Sibel Çakır ile İyi Yaş Almak

Tarihler: 21 Kasım 2018 Çarşamba ~ 21 Kasım 2018 Çarşamba 21 Kasım 2018 19:30

Yer: Joint Idea Kanyon

Ücret: * Bu derste, geçerli kimliği olan öğrenciler, öğretmenler, 65 yaşın üzerindekiler, emekliler ve engelli bireyler için %20 standart fiyat indirimi uygulanmaktadır. Tam - 150.00 TL Öğrenci-Öğretmen-65 Yaş-Emekli ve Engelli İndirimi - 120.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 21, 2018 ~ Kas 21, 2018
"Sibel Çakır ile İyi Yaş Almak", 21 Kasım'da Joint Idea Kanyon'da..

*Bu bir The School of Life etkinliğidir.

"Hayat dijital çağda daha da hızla akarken, orta yaşlı oluvermek  göz açıp kapayıncaya kadar kapımızda. Elimizde navigasyonlarımızla her yeri kolayca buluyoruz, ya gelecek günlerimizi de tahmin ettiğimiz, planladığımız gibi bulabilecek miyiz? Ebedi gençliğin ve güzelliğin olmadığını kabullendiniz, barıştınız mı? Kadınlar kadar erkekler de artık daha genç ve sağlıklı kalabilmek için çabalıyor. Nasıl bir orta yaş, emeklilik planladınız ? Anne ve babanızdan çok farklı olmayı istiyorsunuz değil mi? Hayatınız buraya kadar hep çalışmayla geçti. Planladığınız, arzu ettiğiniz yaşamın neresindesiniz? Ustalık, olgunluk dönemine ne kadar hazırsınız? İyi yaş alma, yaşlanma nedir? Kaç yaşına kadar çalışabilirsiniz? Çalıştığınız alanda mutlu musunuz? Yaşamınızın bu olgun döneminde hata yapmadan, mutsuzluklarınızı geride bırakmak istiyorsunuz. Peki bu değişiklikleri nasıl yapmalı, nereden başlamalısınız? Bedensel, zihinsel ve psikolojik olarak sağlıklı, güçlü ve mutlu yaşlanmanın yolları nedir? Bitmeyen bir enerji mümkün mü, süper bir orta yaş çılgınlık mı? Gençlik planlarından tamamen vaz mı geçelim? Zihni ne kadar berrak, işlek tutabiliriz? Depresyondan, unutkanlıktan nasıl korunuruz? Ne zaman ve nasıl, nereden başlamalı? Gelin bu çok yeni ve popüler başlıkları bilimsel verilerle inceleyelim, değişime dönüşüme bilinçli adım atıp, geleceğimizi planlayalım."

Özel Etkinlikler Hakkında
Nasıl bir hayat yaşamalıyız? Belki de en kadim soru... The School of Life’da hayata hangi değerlerin rehberlik etmesi gerektiğini sorguluyoruz. Bu amaçla özgün ve sıra dışı kişilikleri ve çalışmalarıyla tanınan düşünür, uzman, sanatçı ve konuşmacılardan birikimleri, hikayeleri, deneyimleri ve yaklaşımları ile bize rehberlik etmelerini istiyoruz. Önde gelen isimlerle buluşacağımız özel etkinliklerde bireysel yolculuklara kapı açan rahatlatıcı, yol gösterici ya da kışkırtıcı farklı bakış açıları duymaya, deneyimlemeye hazır olun.

Özel Etkinliklerimizin yanı sıra programımızda; The School of Life’da yapıp ettiklerimizin ve üretimimizin kalbinde yer alan ve on iki dersten oluşan Ana Müfredat, sizi bugünün iş yerinde başarılı ve mutlu olmak için gereken becerilerle donatan Profesyonel Atölyeler, sizin gibi diğer meraklı ve açık görüşlü bireylerle bir araya geleceğiniz Deneyimler yer alıyor.

Atölye Lideri
Prof. Dr. Sibel Çakır, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu. Tıpta uzmanlık eğitimini İstanbulÜniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda 2003 yılında tamamladı. 2004 yılında A.B.D’nde, University of Texas Health Science Center, San Antonio’da psikotik bozukluklar alanında araştırmacı olarak çalıştı. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda 2005-2011 yılları arasında uzmandoktor, 2011-2017 arasında doçent doktor olarak görev yaptı. Mart 2017 yılından beri profesör ünvanı ile Duygudurum Bozuklukları ve Geriatrik Psikiyatri Polikliniği ve yataklı serviste sorumlu öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. İlgi alanları duygudurum bozuklukları, nöropsikiyatri ve geriyatrik psikiyatri (yaşlılık psikiyatsisi) dir. Bipolar Yaşam Derneği, Bipolar Bozukluklar Derneği, Sanat Psikoterapileri Derneği  kurucu üyesi ve yönetik kurulu üyesidir. Türkiye Psikiyatri Derneği, Duygudurum Bozuklukları Bilimsel Çalışma Birimi koordinatörü ve Türkiye Alzheimer Derneği üyesidir. Akademik çalışmalar dışında sağlıklı, iyi yaşlanma, bütüncül tıp, koruyucu tıp, sanat terapileri ilgi alanlarıdır.

The School of Life Istanbul
The School of Life, yalnız çocuklukta değil yaşam boyu büyümeye inanan ve hayat için iyi fikirler sunan global bir kültür girişimidir. Buradaki dersler ve sıra dışı etkinlikler hayatı beklenmedik yeni bakış açılarıyla görmeye ve yeni sorulara kapı açmaya yardımcı olur.

- Etkinlik 19:30 - 22:30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT