Bordeaux Ulusal Operası Bale Topluluğu

Tarihler: 09 Mayıs 2015 Cumartesi ~ 10 Mayıs 2015 Pazar 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori - 113.50 TL 2. Kategori - 83.50 TL 3. Kategori - 63.50 TL 60 yaş üstü bileti - 43.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://http://www.crrks.com

E Posta: info@crrks.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 9, 2015 ~ May 10, 2015

Geçtiğimiz sene CRR'de verdikleri "Carmina Burana" temsilleriyle sanatseverlere olağanüstü bir şölen sunan Bordeaux Balesi yeniden İstanbul'da...

Bordeaux Ulusal Operası Bale Topluluğu Baş Koreografı: Charles Jude

"Tam-tam et percussions"
Koreografi: Felix Blaska

"Au-delà des grands espaces"
Koreografi: Hamid Ben Mahi       

"Suite en blanc"
Koreografi: Serge Lifar

Müzikler: Pierre Cheriza, Jean Pierre Drouet, Edouard Lalo

Bordeaux Ulusal Operası, bünyesinde aynı zamanda çok kaliteli bir bale topluluğu da barındıran Fransa'nın ender operalarından... 1996 senesinden bu yana Paris Operası yıldız dansçılarından Charles Jude tarafından yönetilen "Bordeaux Ulusal Operası Bale Topluluğu", meşhur klasik bale eserlerinin yanı sıra yirminci yüzyılın ve günümüzün  önemli modern ve çağdaş koreografilerini de başarıyla yorumluyor.

İstanbul'daki temsillerinde Fransa'da yetişmiş farklı kuşaklardan üç önemli koreografın eserlerini sunacak olan Bordeaux Balesi, izleyicileri modern dünyanın şiirselliğine davet ediyor.

"Suite en Blanc akademik dansın son yıllarda gelişimini ve geldiği noktayı gözler önüne seren, günümüz koreografisinin gelecek kuşaklara bırakacağı mükemmel bir belgedir"... Eserini bu sözlerle betimleyen, 1986'da kaybettiğimiz Ukrayna asıllı ünlü Fransız koreograf Serge Lifar, koreografinin yaratım sürecinde dansı en saf haliyle ortaya çıkarmak istediğini belirtir.

Fransa'nın başarılı genç koreograflarından Hamid Ben Mahi,"Au dela des Grands Espaces" adlı koreografisinde Fransız aktör, şarkıcı ve söz yazarı Alain Bashung'un "Apache" adlı eserinden esinlenerek koreografisinde hareketlerin müziğinden oluşan bir konser vücuda getiriyor.

"Müzik beni koreografi yapmaya iten ve içimdeki tabloları açığa vurmamı sağlayan en önemli güç kaynağıdır"... "Tam-tam et Percussions" balesinin koreografi olan ve Afrika dans kültürüyle 60'larda Afrika'ya yaptığı bir turne esnasında yüzyüze gelen Felix Blasko, bu koreografisinde ritimi ön plana çıkarmaktadır. Kesin ritimlerden oluşan koreografinin müziği Haitili Pierre Cheriza'nın tam-tam'ları ile Fransız Jean-Pierre Drouet'nin vurmalılarını, görkemli bir diyalog çerçevesinde, hicivli ve parlak danslarla bir araya getiriyor.

- Konser başladıktan sonra salona seyirci alınmamaktadır.
- 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.
- Sınırlı sayıda öğrenci biletleri CRR gişesinden satılmaktadır.

Bordeaux Ulusal Operası Bale Topluluğu

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT