Qigong İle İçsel Liderlik

Tarihler: 12 Mart 2018 Pazartesi ~ 12 Mart 2018 Pazartesi 12 Mart 2018 20:00

Yer: Zorlu PSM - Atölye

Ücret: 1. Kategori - 430.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 12, 2018 ~ Mar 12, 2018
Qigong İle İçsel Liderlik-Atölye Paketi, Zorlu PSM - Atölye'de!

Atölye, Zorlu PSM ve Human Art iş birliğiyle gerçekleşmektedir. 

www.humanart.info 

Eğitmen: Özgür Çağlar Çelik
Lider; en sade tanımla, kendini yani duygu, düşünce ve davranışlarını yönetebilen kişidir. Liderliğin birincil uygulama alanı kişinin kendi zihni ve bedenidir. Ancak kendine liderlik edebilen, başkalarının da gerçek anlamda lideri olabilir. Katılımcılarının potansiyellerinin ortaya çıkması ve hayatlarının liderliğini alma yolunda, ilham verici ve dönüştürücü olması hedeflenen bu 6 haftalık atölyeler dizisinde, entellektüel seviyenin yanında deneyimsel seviyede öğrenme ve dönüşüm amaçlanmaktadır.  Uzak doğu kökenli kadim bir zihin-beden-enerji egzersizi olan Qigong (Çigong) temeli üzerine kurgulanan atölyelerde, içsel Kungfu sanatlarının DENGE, BÜTÜNLÜK ve BİRLİK gibi ilkeleriyle, liderliğe dair BİLGELİK, CESARET, BAĞIMSIZLIK, SORUMLULUK ve KARARLILIK gibi kavramlara odaklanılmaktadır. Vipassana, Satsang ve Tasavvuf gibi kadim bilgelik geleneklerinin uygulamalarından, savaş sanatları stratejilerinden ve 20. yüzyıla damga vurmuş liderlerin yaşamlarından da yararlanılan atölyeler arasında, ilişkisel ve kurgusal bir bütünlük olmakla birlikte, her bir atölye de kendi içinde bütündür ve katılıma açıktır. 

*Atölyelerin tümünü tamamlayanlara katılım belgesi verilecektir.
*Atölyeye rahat kıyafetlerle gelinmesi önerilir. 
Atölye süresi: 1 saat 30 dakika

12 Mart Pazartesi  20.00 – 21.30
BİLGELİK - ZİHİN, BEDEN ve ENERJİ FARKINDALIĞI
"Dur ki durul" 
Sokrates'e göre bilgelik, "neyi bilmediğini bilmek"tir.  Peki ya bildiğimizi sandıklarımız? Zihnimizin, bedenimizin ve enerjimizin ne kadar farkındayız? Çağımızın hızlı temposunda bulanan zihinlerimizin etkisindeyken, net görmek ne kadar mümkün? Beraberce çıkacağımız bu "kendini bilme" yolculuğunda, kadim bir zihin-beden-enerji çalışması olan Qigong'un canlandırıcı ve dinginleştirici etkilerini deneyimleyerek, yavaşlamayı ve durulmayı hatırlayacak ve yükselmiş bir farkındalıkla algılamayı deneyimleyeceğiz.

19 Mart Pazartesi  20.00 – 21.30
İNANÇLAR ve GERÇEKLİK
"Olduğu gibi gör" Düşüncelerimiz, inançlarımız ve gerçekliğimiz… Dünyayı olduğu gibi mi, olduğumuz gibi mi algılıyoruz? Sinirbilimci Candace Pert'e göre, "Hiçbir şeyi gerçekten göremeyiz, hiçbir zaman da görmedik, görmeyi beklediğimizi görürüz." Düşüncelerimizle gerçekliğimiz arasındaki ilişkiyi fark ettikçe, değişimin anahtarı belirmeye başlar. İnançlarımızla algıladığımız gerçeklik arasındaki sebep-sonuç ilişkisini görmeye başlarız.  İnanmak ve yaratmak, latince aynı kökten gelmektedir. (Cre-do, cre-are). Gerçekliği değiştirmek bizim elimizdedir.

26 Mart Pazartesi 20.00 – 21.30
ALIŞKANLIKLAR ve BAĞIMSIZLIK
“Ezberini boz, zincirlerini kır” Alışkanlıklar adeta bizi konforlu zannettiğimiz alanda tutan, ayaklarımızdaki prangalar gibidir. Değişmemizi zorlaştırır, içinden çıkamadığımız döngüleri kuvvetlendirirler. Hayatımızın kontrolünü elimize alabilmek, alışkanlıklarımızdan bağımsız olmayı gerektirir. Performans sanatçısı Marina Abramovic, "Değişmek için hoşunuza gitmeyen şeyler yapmalısınız." der. Değişim alışkanlıkları kırmak ile başlar, ancak onsuz yapamayacaklarımızı
bırakarak rahatlık tuzağından kurtulabiliriz.  

2 Nisan Pazartesi 20.00 – 21.30
SORUMLULUK ve ÖZGÜRLÜK
"Sorumluluk al, özgür ol" Özgür olmak ister miydiniz? Bunu kim istemez ki, değil mi? Fakat Freud’a göre durum biraz farklı: "Çoğu insan özgürlük istemez çünkü özgürlük sorumluluk içerir ve çoğunluk sorumluluktan korkar." Bireylerin ve toplumların özgürlük seviyeleriyle sorumluluk seviyeleri arasında doğrudan bir ilişki vardır. Ancak hayatının sorumluluğunu alabilme gücü ve cesaretini bulabilenler kendilerini gerçekleştirebilirler. Tarihe bakıldığında, iz bırakabilmiş liderlerin belki de en büyük ortak özelliklerinin yüksek sorumluluk duygusu olduğu görülebilir.

9 Nisan Pazartesi  20.00 – 21.30
İRADE, KARARLILIK ve KORKU
"Dur, bak ve gör" Karar vermekte ve iradeli olmakta zorlandığınız oluyor mu? İrade ve kararlılığın biyolojimizle ilişkisi olabilir mi? Geleneksel Çin tıbbına göre evet. Böbrekle ilişkili duygular korku ve iradedir. Böbrek enerjisi güçsüzse, insan korku içinde yaşar ve kararsızca hareket eder. Arapça kökenli karar sözcüğünün kökenini incelediğimizde, durma, sabit olma, istikrar, kesin görüş veya tercih anlamlarıyla ilişkili olduğunu görürüz. Sözcüğün eski türkçe bir metinde: "ḳarārsız ḳıldı anı ḳorḳunc" yani  "Korku onu kararsız kıldı" biçiminde kullanılışı, kararsızlığın doğası hakkında ipuçları verir. Kararlılık ve irade, liderliğin en temel özelliklerindendir.

16 Nisan Pazartesi  20.00 – 21.30
BARIŞ SANATI
"Savaşmadan Kazan" Savaş sanatları insanlık tarihi kadar eskidir ve stratejileri askeri alanda olduğu kadar ekonomi ve politika alanında da liderlere yol göstermektedir, ilkelerinden iş dünyasında geniş ölçüde yararlanılmaktadır. Sun Tzu'ya göre; Savaş sanatının doruğu "savaşmadan kazanmak"'tır. Muzaffer savaşçılar önce zaferi kazanır, sonra savaşa girer. Mağlup savaşçılar ise, önce savaşa girer, sonra zaferi kazanmaya çalışır. "Barış istiyorsan savaşa hazır ol"  anlamındaki Latince "Si vis pacem para bellum" deyimi, savaşmaya gerek kalmaması için, her an savaşabilme yeteneğinde ve hazırlığında olmaya işaret eder. Gerçek liderler risk almazlar, vizyon sahibidirler,  geleceği görür ve yaratırlar.

Özgür Çağlar Çeli̇k kimdir?
Dövüş sanatları, 2006 yılında ODTÜ Elektrik- Elektronik Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra çeşitli şirketlerde yöneticilik yapan Çelik’in hayatına 2009 yılında girdi. Türkiye’de Tarık Tekman, Shi Delon, Cui Rubin gibi hocalardan ve Beijing’de Prof. Yu Yong Nian’dan qigong ve Yiquan eğitimleri; Gaby Agis, Mary-Clare McKenna’dan Skinner Release Technique dersleri; Martin Keogh, Bernd Knappe, Defne Erdur Contact Improvisation ve Ida Shigemi, Gonzalos Gallego ve Tetsuro Fukuhara’dan Butoh dersleri aldı. 2016 yılında profesyonel hayatını sonlandırarak liderlik ve dövüş sanatları odaklı çalışmalarını yeni bir çizgiye taşıdı. Tanrılar Okulu’nun yazarı Elio D’Anna’nın Floransa’da yer alan School of Economics’in programı Master of Leadership’i 2017 yılında bitirdi.

- Etkinlik Zorlu PSM - Atölye 1 ve Atölye 2 mekanlarında gerçekleşecektir.- Rahat kıyafetlerle gelinmesi tavsiye edilir.- Çalışma fiziksel egzersizler içermektedir.- Atölyelerin tümünü tamamlayanlara katılım belgesi verilecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT