Mini Filozofi Seda Acar

Tarihler: 11 Kasım 2018 Pazar ~ 11 Kasım 2018 Pazar 11 Kasım 2018 10:00

Yer: Fenerbahçe Düşyeri Sahne

Ücret: 8 Haftalık Atölye Ücreti - 480.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 11, 2018 ~ Kas 11, 2018
Mini Filozofi Seda Acar ile Felsefe Kursu (9 - 12 Yaş), Fenerbahçe Düşyeri Sahne'de...

"Çocuklar için Felsefe (P4C), 2007 yılında UNESCO tarafından onaylanmış ve dünya çapında uygulanmaya başlanmış bir yaklaşım. Çocuklara yaşam hakkında bazı sorular yöneltir ve bu soruları eğlenceli, güvenli, demokratik bir ortamda tartışmaya açar. Böylece onları sorgulamaya, dinlemeye, düşünmeye ve argüman geliştirmeye davet eder. 

Çocukların içindeki öğrenme aşkını destekleyen ve soru sorma yeteneklerini geliştiren bu eğitim hareketinin temelleri, 1970’ lerde Profesör Matthew Lipman tarafından ABD’ de atıldı. Bugün dünyanın birçok ülkesinde dernekler, enstitüler ve merkezler tarafından destekleniyor. Biz de Düşyeri olarak Mini Filozofi ile birlikte ‘’ Çocuklar için Felsefe’’ yi Türkiye’ deki minik bireylere ulaştırıyoruz."

Mesela, çocuğunuza şu soruyu sorun ve ona kulak verin; 
Soru: Adil oyun nedir? 

Kendince bir cevap verdi, değil mi? İşte, çocuğunuz ile felsefenin ilk adımlarını atmaya başladınız bile. 

‘’Çocuklar İçin Felsefe ‘’ Nasıl Yapılır?
Her çocuğun dünyası parmak izi kadar orjinaldir, kendine aittir. Kendi soruları, kendi merakları, kendi zevkleri vardır. 

Ancak ilerleyen zaman içerisinde doğru yönlendirilmedikçe sınırları daralır. Zevkleri, istekleri zenginleşemez, sorgulama kabiliyeti gelişemez ve kaçınılmaz bir son olarak özgürlüğünün sınırlarını keşfedemez. 

Atölyelerimizde 6 – 12 yaş arasındaki çocuklar kalıplaşmış sınıf düzeninde değil, bir çember etrafında bir araya gelir. Deneyimli ve uzman bir eğitimci; özgüven, cesaret, yaratıcılık, çevre bilinci, insan hakları, hayvan sevgisi vb. Konuları değerlendiren uyaranlar (hikaye, fotoğraf, video, nesne vb.) kurgular. Tüm çocuklar anlatılan hikayeler üzerinden kendi fikirlerini özgürce paylaşır, sorgular ve yeni yaklaşımlar üretir. Kimi zaman kendilerini kurgusal bir hikayenin içinde bulur ve farklı önermeler geliştirerek diğer arkadaşlarıyla fikir alışverişine girer. 
Tahminlerin tersine, büyük filozoflardan veya onların düşünce akımlarından söz edilmez. Çocuklar aktif olarak soru sormaya yöneltilir, demokratik bir şekilde tartışmayı istedikleri konular üzerinde fikir alışverişinde bulunurlar. Cevaplardan çok sorular önemlidir. 

‘’ Çocuklar İçin Felsefe"nin Hedef ve Kazanımları Nelerdir?
Çocukların dünyası, yetişkinlerin dünyasından daha renkli ve sınırları daha geniştir. Ana hedefimiz çocukların sahip olduğu bu hazineyi hayatları boyunca geliştirerek korumalarıdır. Sorunlar karşısında farklı yaklaşım açıları bulabilmeleri, düşünce alışkanlıkları geliştirmeleri ve her şeyden önemlisi özgür birer birey olabilmelerini sağlamaktır. 

Başlıca kazanımlar:
- Çocukların bilişsel ve matematiksel becerilerini artırır. 
- Okuma, yazma ve anlama becerilerini geliştirir. 
- Çocukların özgüvenlerine önemli bir katkıda bulunur. 
- Konsantrasyon, kendini ifade ve empati kurma yeteneklerini destekler. 
- Çözüm üretme yöntemlerini geliştirir. 
- Mantık hatalarını tespit etme kabiliyeti sağlar. 
- Küçük yaşta eleştirel düşünce alışkanlığı oluşturur. 
- Ezber sistemi değil, sorgulayan sistemin bir parçası haline getirir. - Etkinlik 11 Kasım – 30 Aralık tarihleri arasında 8 hafta boyunca her Pazar 10:00 – 11:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.- Etkinliğin tarih/saat ve müsaitlik durumunu 0216 700 10 83 numaralı telefondan öğrenebilirsiniz.- Bilet satın aldıktan sonra 0216 700 10 83 numaralı telefondan tarih/saat rezervasyonu yaptırmanız gerekmektedir.- Etkinlikte numarasız oturma düzeni vardır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT