Vivi Soryano ile Embodied Parenting

Tarihler: 19 Mart 2019 Salı ~ 19 Mart 2019 Salı 19 Mart 2019 10:30

Yer: Joint İdea Arnavutköy

Ücret: - 250.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 19, 2019 ~ Mar 19, 2019
Genç Çocuğunu Somatik Bilgeliğinle Geleceğe hazırla

Lise cağındaki çocuğunuzun eğitimine ve  geleceğine yatırım yaparken onlara nasıl rehberlik yapacağınız ile ilgili kafanız karışıyor mu? Günümüz gençlerinin, iş hayatlarında birkaç meslek değiştireceklerini bilmek ve bu mesleklerin pek çoğunun, çocuğunuz üniversite okurken var olmayacağını duymak, sizde kaygı mı uyandırıyor? Bu kaygı, bugünün iş dünyasındaki bilinmezlik arttıkça, daha da tetikleniyor mu?  

Tatmin edici bir yaşama sahip olabilmek için, bireyin gizil gücünü ve kişisel potansiyelini harekete geçirmesi ve gerçekleştirmesi diğer bir tanımla bedenselleştirmesi (embodiment)  gerekir. Bu sayede, belirsizliğin çok olduğu bir dünyada, birey içsel motivasyonu ve sezgileri ile yol alabilir. Bu da ancak bireyin bedeni ile temasta olup bedende oluşan devinimlere odaklanarak kazanılan bilinçle mümkün olur. 

Bugün maalesef okullar gibi ebeveynlik kültürümüz de çocukların yaratıcılığının kaynağı olan "özgün değerlerini” tahrip ediyor. Ebeveynlik bir önceki nesilden öğrenildiği için günün ihtiyaçlarına uymuyor. Yenilenmesi gerekiyor. Çağımızdaki hızlı değişimlere ve "kendini var eden geleceğe” genç çocuğunu hazırlamak ve ayak uydurmak isteyen ebeveynler için  genç çocuklarına nasıl rehberlik edebilecekleri konusunda Vivi Soryano kendilerini geliştirecekleri  beden odaklı içsel yolculuğa çağırıyor.

“Sensorimotor Psychotherapy”, "Core Energetics/Beden Psikoterapisi", "Gestalt Terapisi" ve “Sanat terapisi” yöntemleri kullanılarak tasarlanmış 3 saatlik deneyimsel bir atölye çalışması ile beden odaklı ebeveynlik kavramını araştıracağız. Ve kendi kariyerimizin tohumlarının atıldığı genç yaşlarımıza ve hayatımızın diğer dönüşüm noktalarına bir yolculuk yapacağız. 

İçimizdeki genç insan ile temas kurarak, bugüne uzanan hayat yolculuğunda ona nelerin rehber olduğunu beraber araştıracağız. Bu sayede genç çocuğunuz ile tınlamanız (resonance) kolaylaşacak. Ve beden odaklı ebeveynliğe bir adım atılmış olacak.     


Vivi Soryano Hakkında
Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun oldu. Lesley Üniversitesinde Psikoloji Master’ı yaptı. Kariyerine Sensorimotor Psychotherapy, Core Energetics, Gestalt Terapi, Sanat Terapisi, Çift Terapisi, Aile Terapisi, Grup Terapisi ve Koçluğu eğitimleri ile devam etti.

İş hayatına, bir büyük beden markası olan Foli’nin girişimcisi olarak başlayıp daha sonra kariyer koçluğu yaparak devam etti. Bugüne kadar 5000’in üzerinde danışanının içsel motivasyonlarını harekete geçirmeye yardımcı oldu. Kendine ait olan kariyer danışmanlığı metodolojisini teknoloji ile birleştirerek insparkus.com’u kurdu. 

Soryano, iki sene önce geliştirdiği "Cultivating Presence" sistematiği ile gerçekleştirdiği bireysel ve grup seanslarında; bireyin özgün doğasında var olan kaynakları harekete geçirmeye, kısıtlayıcı savunma mekanizmalarının ve davranış paternlerinin çözümlenmesine, yaşam enerjisinin ve stres toleransının (resilience) artmasına ve beden odaklı farkındalık ile Özgün Varoluşun gerçekleşmesine (Embodied Presence) destek olmaktadır.

- Yeterli katılım sayısına ulaşılamaması durumunda, organizatör firma etkinliği iptal etme ya da erteleme hakkına sahiptir.- Etkinlik ile ilgili her türlü değişikliğin tarafınıza bildirilmesi için, bilet alımı yaptıktan sonra info@jointidea.com ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT