ELİS ŞİMŞON İLE VAROLUŞÇULUK 101

ELİS ŞİMŞON İLE VAROLUŞÇULUK 101

Tarihler: 11 Nisan 2021 Pazar ~ 11 Nisan 2021 Pazar 11 Nisan 14:00 - 11 Nisan 16:30

Yer: Zoom

BİLET AL

Ücret: TSOL Istanbul Online Atölye - 155 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 11, 2021 ~ Nis 11, 2021

Dünyaya ve bu hayata fırlatıldığımızda en önemli soruların cevapları bizden esirgenmiş gibi görünüyor: Ne için ve nasıl var olacağız? 

Hayatı anlamak ve bu hayatta tutunmaya çalışan kendimizle samimi bir biçimde ilişkilenmek için bir kullanma kılavuzuna ihtiyaç duymayanımız var mı? Hayatın belirsizliği ve acı-tatlı tüm gelişmeleri karşısında nasıl bir tutum alacağımızı henüz kestirememişken bir de çelişkilerden, hezeyanlardan, duygusal gelgitlerden müteşekkil bir kendiliği nasıl dengede tutacağımıza ilişkin ikinci bir bilmece bizi bekler bu hayatta. Seyir halindeki bir trende yüzümüz arkaya dönük seyahat ediyoruz aslında; yaşam akarken içinden geçtiğimiz sürecin sürekli değişen görüntüsünü her an yeniden, biz de sürekli değişerek anlamlandırmaya çalışıyoruz. Bitimsiz bir arayış...

Romancının dediği gibi, “yaşamayı öğrenmek bir ömür sürer.” Tek bir ömrümüz var tüm gizemi çözmek için ya da gizemli hiçbir şey olmadığını nihayet idrak edebilmek için… ya da tüm bunlara rağmen kendi büyülü anlarımızı, kendi anlam evrenlerimizi yaratmak için.

Varoluşçuluk 101’de varoluşu anlamak için öznel deneyime başvurmanın, yani hayatı bizzat yaşamanın önemine vurgu yapan yeni bir felsefi tavrın nasıl ortaya çıktığına, neye tepki olarak doğduğuna, hangi sorularla uğraştığına ve yıllar içinde nasıl geliştiğine odaklanacağız.

Kierkegaard, Nietzsche, Heidegger, Sartre ve Camus’ye değinerek, varoluş sorusunun felsefe sahnesinde nasıl belirdiğini tartışacak ve bize kendi varoluşumuzla nasıl bir ilişki kurabileceğimize dair ne gibi önerilerde bulunabileceğine değineceğiz.

Atölye Lideri

Elis Şimşon, Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Boston College Felsefe Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. “Adorno ve Levinas: Holokost Sonrası Felsefede Etik” başlıklı teziyle 2019 yılında Galatasaray Üniversitesi’nde doktora derecesini aldı. Bu süreçte felsefi danışmanlık, çocuklarla felsefe (P4C) ve temel varoluşçu analiz eğitimlerini de tamamladı. Halen Koç Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde öğretim elemanı olarak çalışmaktadır. Bunun yanı sıra, akademi dışında da felsefe atölyeleri yürütmektedir.

Atölye Hakkında

Atölyemiz, 14.00 – 16.30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Zoom platformu üzerinden sunduğumuz online atölyemiz için kaydınızı yaptıktan sonra, etkinlik için bağlanacağınız link ve online deneyim hakkındaki faydalı ön bilgiler, etkinlikten 2 saat önce e-posta adresinize gönderilecektir.

BİLETLER:

1 - TSOL Istanbul Online Atölye - 155 TRY

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT