Sibel Çakır ile İyi Yaş Almak

Tarihler: 04 Mart 2020 Çarşamba ~ 04 Mart 2020 Çarşamba 04 Mart 2020 19:30

Yer: Ferko Signature Managed by Assembly

Ücret: - 150.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 4, 2020 ~ Mar 4, 2020
"Sibel Çakır ile İyi Yaş Almak", Ferko Signature Managed by Assembly'de ...

*Bu bir The School of Life etkinliğidir.

Yaşlanmak ve yaşında ya da daha yaşlı göstermek modern toplumun korkularından biri... Öyle ki, bir araştırmaya göre kadınlar yirmili yaşlarının sonuna doğru yaşlanma kaygısı duymaya başlıyorlar. Endişe belki yeni değil, ama günümüzde çok daha belirgin biçimde ortaya çıktı. Üstelik yalnız kadınlarda değil, erkeklerde de... Kadınlar kadar erkekler de artık daha genç ve sağlıklı kalabilmek için çabalıyor. 

Öte yandan, yaşın ilerlemesi kaçınılmaz. Her yeni yıl her şeye rağmen yeni umutlar için vesile olurken, bir yandan da geri dönüşü olmayan zamanla bizi yüz yüze getiriyor. Yeni bir yıl ile birlikte bir yaş daha alıyoruz. 

Peki, yaşlanma kaygısıyla baş etmenin, kaçınılmaz olanla barışmanın farklı yolları olabilir mi? Yaşımızı değil ama orta yaşa ve oradan ileri yaşlara yolculuğumuzu, yıllar içindeki dönüşümümüzü nasıl daha akıllıca ve kontrollü planlayabiliriz? 

Geriyatrik psikiyatri (yaşlılık psikiyasi) alanının Türkiye’deki sayılı uzmanlarından Prof. Sibel Çakır ile bu özel etkinlikte, “iyi yaş alma”nın tanımını ve yollarını bilimsel verilerle birlikte ele alıyoruz. Etkinlikte şu sorulara da birlikte değiniyoruz:  

Nasıl bir orta yaş, çalışma yaşamı, emeklilik planlamalı? Kendimizi ustalık, olgunluk dönemine nasıl hazırlamalı? Orta ve ileri yaşta, mutluluğun kodları nerelerde gizli? Gençken neysek, orta ve ileri yaşta da o muyuz? Bedensel, zihinsel ve psikolojik olarak sağlıklı, güçlü ve mutlu yaş almanın yolları nelerdir? Beslenme ve egzersiz etkili mi? Bitmeyen bir enerji mümkün mü, süper bir orta yaş çılgınlık mı? Gençken fırsat bulamadığımız, kaçırdığımız  hayallerden tamamen vaz mı geçelim? Zihni ne kadar berrak, işlek tutabiliriz? İleri yaşlarda depresyondan, unutkanlıktan nasıl korunuruz?

ÖZEL ETKİNLİKLER HAKKINDA

Nasıl bir hayat yaşamalıyız? Belki de en kadim soru... The School of Life’da hayata hangi değerlerin rehberlik etmesi gerektiğini sorguluyoruz. Bu amaçla özgün ve sıra dışı kişilikleri ve çalışmalarıyla tanınan düşünür, uzman, sanatçı ve konuşmacılardan birikimleri, hikayeleri, deneyimleri ve yaklaşımları ile bize rehberlik etmelerini istiyoruz. Önde gelen isimlerle buluşacağımız özel etkinliklerde bireysel yolculuklara kapı açan rahatlatıcı, yol gösterici ya da kışkırtıcı farklı bakış açıları duymaya, deneyimlemeye hazır olun.

Özel Etkinliklerimizin yanı sıra programımızda; The School of Life’da yapıp ettiklerimizin ve üretimimizin kalbinde yer alan ve on iki dersten oluşan Ana Müfredat, sizi bugünün iş yerinde başarılı ve mutlu olmak için gereken becerilerle donatan Profesyonel Atölyeler, sizin gibi diğer meraklı ve açık görüşlü bireylerle bir araya geleceğiniz Deneyimler yer alıyor.

ATÖLYE LİDERİ

Prof. Dr. Sibel Çakır, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu. Tıpta uzmanlık eğitimini İstanbulÜniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda 2003 yılında tamamladı. 2004 yılında A.B.D’nde, University of Texas Health Science Center, San Antonio’da psikotik bozukluklar alanında araştırmacı olarak çalıştı. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda 2005-2011 yılları arasında uzmandoktor, 2011-2017 arasında doçent doktor olarak görev yaptı. Mart 2017 yılından beri profesör ünvanı ile Duygudurum Bozuklukları ve Geriatrik Psikiyatri Polikliniği ve yataklı serviste sorumlu öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. İlgi alanları duygudurum bozuklukları, nöropsikiyatri ve geriyatrik psikiyatri (yaşlılık psikiyatsisi) dir. Bipolar Yaşam Derneği, Bipolar Bozukluklar Derneği, Sanat Psikoterapileri Derneği  kurucu üyesi ve yönetik kurulu üyesidir. Türkiye Psikiyatri Derneği, Duygudurum Bozuklukları Bilimsel Çalışma Birimi koordinatörü ve Türkiye Alzheimer Derneği üyesidir. Akademik çalışmalar dışında sağlıklı, iyi yaşlanma, bütüncül tıp, koruyucu tıp, sanat terapileri ilgi alanlarıdır.

İNDİRİMLER

Bu derste, geçerli kimliği olan öğrenciler, 65 yaşın üzerindekiler, emekliler ve engelli bireyler için %20 standart fiyat indirimi uygulanmaktadır. TSOL’un bir eğitim ve kültür girişimi olması nedeniyle, öğretmenler de aynı indirimden faydalanmaktadır.

- Etkinlik 19:30 - 22:30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT