Moda Geleceğiniz İma’da

Tarihler: 26 Eylül 2013 Perşembe ~ 26 Kasım 2013 Salı Her Cuma 15:00 - 17:00

Yer: İstanbul Moda Akademisi

Adres: Teşvikiye Cad. No:10/1 Sadrazam Sait Paşa Konağı, Şişli İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 26, 2013 ~ Kas 26, 2013

Modayı 360 derece ele alarak uluslararası standartlarda, global bir anlayışla modanın merkezi Nişantaşı’nda eğitim veren İstanbul Moda Akademisi’nin 2013 - 2014 Eğitim Dönemi başlıyor.

Hafta içi ve haftasonu, esnek saatlerde devam eden eğitim programları ile moda alanında kariyer yapmak isteyenlere; ‘Moda Yönetimi’nden, ‘Moda Perakendesinde Merchandising ve Satın Alma’ya, ‘Görsel Mağazacılık ve Vitrin Tasarımı’ndan, ‘Moda Satın Alması’na; ‘Moda Fotoğrafçılığı’ndan ‘Styling’e, ‘Moda Tasarımında Photoshop ve Illustrator’dan, ‘Yaratıcı Drapaj ve Prova Teknikleri’ne kadar modayı tüm yönleriyle, disiplinlerarası bir bakış açısıyla ele alan birçok eğitim seçeneği sunuyor.

Modanın temas ettiği her alanda kendini yetiştirmek isteyenler için farklı içeriklerde kurgulanan eğitimler yurt içinden ve yurt dışından gelen birbirinden değerli eğitmen kadrosu tarafından veriliyor. Teorik olduğu kadar pratik anlanda da kuvvetli olan eğitim programlarında tanınmış moda tasarımcılarıyla ve sektörün önde gelen firma iş birlikleriyle yapılan renkli bir çok proje yer alıyor. Bu projeler sayesinde öğrenciler sektörle tanışırken kendilerini de sektöre tanıtırak iş hayatına kolaylıkla geçiş yapabilme fırsatı yakalıyor.

Yeni eğitim döneminde de T.C. Ekonomi Bakanlığı, Eğitim ve Danışmanlık Yardımı kapsamında belirlenen kriterlere uygun firmaların eğitim bedelini %70 oranında desteklemektedir.

İMA, 2013 güz eğitim döneminde Akademik Programlar bünyesinde oluşturduğu yeni eğitim programları ‘Temel Sanat ve Portfolyo Hazırlık Eğitimi’ ve Profesyonel Portfolyo’ ile ‘portfolyo hazırlık’ aşamalarını profesyonel ve üniversite hazırlık şeklinde ikiye ayırarak odaklı alternatifler sunuyor. ‘Temel Sanat ve Portfolyo Hazırlık Eğitimi’ yurt içi ve yurt dışı üniversitelerin Güzel Sanatlar Bölümleri’ne girmek isteyenlere ciddi bir referans niteliğini taşırken ‘Profesyonel Portfolyo’ moda - tekstil tasarımı ve benzeri tasarım bölümlerden mezun olan, tasarım alanında kariyerine başlamak için hazırlık yapan kişilerin güçlü oldukları yönlerini ön plana çıkartabilecekleri bir eğitim programı.

Sektörün ihtiyaç duyduğu alanları kuvvetlendirmeyi esas alan İMA, teknik profesyonelleri iş hayatına kazandırmak üzere tam ve yarı zamanlı ‘Moda Tasarımında Kalıp ve Model Geliştirme’ programını da Akademik ve Profesyonel Gelişim Programları bünyesinde başlatıyor. Yine Profesyonel Gelişim Programları arasında yer alan ‘’Moda Satın Alması’’ yeni eğitim programları arasında yer alıyor.

Uzun süren eğitimlere zaman ayıramayanlar ve modanın farklı alanlarına ilgi duyanlar için ise; moda, tasarım, sanat, lifestyle ve trend gibi konular üzerine çeşitli seminer, panel ve etkinliklere ev sahipliği yapan İMA’nın birbirinden farklı konularda çok sayıda workshopları bu sene boyunca da devam edecek.

Hazırladığı güçlü eğitim programları, renkli ve keyifli workshopları ile 2013 yılına oldukça hızlı bir giriş yapan İMA, bu sene de her Cuma, 15:00 ve 17:00 saatleri arasında gerçekleşen ‘’Tanıtım Günleri’’ne devam ediyor. Katılımcılar, moda alanında kendilerini parlak bir kariyere taşıyacak eğitim programları hakkında bilgi sahibi olup, sorularına yanıt bulurken diğer yandan da son teknolojiyle donanmış eğitim ortamını gezme fırsatı yakalıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT