İtalya başta olmak üzere İspanya, Fransa, Portekiz, Almanya, Yunanistan, Balkanlar, Baltık Ülkeleri, Finlandiya, Arjantin, Patagonya ve İngiltere’de Türk gruplarıyla medeniyetler tarihinin izlerini sürmektedir.
2001 – 2005 yılları arasında İzmir İtalyan Ticaret Odasında tercümanlık ve çevirmenlik yaptı. 
2017 yılında Doğu-Batı Yayınevi tarafından, İtalyancadan Türkçeye çevirdiği Francesco Petrarca'nın Secretum Meum ve Niccolo Machiavelli'nin Prens kitapları yayınlandı.
2021 yılında Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından yayınlanacak Pietro Greco'nun Pi Sayısının Tarihi ve Dante Alighieri'nin Ziyafet kitapları basıma hazırlanmaktadır.  
2005 yılından bu yana farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türk işadamlarına İtalya’da katıldıkları fuarlarda ve iş gezilerinde eşlik etmekte, İtalyan firmaları ile ticari ilişkilerini planlama ve koordinasyonu alanında danışmanlık hizmeti vermektedir. Timur Guda evli ve bir çocuk babasıdır.

- Etkinlik video konferans yazılımı üzerinden gerçekleştirilecektir.- Etkinlik linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın aldıktan sonra güncel e-mail adresinizden Biletix işlem referans numaranızı, satın almış olduğunuz etkinliğin adını ve tarihini antonina@antoninaturizm.com adresine mail atmanız gerekmektedir.- Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak seminere katılamamanız halinde Biletix'in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.- Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle eğitime zamanında katılamaması, bu sebeplerle eğitimin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix'in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT