Günümüzde Ebeveynlik

Günümüzde Ebeveynlik

Tarihler: 19 Ekim 2021 Salı ~ 19 Ekim 2021 Salı 19 Ekim 20:00 - 19 Ekim 22:00

Yer: Zoom

BİLET AL

Ücret: Genel Bilet - 355 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 19, 2021 ~ Eki 19, 2021

Dr. Daniel Siegel, yeni kitabını temel alan üç saatlik bir etkinlikle Walk of Life’ta

Dünyaca ünlü yazar ve eğitimci Dr. Daniel Siegel, çocuk gelişimini ve sanatı bir araya getiren yaklaşımıyla yazdığı Eylül 2022’de yayımlanacak kitabını temel alan “Günümüzde Ebeveynlik” etkinliğiyle 19 Ekim 2021’de, iki saatlik bir etkinlikle Walk of Life’ta!

Dr. Daniel Siegel, kendimize has birer bakış açısına ve deneyime sahip bireyler olduğumuzu ancak bununla birlikte beyinlerimizin daha büyük, simbiyotik bir dünyanın iç bağlantıları üzerine kurulduğunu ve bu şekilde işlev kazandığını söylüyor. Sonuç olarak her birey, kimliğini ve aidiyet biçimini şekillendiren içsel (Ben) ve birbiriyle bağlantılı (Biz) iki parçadan oluşuyor. Bu sunumda, çocuklarımızın geleceğinin günümüzde etkili bir ebeveynlik yapmamıza yardımcı olabilecek ana unsurlarını keşfe çıkıyoruz. Bağlanma alanında yapılan araştırmalar, ebeveynin varlığının, yani ebeveynin ya da başka bir bakımverenin çocuğun içsel yaşamına kucak açmasının ve odaklanmasının, çocuğun duygusal ve toplumsal açıdan dayanıklı bir genç bir yetişkine dönüşmesinde büyük rol oynadığını gösteriyor.

“Günümüzde Ebeveynlik” atölyesi, günümüzde karşılaşılabilecek zorluklar ve geleceğin yetişkini çocuklarımıza destek verebilmek için bu zorlukları nasıl birer fırsata dönüştürebileceğimize odaklanıyor.

Siegel’ın yeni kitabının içeriğinden hareketle gerçekleştireceği atölye dünyada ilk kez Türkiye’de ve Türkçe simültane çeviri eşliğinde yapılacak.

BİLETLER:

1 - Genel Bilet - 355 TRY
Genel Bilet

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT