19. Yüzyılın Asker Ressamlar III: Süleyman Seyyid Bey (1842 - 1913)

19. Yüzyılın Asker Ressamlar III: Süleyman Seyyid Bey (1842 - 1913)

Tarihler: 17 Mart 2021 Çarşamba ~ 17 Mart 2021 Çarşamba 17 Mart 20:00 - 17 Mart 21:30

Yer: Zoom

BİLET AL

Ücret: Biletino Fırsat Bileti - 125 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 17, 2021 ~ Mar 17, 2021

Minyatürden Tabloya: Osmanlı’da Pentür Seminerleri Dizisi 4

19. Yüzyılın Asker Ressamlar III: Süleyman Seyyid Bey (1842 - 1913)

Eğitmen: Dr. Öğr. Görevlisi Ali Kayaalp

17 Mart Çarşamba 20:00 - 21:30

Tıpkı Şeker Ahmed Paşa gibi, Osmanlı ressamlarının pentür olgusuna daha gerçekçi yaklaşmasını sağlayan sanatçılardan birisi de, onun çağdaşı ola Süleyman Seyyid Bey’dir. Şeker Ahmed Paşa’dan daha farklı bir mizacın ve dünya görüşünün şekillendirdiği resim anlayışı, Süleyman Seyyid Bey’in ortaya bir dizi çok incelikli ölüdoğa çıkarması sonucunu vermiştir – ancak verimlerinin tamamını da, bunlara indirgemek mümkün olmaz. Bu seminerde, kendi döneminin çok geleneksel Osmanlı toplum yapısı içinde bile ‘aykırı’ olduğu düşünülebilecek olan Süleyman Seyyid Bey’in çalışmaları ve Osmanlı resim sanatına katkısı ele alınacaktır.


Atölye online olarak zoom.us üzerinden gerçekleşecektir.
Etkinlik günü katılım linki iletişim bilgilerinize iletilecektir.

Dr. Öğr. Üyesi Ali Kayaalp:
Dr. Öğretim Üyesi Ali Kayaalp 1984'te İstanbul'da doğdu. Saint-Joseph Fransız Lisesi'nden 2002'de mezun oldu. Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden aldı. Restoratör Doç. Fethi Kayaalp’in restorasyon ve ekspertiz çalışmaları çerçevesinde Osmanlı ve erken Cumhuriyet dönemi resim sanatını malzeme, teknik ve üslup değişimleri bağlamında incelediği “Fethi Kayaalp'in 1963-2010 dönemi restorasyon çalışmaları kapsamında Türk resminin değerlendirilmesi” adındaki yüksek lisans çalışmasını Prof. Dr. Semra Germaner’in danışmanlığında 2013 senesinde tamamladı. Erken Cumhuriyet döneminin görsel kültürünün tarihçesini incelediği “Asrîleşen İstanbul: 1923-1940 Yılları Arasında İstanbul’da Güzel Sanatlar ve Mimarlık Alanında Art Déco Estetiği” adındaki doktora çalışmasını ise Prof. Dr. Zeynep İnankur’un danışmanlığında 2018’de tamamladı. Hâlen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Fen-Edebiyat Fakültesi'ne bağlı Sanat Tarihi Bölümü'nde öğretim üyesidir. İlgi alanları arasında erken Cumhuriyet döneminin sanatı ve görsel kültürü, Türkiye'de Art Déco estetiği ve İstanbul'un kentsel tarihi bulunmaktadır.

BİLETLER:

1 - Biletino Fırsat Bileti - 125 TRY

2 - Genel Satış - 155 TRY

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT