TEDxIstanbul

Tarihler: 21 Kasım 2015 Cumartesi ~ 21 Kasım 2015 Cumartesi 21 Kasım 2015 09:00

Yer: Volkswagen Arena

Ücret: Bilet Fiyatları4.Kategori: 110.00 TL (Tam)  82.50 TL (Öğrenci)3.Kategori: 165.00 TL (Tam) 123.75 TL (Öğrenci)2.Kategori: 190.00 TL (Tam) 142.50 TL (Öğrenci) - TÜKENDİ1.Kategori: 250.00 TL (Tam) 187.50 TL (Öğrenci) - TÜKENDİVIP: 332.50TL (Tam) 249.38 TL (Öğrenci) - TÜKENDİ - - - - -

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: UNIQ İstanbul - Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. Ayazağa Cendere Yolu No: 4 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 334 01 00

Web: http://blackboxistanbul.com/

E Posta: info@blackboxistanbul.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 21, 2015 ~ Kas 21, 2015
TED lisansıyla TEDxISTANBUL, 21 Kasım'da Volkswagen Arena'da!

*Etkinlik günü de dahil, bilet teslimatları perakende satış noktalarından devam edecektir.

19 Mayıs 2015'te, 2.054 kişilik rekor katılımla gerçekleşen TEDxIstanbul, dünyadan ve Türkiye'den önemli isimleri "Connecting The Dots/Noktaları Birleştirmek" teması etrafında 21 Kasım'da tekrar Volkswagen Arena'da bir araya gelmeye çağırıyor!

Açıklanan Konuşmacılar
-
Azra Sarızeybek Kohen, Davranış Bilimci / Yazar
- Sercan Çelebi, Oy ve Ötesi Kurucu Üyesi
- Moderatör: Aslı Şafak, Gazeteci / TV Programı Sunucusu ve Yapımcısı
- Capital Turkish Connections (CTC), Bağımsız Düşünce Üretim ve Uygulama Kuruluşu
- Cem Topçuoğlu, Kolektif Yaratıcılık Başkanı
- Ece Temelkuran, Yazar
- Emin Çapa, Gazeteci
- Emre Soyer, Davranış Bilimci
- Ezel Akay, Film Anlatıcısı
- Gönenç Gürkaynak, Avukat
- Judith Liberman, Masal Anlatıcısı
- Karsu, Caz Sanatçısı
- Mehmet Aksel, Mutfak Sanatları Akademisi Kurucu
- Şahin Tulga, Mentoro Danışmanlık Platformu Kurucu

Kesinleşen yeni konuşmacılar çok yakında açıklanacaktır.

"Technology", "Entertainment" ve "Design" sözcüklerinin baş harflerinden oluşan TED, "Paylaşmaya Değer Fikirler" sloganıyla yola çıkan ve kar amacı gütmeyen bir küresel konferanslar serisidir. 1984 yılından günümüze uzanan konferanslar serisinin asıl amacı, farklı alanlardaki ileri derecede bilgi sahibi kişilerin konuşmalarıyla bilgi alışverişine zemin oluşturmaktır.

Dünya çapında şimdiye kadar 4 milyarın üzerinde izlenme rakamına ulaşan TED konferanslarının lisansıyla İstanbul'da gerçekleşen TEDxIstanbul'a 21 Kasım'da 4 bin üzerinde katılım beklenmektedir. TEDxIstanbul'da bugüne kadar Emin Çapa, Sevil Atasoy, Saffet Emre Tonguç, Metin Hara, Kaan Kayabalı, Nil Karaibrahimgil, Talat Kırış, Markus Lehto, Ersin Karabulut, Sertab Erener, Tim Leberecht ve Dave Troy gibi isimler konuşmacı olarak yer aldı. 

Bu sene neden 4 bin kişi noktaları birleştirmek için ortak bir yola çıktık?

"Hayatımız boyunca milyonlarca nokta biriktiriyor ve onları birbirine bağlıyoruz. Noktalar ister büyük ister küçük olsun, her yeni bağlantıda kendimize yeni bir yön, yeni bir perspektif ve yeni bir deneyim katıyoruz. Bazen minicik bir noktadan başka bir noktaya geçerken bile upuzun bir yol alıyor, değişimi fark ediyor ve geçmişi geçmişte bırakıp önümüzde açılan yeni yollardan yeni olasılıklardan geçiyoruz. Ve bu minik noktalar/olaylar bir anda beklemedik bir sırayla birbirlerine bağlanınca bir bütün olarak çok önemli ve güçlü oluyorlar. Kimisi buna yaratıcılık diyor, kimisi bilim, kimisi sanat, kimisi teknoloji. Ama bir gerçek var ki bu bilmeden biriktirdiğimiz noktalar biraraya geldiğinde paylaşmaya değer fikirler hayat buluyor, nefes almaya başlıyor. 

Geçmişimizdeki noktaları birleştirmeye başladığımızda, ait olduğumuz geleceği nasıl şekillendirdiğini öngörmek istiyoruz. Steve Jobs'un Stanford Üniversitesi’ndeki ünlü konuşmasında söylediği gibi 'İleriye bakarak yaşamınızdaki noktaları birleştiremezsiniz, o noktaları ancak geriye baktığınızda birleştirebilirsiniz.' Bu demek değildir ki sırtımızı geçmişe yaslayarak yaşamalı, geçmişimize takılıp kalmalıyız. Tam tersi başınıza gelen her şeyin ileride bir anlamının ve öneminin olacağına inanmanız gerekir. Bu yüzdendir ki sürekli olarak hayal kurmalı, noktalar biriktirmeli ve bu noktaların bir gün hiç beklenmedik bir anda birleşeceğine inanmalıyız. Ve hayatta karşımıza çıkan ya da çıkması muhtemel tüm olasılıkları, tüm deneyimleri, tüm mutlulukları benimsemeli ve o andaki anlamını fark edemesek bile ileride hayatımıza katkıda bulunacağından emin olmalıyız."


"Connecting The Dots/Noktaları Birleştirmek" temalı konferansın 3 ayrı oturumunda 15 konuşmacının çıkacağı TEDxIstanbul'da katılımcıları eğlenceli aktiviteler, sergiler ve konuşmacılarla birebir sohbet imkanı bulabilecekleri bir platform bekliyor. 

Sen de 21 Kasım'da hayatındaki noktaları birleştirmeye ve yeni bakış açıları ve deneyimler kazanmaya hazır ol.

- Program ve konuşmacı listesi çok yakında açıklanacaktır.
- Etkinlikte katılımcılara katılım sertifikası verilecektir. 
- Sertifika talebi için katılımcıların bu adresteki formu doldurmaları gerekmektedir.
- Etkinlikte konuşmalar Türkçe olacağı için simultane tercüme olmayacaktır.
- TEDxIstanbul'un etkinliğin içeriğinde değişiklik yapma ya da etkinliğin tarihini değiştirme ya da etkinliği tamamen iptal etme hakkı saklıdır.
- Program ve Konuşmacı listesi nihai değildir, değişiklik gösterebilir.
- Etkinliğe katılan kişilerin fotoğraf ve video çekimlerinin tanıtım materyallerinde kullanım hakkı etkinlik organizasyonuna ait olup katılımcı, etkinliğe katılarak bu hakkın kullanılmasını kabul etmektedir.
- İndirimli biletler öğretmen, öğrenci ve akademisyenleri kapsamaktadır. Kapıda kimlik ibraz edilmesi zorunludur.
- Gün içinde etkinlik boyunca verilecek tüm yiyecek ve içecek ikramları bilet fiyatına dahildir.

- Öğrenci biletleri sadece öğrenci kimliği ile geçerlidir.- Organizasyon şirketi, bilet fiyatlarını değiştirme hakkına sahiptir.   - Organizasyon şirketi, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.- Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT