Yeni Medya Sanatı Tarihçesi

Tarihler: 08 Mayıs 2016 Pazar ~ 08 Mayıs 2016 Pazar 08 Mayıs 2016 11:00

Yer: Borusan Contemporary

Ücret: - 50.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 8, 2016 ~ May 8, 2016
Yeni Medya Sanatı Tarihçesi

Eğitmen: Ekmel Ertan

Bu üç saatlik seminer, başlangıcından bugüne medya tarihini önemli olayları, klasikleşmiş işleri ve öncü rol oynamayı sürdüren etkinlikleri ile anlatarak alan hakkında tarihsel bir bakış kazandırmayı hedefliyor. Yeni medyaya özgü kavramlar, kavrayışlar ve terminolojiye açıklık getiriyor.

Ekmel Ertan

Küratör, sanatçı ve eğitimci olarak çalışmalarını sürüdüren Ekmel Ertan, aynı zamanda sanat ve teknoloji alanında araştırma, sanatsal üretim ve sergileme yapan, İstanbul’da kurulu BİS Beden İşlemsel Sanatlar Derneği’nin (amberPlatform) kurucusu ve sanat yöneticisi. 2007’den bu yana gerçekleştirilmekte olan amber Sanat ve Teknoloji Festivalinin yöneticiliği ve küratörlüğünü yürütüyor. 2009’da başlayan amber Sanat ve Teknoloji Konferansı’nın da kurucusu. Ertan sanat ve teknoloji bağlantılı çeşitli Avrupa Topluluğu destekli uluslararası projenin yerel koordinatörü veya yöneticiliğini yapıyor. Amerika, Avrupa ülkeleri ve Türkiye’de fotoğraf ve yeni medya çalışmaları sergilendi.İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Elektronik ve Haberleşme mühendisi olarak mezun oldu; yüksek lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Etkileşimli Medya Tasarımı alanında yaptı. Türkiye (Netaş), Almanya (Alcatel SEL, Stuttgart) ve Belçika’da (Bell Labs, Alcatel, Antwerp) tasarım mühendisi olarak çalıştı. 1997 ile 2005 yılları arasında İstanbul’da kendi multimedya tasarım şirketini yönetti. 1999’dan bu yana Bilgi ve Yıldız Teknik üniversitelerinin tasarım bölümleri ve İstanbul Teknik Üniversitesi TBT programında multimedya tasarımı, proje geliştirme, tasarım için programlama gibi dersler verdi. 2006–2014 yılları arasında Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal bilimler Fakültesi’nde Etkileşim Tasarımı, Web Tasarımı ve son sınıf Proje Stüdyosu dersleri verdi.

Etkinlik Görseli: Rafael Lozano-Hemmer, Surface Tension, 1992.
Yeni Medya Sanatı Tarihçesi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT