Göz Yogası 101

Göz Yogası 101

Tarihler: 19 Aralık 2020 Cumartesi ~ 19 Aralık 2020 Cumartesi 19 Aralık 15:00 - 19 Aralık 15:45

Yer: Whereby

BİLET AL

Ücret: egzersiz - 30 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 19, 2020 ~ Ara 19, 2020

MASTERCLASS ACADEMY Online Atölyeler'de 19 Aralık Cumartesi Esra Tulaz ile Göz Yogası yapıyoruz.

Günümüzün büyük bir kısmını telefonlarımıza, tabletlerimize, bilgisayarlarımıza ya da televizyona bakarak geçiriyoruz. 24 saat içinde bir dijital ekrana bakarak geçen oratalama süremiz pek çoğumuz için genellikle 12 saatten fazla- yani yarım gün. Bu süre boyunca gözlerimiz ekrana odaklandıklarında çok sıkı çalışırlar öyle ki düzgün işleyebilecekleri noktanın da ötesine geçerler. Bu yüzden gözlerimiz yorulur, kasılır, kurur, kaşınır, kızarır ya da sulanır. Bazen gözlerimizdeki kasılma kendini baş ağrısı olarak da belli edebilir. Gözlerimiz bir noktaya uzun süre odaklandığında mesela televizyon izlerken, bilgisayarda çalışırken ya da bir şeyler okurken göz kırpma sıklığımız normal zamana göre beşte birine düşer. Göz kasları için rahatlatıcı, esnetici ve güçlendirici bu egzersiz dizisi gözleri dinlendirmeyi amaçlıyor. Dijital ekranda geçirdiğiniz uzun saatlerden sonra gözlerinizi kolayca rahatlatmak için gerekli teknikleri öğrenebilirsiniz. Daha da ileri götürmek isterseniz günde on dakikalık düzenli pratikle gözlüklerinize nasıl daha az bağımlı olacağınızı keşfedebilirsiniz.

Neler Öğreneceksiniz?

Yorgun gözlerimizi nasıl rahatlatacağımızı, kendiliğinden göz kırpmayı nasıl serbest kılacağımızı ve göz kaslarımızı nasıl esnetip güçlendireceğimizi öğreneceğiz.

Düzenli günlük pratikle yalnızca bir haftada göz ağrılarınızdan ve gözlerinizdeki gerginlikten kurtulabilirsiniz.


Esra Tulaz Kimdir?


Esra Tulaz, Nepal’de geleneksel yoga öğretmenlerinden Hatha Yoga eğitimi aldıktan sonra Asya’da geleneksel tarzda Hatha yoga dersleri vermeye başladı. Daha sonra Ashtanga, Yin ve Vinyasa yoga türlerini de pratiğine ekledikten sonra kendine özgü bir stille bunları birleştiren bir pratik oluşturdu.

Travma yogası ve yoga terapi çalıştıktan sonra Londra’daki çeşitli yardım kuruluşlarında bunları uygulamak için gönüllü eğitmenlik yaptı.

Şimdi Londra’da birebir ve grup yoga derslerini hem online olarak hem de stüdyoda vermektedir. Farklı yoga stillerini geleneksel tarzıyla karıştırdığı için sınıfları her gruptan katılımcıyı içermekte ve bütün katılımcıların yoga pratiğinin faydalarına ulaşmasını amaçlamaktadır.

BİLETLER:

1 - egzersiz - 30 TRY
göz yogası

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT