Uluslararası Spor ve Beslenme Genet

Tarihler: 11 Ağustos 2018 Cumartesi ~ 11 Ağustos 2018 Cumartesi 11 Ağustos 2018 09:30

Yer: Ataşehir Brandium Plaza

Ücret: Diyetisyen İndirimi 350.00 TL ( Kapasite ile sınırlıdır ) Genel Satış - 450.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 11, 2018 ~ Ağu 11, 2018
Uluslararası Spor ve Beslenme Genetiği Eğitimi, Ataşehir Brandium Plaza'da gerçekleşecek.

Uluslararası Spor ve Beslenme Genetiği Eğitimi , toplumdaki tüm bireyler için ve özellikle sporcular için nutrigenetiğin önemine vurgu yapmaktadır. Bireylerin genetik yapıları doğrultusunda besinlere karşı verdiği tepkiler (Nutrigenetik) farklıyken, besinlerin de belirli bir süreç içerisinde kişilerde ortaya çıkabilecek gen ürünleri üzerinde değişik etkileri (Nutrigenomik) gözlenebilmektedir. Buna istinaden Nutrigenetik, her bireyin sahip olduğu genetik bilgiye dayanarak beslenme ve antrenman performansını en uygun hale getirmek üzere gerek antrenman öncesi gerekse antrenman sonrası nasıl iyileştirmeler yapılabileceğini gösterecektir. 

Söz konusu eğitim kapsamında beslenme genetiği yardımıyla atletik performansı en üst düzeye, sakatlık riskini ise en minimal seviyeye indirgemeyi ve bu anlamda fiziksel ölçüm parametrelerine nasıl katkı yapılabileceğinin bilimsel temellerini öğreneceksiniz. 

Güç ve dayanıklılık sporları için genetik yatkınlık faktörlerinin analiz yaklaşımlarını, ayrıca beslenme özelliklerinin oksijenasyon, metabolizma, kas anatomisi ve motivasyondaki genetik faktörlerle ilişkili bilgi sahibi olabileceksiniz.

Genetik test mantığını ve bunları günlük beslenme programında nasıl değerlendireceğinizi ve ne şekilde uygulayacağınızı öğreneceksiniz.

Nutrigenetiğin, her danışanın bireysel gen bilgisine dayanarak beslenmeyi tasarlamasına ve optimize etmesine nasıl yardımcı olacağının eğitimini almış olacaksınız.  

Eğitim İçeriği
Sportif Özelliklere Moleküler Yaklaşım
Sporda Genetik Temelli Testlerin Yeri
Spor Genetik Testleri ve Beslenme İlişkisi
Sporcuların Genetik Özelliklerine Göre Besin Kullanımı ve Diyet Programlama
Sportif Performansta Ergojenik Destek
Sporcu Performans Ürünleri ve Takviyeleri

Eğitmenler
Prof.Dr. Ümit Zeybek 
Uzm.Dyt. Hande Seven Avuk 
Uzm.Dyt. Orçun Kürüm

Belgelendirme
Eğitime katılanlar aşağıda detayları belirtilen 2 farklı uluslararası kurumdan belgelendirilecektir.

Avrupa Birliği Onaylı
Eğitime katılanlar dünyanın 56 ülkesinde geçerli ve Türkiye’nin ilk uluslararası Spor ve Beslenme Genetiği belgesine sahip olacaktır. Belgelendirme Avrupa Mesleki Yeterlilik Kurumunun ( AYÇ ) referanslandırmasını sağlayan ve EuropeActive’ in Türkiye temsilciliğini sağlayan TREPS ( Turkish Register of Exercise Professionals) tarafından yapılacaktır. Programa Katılan adaylar ‘’ Katılım Belgesine’’ sahip olacaktır. 

Academy of Nutrition and Dietetics Onaylı
Spor Endüstrisi, bir ilki gerçekleştirecek merkezi Amerika’da bulunan ve bir çok üniversitenin ve üst düzey kurumların akreditasyonlarını aldığı dünyada Beslenme ve Diyetetik’ te standartları ve yetkinlikleri belirleyen en üst kurum olan Commission on Dietetic Registration tarafından akrediteli uluslararası belgeye sahip olacaktır. Eğitim aynı zamanda Academy of Nutrition and Dietetics tarafından onaylanarak kredilendirilmiştir.

- Organizasyon şirketi uygun görmediği kişileri bilet ücretini iade ederek etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT