Çiğdem Eren Kiziroğlu ile İş Dünyasında Hikaye Anlatıcılığı

Çiğdem Eren Kiziroğlu ile İş Dünyasında Hikaye Anlatıcılığı

Tarihler: 26 Mayıs 2021 Çarşamba ~ 26 Mayıs 2021 Çarşamba 26 Mayıs 20:00 - 26 Mayıs 22:30

Yer: ZOOM

BİLET AL

Ücret: Genel - 155 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 26, 2021 ~ May 26, 2021

İletişim Danışmanı ve Yönetici Koçu Çiğdem Eren Kiziroğlu tarafından atölyede anlatılacak teknikler ile Hikaye Anlatıcılığının her ortamda ne denli güçlü bir iletişim aracı olduğunu kavrayacak; farklı uygulamalar ile içimizdeki hikayeciyi nasıl uyandıracağımızı keşfedeceğiz.

Araştırmalara göre insanlar, bir bilgiyi öğrenirken ne kadar çok sayıda duyu organı devrede olursa ve konuyla ilgili ne kadar sıkı bir duygusal bağ kurarlarsa bilgi o ölçüde kalıcı olur. Dolayısıyla belki de saatlerce uğraşarak hazırlanan bir sunum, savunulan bir fikir, karşıdakine doğrudan aktarıldığında oluşan sonuçla, hikâyenin duygulara dokunma gücünden yararlanılarak anlatıldığında alınan sonuç hiçbir şekilde aynı olmayacaktır.  

İş dünyasında hikâye anlatımı, diğer iletişim araçları ile karşılaştırıldığında çok daha sonuç odaklıdır ve mesajın karşıya direkt ulaşmasını sağlayan güçlü bir etkiye sahiptir.  

KONULAR VE KAZANIMLAR

  • Beynimizin İşleyişi ve Ayna Nöronlar
  • İletişim ve İkna Sürecinde Hikâye Anlatımının Önemi
  • Hikâyeleştirme ve İmaj Yönetimi
  • Hikâye Anlatıcılığı için Kaynaklar ve İpuçları
  • Hikâye Oluşturma Çalışmaları

Çiğdem Eren Kiziroğlu Hakkında

1979 yılında Ankara’da doğan Çiğdem Eren Kiziroğlu, 2000 yılında Bilkent Üniversitesi
İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2002 yılında New York Fordham Üniversitesi’nden Finans ve Uluslararası İlişkiler dallarında yüksek lisans diplomasını aldı.

İş yaşamına 2003 yılında İstanbul’da Finansbank Genel Müdürlük Kurumsal Pazarlama bölümünde başladı, çalışmalarını TEB Portföy Yönetimi ve Credit Suisse gibi kurumlarda özel bankacılık ve pazarlama alanlarında sürdürdü. 2009-2012 yılları arasında Amsterdam’da Akbank NV ve BNP Paribas TEB NV kurumlarında Özel Bankacılık Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak görev yaptı. 12 yıllık bir aranın ardından, ailevi gerekçelerle 2012’de Ankara’ya geri döndü. Annelik yolculuğunun eşiğinde kariyer değişikliği de yaparak, bankacılık sektöründen ayrılmaya karar verdi. 2012-2018 yılları arasında Türkiye Müteahhitler Birliği’nde Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev yaptı.

Çiğdem Eren Kiziroğlu’nun kurumsal kariyeri boyunca, sektör fark etmeksizin, işinin odağında her zaman insan ilişkileri ve iletişim yer aldı. Bu deneyimlerinden öğrendiklerini ve dünyanın farklı kentlerinde yaşarken edindiği vizyonu ileri taşımak amacıyla, 2015 yılından itibaren kişisel gelişim ekseninde birçok farklı eğitim programına katıldı. Profesyonel Koçluk, Takım Koçluğu ve Eğiticinin Eğitimi programlarını 212 Derece Coaching&Training Akademi’de, Ebeveyn Koçluğu programını Flow Coaching International’da tamamladı. Ayrıca Dost Can Deniz eğitmenliğinde verilen Yönetici ve Lider Koçluğunda Ustalık programını tamamladı. Optimal Koçluk’ta Koçlukta Tamamlayıcı Varoluş Yaklaşımı, Koçlar için NLP Teknikleri ve Oyunları, Enneagram programlarını tamamladı. 

Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği’nin (ICF), ACC (Associate Certified Coach) ünvanlı akredite koçudur. 2016 yılından bu yana aktif olarak iletişim danışmanlığı ve yönetici koçluğu yapmaktadır. ICF Global ve ICF Türkiye üyesidir. 

Evli ve bir çocuk annesi olan Kiziroğlu’nun, bugüne dek T24 internet gazetesinde köşe yazıları, çeşitli seyahat dergilerinde gezi yazıları, karma kitaplarda öyküleri yayımlanmıştır. 

BİLETLER:

1 - Genel - 155 TRY

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT