Teknopark Sömestr Tatilinde Buluşuyor

Teknopark Sömestr Tatilinde Buluşuyor

Tarihler: 22 Ocak 2018 Pazartesi ~ 05 Şubat 2018 Pazartesi

Yer: KidzMondo Trump İstanbul

Adres: Mecidiyeköy Şişli İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 22, 2018 ~ Şub 5, 2018

KidzMondo Teknopark Sömestr Atölyeleri ile çocuklar dijital dünyayı deneyimleyecek. Kodlama, Mobil Kodlama, 3D Tasarım ve Robot Tasarım eğitimleri ile sömestrde hem eğlenecek hem öğrenecek. Atölyeye katılan 5-12 yaş arası çocuklar aynı zamanda tüm gün KidzMondo’da seçtikleri meslekleri de deneyimleyecek.

Türkiye’nin ilk eğlence & öğrence şehri KidzMondo, tüm yıl gerçekleştirdiği TeknoPark Bilişim Teknolojileri Eğitimi’ni sömestr dönemine özel olarak ‘Teknopark Sömestr Atölyesi ile sürdürüyor. Bilişim Garaj Akademisi işbirliği ile hayata geçirilen ‘KidzMondo Teknopark Sömestr Atölyesi’nde çocuklar sömestr tatillerini verimli bir şekilde geçirme şansını yakalayacaklar, hem eğlenecekler hem öğrenecekler. Tasarım çağı çocukları olarak atölyede dijital okuryazarlığı öğrenecek, yarının mesleklerini bugünden deneyimleme fırsatı yakalayacaklar.

5-12 yaş arası çocukları hedefleyen ve sömestr boyunca hafta içi her günü kapsayan KidzMondo Teknopark Sömestr Atölyesi’ne katılan çocuklar eğitim sonrası aynı zamanda tüm gün KidzMondo’da eğlenme şansına da sahip olacak. Doktorluktan polisliğe 40’tan fazla mesleği deneyimleyebilecek.

KidzMondo TeknoPark’ta çocuklar dijital okuryazarlık öğrenecek

KidzMondo TeknoPark’a gelen çocuklar, günlük hayatta kullanabilecekleri basit ve akıllı teknolojileri üretmeyi öğrenecek, karşılaşacakları problemleri hızlıca çözme yetkinliği kazanacaklar. Yaratıcı çözüm yolları üreterek hayata değer katan yenilikler ortaya koyacak, ‘girişimci’ yönlerini keşfederek daha sağlıklı ve özgüveni yüksek bireyler olarak yetişecekler.

KidzMondo TeknoPark MEB Onaylı 4 Farklı Eğitim Programı:

Kodlama:

Kodlama programı ile çocuklar, bilgisayarda çalışan her türlü yazılım programlarının nasıl geliştirildiğini öğreniyor.

Mobil Kodlama:

Mobil Kodlama programı ile çocuklar, akıllı cep telefonu ve tabletler için aplikasyon tasarlama, geliştirme eğitimi alıyor.

3D Tasarım:

3D Tasarım programı ile çocuklar, 3 boyutlu tasarım kodlaması öğrenerek 3D yazıcısı üzerinden bu tasarımların somut bir objeye nasıl dönüşeceğini öğreniyor.

Robot Tasarım:

Robot Tasarım programı ile çocuklar, kodlama bilgisi ile kablo ve sensör gibi çeşitli ekipmanları bir araya getirerek akıllı elektronik devrenin- robotun, temel tasarım ve çalışma ilkelerini öğreniyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT