Sinema Atölyesi-3 Türk Sinemasından Büyük Usta Atıf Yılmaz

Tarihler: 01 Mayıs 2010 Cumartesi ~ 01 Mayıs 2010 Cumartesi 17:00

Yer: Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Kadıköy Şubesi

Ücret: Ücretsiz

Adres: Fahrettin Kerim Gökay cad. Mete Apt. No: 61 Hasanpaşa-Kadıköy (Kadıköy Evlendirme Dairesi karşısı, Eylül eczanesi üzeri) Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 336 36 11

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 1, 2010 ~ May 1, 2010

Felsefe, Kültür, sanat konularında aktif bir çalışma sergileyen Yeni Yüksektepe Felsefe ve Kültür Derneği Kadıköy Şubesi bu hafta sinema atölyesiyle çalışmalarına devam ediyor.

Her ay düzenlenen sinema etkinliğinde amaç usta bir yönetmeni hayatı, filmleri ve bulunduğu çağın sinema ortamıyla irdelemek. Daha önce Hayao Miyazaki, Charles Chaplin gibi yönetmenlerin çalışıldığı atölyede bu ay usta yönetmen “Atıf Yılmaz” konu edilecek. Berdel, Adak, Selvi Boylum Al Yazmalım ve daha birçok filmiyle akıllarda kalan, Usta Yönetmenimizi 2006 senesinde kaybetmiştik. Usta, yaşamı ve sinema çalışmalarıyla birçok genç sinemacıya, oyuncuya ufuk açmıştır. Yılmaz’ın Türk sinemasının en bilinen yönetmenlerinin ortaya çıkmasında emeği geçmiştir. Saygı değer Usta Atıf Yılmaz’ın yaptığı sinema çalışmaları, idealindeki Türk Sineması ve sinemaya verdiği değeri üzerinde keyifli bir etkinlik gerçekleştireceğiz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT