Tasarımcı İpek Kay ile Dijital Hikayeler Atölyesi

Tasarımcı İpek Kay ile Dijital Hikayeler Atölyesi

Tarihler: 21 Eylül 2019 Cumartesi ~ 21 Eylül 2019 Cumartesi 11.00-12.00 14.00-16.00

Yer: İstanbul Modern

Ücret: Ücretsiz

Adres: Asmalımescit Mahallesi Meşrutiyet Caddesi, No:99 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 7300

Faks: 0212 243 4319

Web: https://www.istanbulmodern.org/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 21, 2019 ~ Eyl 21, 2019

“Art Maker Lab Buluşma Etkinlikleri”

İstanbul Modern’de çocuk ve gençlere sanatı yeni teknolojilerle üretme fırsatı sunan Art Maker Lab Öğrenme Merkezi, tasarımcı İpek Kay’ın Dijital Atölyesi’ne ev sahipliği yapıyor

İstanbul Modern’in İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen Art Maker Lab Öğrenme Merkezi’nde çocuk ve gençler, sanat ve teknolojiyle buluşmaya devam ediyor. “Art Maker Lab Buluşma Etkinlikleri” kapsamında gerçekleştirilen atölye çalışmasının 21 Eylül’deki konuğu tasarımcı İpek Kay olacak.

Atölye çalışmasında çocuklar, fiziksel ve sanal ortam arasında bağ kurmayı amaçlayan, tasarımcının araştırmaları kapsamında geliştirdiği Monnom’u deneyimleyerek dijital resimler oluşturuyorlar. Koleksiyon sergisi “Şimdinin Peşinde”nin gezilmesiyle başlayan atölyede çocuklar, bu gezi sırasında sanat çalışmalarında onları en çok etkileyen imgeleri belirliyor. Bu imgeleri, farklı renk ve biçimlere sahip nesnelerle eşleştirerek Monnom yazılımına tanımladıktan sonra bu nesneleri kullanıp, eşleştirdikleri imgeleri ekrana çağırarak kompozisyonlar kuruyorlar. Atölye çocuklara nesne, imaj, beden ve mekân etkileşimiyle, teknoloji temelli bir sanat deneyimi sunuyor.

Etkinlik Tarihi; 21 Eylül 2019
7-8 yaş grubu Etkinlik Saati: 11.00-12.00
9-12 yaş grubu Etkinlik Saati: 14.00-16.00
Program 20 katılımcı ile sınırlı.

Ücretsiz atölyeler
“Robotlar Sanat Yapar mı?” ve “Art Maker Lab Buluşma Etkinlikleri” adlı iki farklı eğitim etkinliğini içeren Art Maker Lab Öğrenme Merkezi programı, pazartesi günleri hariç, hafta içi her gün okul grupları ve hafta sonları bireysel katılımcılar için ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. 7-15 yaş arası çocukların katılabileceği Art Maker Lab, müzede özel donanımlara sahip bir mekânda gerçekleştiriliyor. Katılmak için rezervasyon yaptırmak yeterli.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT