Ronan Cheneau ve David Bobee'yle Oy

Tarihler: 10 Şubat 2016 Çarşamba ~ 10 Şubat 2016 Çarşamba 10 Şubat 2016 17:00

Yer: Galata Perform

Ücret: - 385.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Büyük Hendek Cad. No: 21/1 Galata Kuledibi Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 243 99 91

Web: http://www.galataperform.com

E Posta: galataperform@gmail.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 10, 2016 ~ Şub 10, 2016
Fransız yazar Ronan Cheneau ve yönetmen David Bobee, "Yeni Metin Yeni Tiyatro" atölyeleri ile Galata Perform'da katılımcılarıyla buluşuyorlar.

Cheneau ve Bobee katılımcılarla pratik ve teorik çalışmaların birlikte yürütüldüğü 5 günlük bir atölye gerçekleştirecek. Çalışmalar 10-11-12 Şubat tarihlerinde SALT Galata’da, 13-14 Şubat tarihlerinde de, Haliç Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

Atölye, oyuncu ve yönetmen adaylarının katılıma açıktır.

Atölye Hakkında

"On yıldan fazla bir zamandır ben ve David Bobee (yönetmen) çağdaş sahnelerde sıkça dile getirilen “sahne metni yazımına” yakın bir anlayışla çalışıyoruz. Yazımın, temaların, anlamın, hikaye örgüsünün sadece metne ya da tiyatro oyununa ait olmadığını, ışıkla, dekor-kostüm tasarımıyla (sahne tasarımı-senografi), bedenlerle, imgeyle de ortaya çıkabileceğini hatırlatmak isterim. Tiyatroya ait her bir disiplin “yazı yazmaktadır” günümüzde, oyuncular doğaçlar, dansçıların ya da akrobatların bedenleri anlatır, imgeler anlam ifade eder. Yazar, sahneye ait bu yeni yazım biçimlerine nasıl adapte olabilir? Yönetmen ve oyuncular, akrobatlar ya da dansçılar yazım sürecinin nasıl bir parçası haline gelirler?

Yazarlar için yazarlık atölyesi, sahne sanatçıları için doğaçlama ve performans atölyesinden oluşan iki ayrı atölyeyle ben ve Bobee, sahne metni yazım sürecini katılımcılarla keşfetmeye çalışacağız. Atölyelerde ortaya çıkan çalışmalar daha sonra bir araya getirilecek ve her bir sanatçıdan, oyuncu ya da yazardan, diğerinin önerisine cevap vermeleri istenecek. Nasıl bir metin fiziksel bir cümleciği, nasıl bir doğaçlama bir yazımı çağırabilir, bir metni değiştirebilir? Çalışmamız sahnenin birbirini etkileyen bu yeni unsurlarına odaklanacak. Mahremiyet, tekillik, kendilik yazımı konuları ve bunların hangi hallerde daha geniş, şiirsel ve siyasi anlamlar alabileceği üzerine çalışacağız."

*Bilgi ve başvuru için: yenimetinyenitiyatro@galataperform.com ve 0 (530) 260 25 24

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT