Minikler İçin Çağdaş Sanat Laboratu

Tarihler: 06 Kasım 2016 Pazar ~ 06 Kasım 2016 Pazar 06 Kasım 2016 10:30

Yer: Borusan Contemporary

Ücret: - 330.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 6, 2016 ~ Kas 6, 2016
Minikler İçin Çağdaş Sanat Laboratuvarı, 6 Kasım'da Borusan Contemporary'de miniklerle...

Minikler İçin Çağdaş Sanat Laboratuvarı (4–5 Yaş Grubu)

Kontenjan: 12 kişidir.
Atölye çalışmasının süresi: 6 Kasım 2016 Pazar gününden 25 Aralık 2016 Pazar gününe kadar her pazar.
Saat: 10:30 – 13:30

Borusan Contemporary Eğitim Departmanı müze ve eğitim alanında yarattığı ilklere bir yenisini daha ekleyerek 4–5 yaş aralığındaki çocukları çağdaş sanatın eğlenceli dünyası ile buluşturuyor. Kentin beslenme çantaları olan müzeleri gezme ve sanatı keşfetme alışkanlığını küçük yaşlarda edinmeleri için fırsat sunuyor.

Okul öncesi olarak adlandırılan 4–5 yaş, çocuk gelişiminin çok hızlı olduğu ve çocukların birçok beceriyi öğrenmeye hazır oldukları bir dönem. Bu dönemde anne-babalarından, arkadaşlarından, çevrelerinden ve müzelerden birçok beceriyi öğrenerek eğitimin daha sonraki basamakları için gerekli altyapıyı oluştururlar. Karşılaştırmalı araştırmalar erken eğitim alan çocukların çoğunun, okula başladıklarında, erken eğitim almayan benzer özellikteki çocuklara kıyasla pek çok beceriyi daha iyi edinmiş olduklarını, sonraki yıllarda yaratıcı potansiyeli yüksek, sorun çözen, özgüvenli bireyler olduklarını gösteriyor.

Borusan Contemporary, çocukların yetişkinlik dönemlerini şekillendiren bu kritik dönemde, doğru kaynaklardan ve uygun ortamdan beslenebilmeleri için Minikler İçin Çağdaş Sanat Laboratuvarı programını açıyor. Mimari yapısı, ofis ortamında sergileme konsepti ile başlı başına bir esin kaynağı olan Perili Köşk de programa ev sahipliği yapıyor.

DC Art desteği ile hazırlanan programın ilk iki haftası ebeveynlerin katılımı ile gerçekleşecek. Çocukların anne veya babalarıyla katılacakları bu bölüm müzeyi keşfetme, atölyeyi tanıma, birlikte üretme ve yaratma üzerine şekillenecek. 
Sonraki haftalarda çocuklar dokuz kattan oluşan müzenin ofislerinde sergilenen yapıtları yakından incelerken, eğlenceli drama aktiviteleri ile kendilerini beden dili ile ifade etmenin yolların keşfedecek. “Mağara duvarına resim olur mu?” sorusu ile başlayarak sanat dünyası ile bağlantı kurmaları sağlanacak. Sanat eseri, sanatçı, resim, heykel, baskı, fotoğraf ve çağdaş sanatın anlatım biçimleri hakkında fikir sahibi olacaklar. Yeni sergi ile çağdaş sanatla tanışacak, her hafta farklı teknikleri, çok özel malzemelerle deneyip üretecekleri iki ve üç boyutlu sanat disiplinlerinin yanı sıra yeni medya sanatını tanıma, üretim ve uygulama alanları ile ilgili deneyim edinecekler. 

Çocukların merkez alındığı, basamak şeklinde planlanan özel içeriklerle sanatsal bir macera sunan dinamik ve eğlenceli bir sanat eğitim programı çocukları bekliyor.

Program, yirmi yıllık sanat eğitim deneyimi ve binlerce çocuğun, öğretmenin ve gencin hayatında farkındalık yaratan projeleri ile alanında saygın bir yere sahip eğitimci, sanatçı Gazi Selçuk yönetiminde alanında uzman bir ekip tarafından yürütülecek.

6 Kasım 2016 Pazar (1. Hafta): Ebeveynlerle  Müzeyi Keşfetme, Sanatla Tanışma, 
13 Kasım 2016 Pazar (2. Hafta): Mağara Duvarında Sanat olur mu? 
20 Kasım 2016 Pazar (3. Hafta): Sanat Eseri avındayız, İlk Eserim, 
27 Kasım 2016 Pazar (4. Hafta): Andy Warhol’la Pop Art , Çoğaltma Teknikleri. 
04 Aralık 2016 Pazar (5. Hafta): Çizginin gücü, Karakter yaratıyoruz, Hikaye yazıyoruz, 
11 Aralık 2016 Pazar (6. Hafta): Hikaye Kitabı Basıyoruz,
18 Aralık 2016 Pazar (7. Hafta): Heykel yapıyoruz, Geleceğin aracını tasarlıyoruz
25 Aralık 2016 Pazar (8. Hafta): Araçların motorlarını takıp, renklendiriyoruz.
istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT