İLİŞKİLER OKULU AÇILIYOR

İLİŞKİLER OKULU AÇILIYOR

Tarihler: 09 Kasım 2020 Pazartesi ~ 09 Kasım 2020 Pazartesi 09 Kasım 20:00 - 09 Kasım 22:30

Yer: Zoom

Ücret: Öğrenmek İçin - 350 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 9, 2020 ~ Kas 9, 2020

İLİŞKİLERİNİZİ DAHA SAĞLIKLI BİR ZEMİNDE YÜRÜTMEK İSTİYORSANIZ

İLİŞKİLER OKULU TAM SİZE GÖRE..

İlişkilerinizi daha sağlıklı bir zeminde yürütebilmek için "Bağlanma Stilleri ve Şema Terapi Ekolü" ile işlenecek 4 Haftalık İlişkiler Okulunda öğrenci olmaya davetlisiniz.

Günümüzde çözmek için uğraştığımız ama çözümsüzlükleri ile mücadele ettiğimiz en önemli problemlerimizden biri de ilişki problemleri.

Neden yaşıyoruz bu problemleri? 

Neden çözemiyoruz?

Neden bu problemler bir kısır döngü gibi birbirini tekrar ediyor?

Bu eğitimde bebeklikten ebeveynliğe romantik ilişkilerden kendimizle olan ilişkimize kadar derin sorgulamalar içeren bir yolculuğa çıkıyoruz. İçerisinde sinirbilimin, bağlanma stillerinin ve şemaların olduğu bu eğitimde 4 hafta boyunca bilgiye doyacaksınız.

Yakın zamanda yapılan çalışmalar insan davranışlarının hepsinin beyinde bir karşılığı olduğunu bizlere gösteriyor. Sırılsıklam aşk döneminde beynin birçok bölgesi ışıldarken, pek çok bölgesi ise baskılanıyor. Bu durum bizi nasıl etkiliyor?

Beyindeki kimyasallar ve hormonların bu ilişkilerdeki etkisi ne?

Bize ‘Aşk için ölmeli aşk o zaman aşk’ dedirten ne?

Aşkın gözü kördürün var mı bilimsel açıklaması?

Biriyle bağ kurduğumuzda beynimizde neler oluyor?

Neden yedi yirmi dört onu düşünüyoruz?

Neden herhangi bir durumda hemen benden ayrılacak diye içimizi korku kaplıyor?

Bu soruların cevaplarını hep birlikte değerlendireceğiz.

Peki, her şeyi sinirbilimle açıklamak yeterli mi? Ya bağlanma stilleri?

Doğduğumuz anda bakım verenimiz ile kurduğumuz ilk ilişkimizin aslında ne kadar önemli olduğunu öğrendiğinizde kendinizi dipsiz bir kuyuya dalmış gibi hissedeceksiniz. İlk 18 ayda annemiz veya temel bakım verenimiz ile kurduğumuz ilişkinin, erişkin hayatımızdaki özellikle romantik ilişkilerimizi nasıl derinden etkilediğini konuşuyor; nasıl bir ebeveyn olacağız, nasıl bir eş/partner olacağız, nasıl bir çalışan, nasıl bir evlat sorularına cevap arıyor ve diğer tüm ilişkilerdeki rollerimizi inceleyeceğiz.

Ardından şema dünyasını öğrenmek için motive olacağız çünkü kaçan kovalanır, mesaj bombardımanları, benden soğuyacak beni sevmeyecek veya sevmeyecekler korkusuyla birçok şeye katlanmak ve daha fazlası gerçekten bu ilk 18 aya mı bağlı?

Peki ya ilişkilerdeki en önemli dinamik olan şemalar? Şemalar nedir? Ben hangi şemalara sahibim? Şemalarımız kısır döngüleri nasıl etkiliyor? Karşımdaki kişi haklılığını kabul ettirmeye çalışırken ben boyun eğici davranmaktan başka bir yol bulamıyor muyum? İnsanların benimle ilgili algı tahminleri kendimi dış dünyadan izole etmeme mi neden oluyor? Kendimi o kadar kusurlu hissediyordum ki beni zaten kim ne yapsın mı diyorum? İhtiyaçlarımı dile getirirken suçluluk mu hissediyorum? Bencil mi davrandığımı düşünüyorum ve bundan kaçıyor muyum? Kendimi o kadar değersiz görüyorum ki bir şeyleri talep etme ihtiyacımı bırak neye ihtiyacım olduğunu bile bilmiyor muyum? İlişkide bazı şeyleri görmezden gelmemi neler etkiliyor? İlişkilerin bir başka denizine şema kimyasına doğru yolculuğa çıkarak ilişki problemlerinin temelini anlamak için yeni bir adımı atmış olacağız.

Tüm bunların farkındalığına eriştikten sonra kendimize daha yakından bakarak kısır döngülerimizi fark edip, ihtiyaçlarımızı keşfedeceğiz. Sağlıklı ilişkiler kurmanın yollarını sorgulayacağız.

Bol bilgiye boğulduğumuz bir 4 hafta bizi bekliyor hadi gelin yeni dinamikler oluşturalım her şeyi sil baştan yazalım...

Bolca AŞK konuşacağımız bu eğitimde sizde romantik ilişkilere dair tüm bildiklerinizi gözden geçirmek ve kendiniz için yeni yol haritaları  çizmek istemez misiniz? Eğitim sonrasında talep eden katılımcılar ile Telegram grubumuz üzerinden görüşmeye devam edeceğiz.

Eğitmenimiz Klinik Psikolog Özlem Ünde ile gerçekleştireceğimiz eğitimde katılımcılar;

1. Hafta 09.11.2020 20:00 - 22:00  

. Aşkın Sinirbilimsel Açıklaması

. Hissettiğimiz Aşk mı Yoksa Hormonlar mı?

. Geçmiş Yaşantılarımız İlişkilerimizin Yakasını Neden Bırakmıyor?

. Hayata Dair Algılarımız Kimi Seçtiğimizi Nasıl Etkiliyor?

. Şema Ölçeği ( Bireysel Ölçeklendirme )

2. Hafta 16.11.2020 20:00 - 22:00 

. Bireysel Ölçeklerin Değerlendirilmesi

. Neye Göre Partner Seçimi Yapıyoruz?

. İlişkide ki Şemalarımız Neler?

. Neden Her Seferinde Benzer Sonuçları Yaşıyoruz?

. Kıskançlık, Şiddet Gibi İp Uçlarını Neden İlişkinin Başında Göremiyoruz?

3. Hafta; 23.11.2020 20:00 - 22: 00

. İhtiyaçlarımızı Nasıl Fark Edeceğiz?

. İlişkideki İhtiyaçlarımızın Neler?

. İlişkilerimizde Hangi İhtiyaçlarımız Karşılanmıyor?

. İhtiyaçlarımı Karşılayacağına Emin Olduğum Kişileri Neden İstemiyorum?

. İlişkide ki İhtiyaçlarımız ( Ödev )

4. Hafta; 30.11.2020 20:00 - 22:00 

. Ödevlerin Değerlendirilmesi

. İlişkilerimi Bitiren Durum Ne?

. Benim İçin Doğru İlişki Modeli Ne?

. Karşımdaki Kişinin Doğru Partner Olduğunu Nasıl Anlarım? konularını işliyor olacaklar.

Siz de kendinize bir şans tanıyın ve kısır döngülerinizden kurtulmak için sınırlı sayıda katılımcının olacağı 10 saatlik bu özel eğitimimize katılın..

Klinik Psikolog Özlem Ünde Kimdir?

Lisans eğitimini aldığı Doğuş Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünden fakülte ikinciliği ile tamamlamıştır. Yüksek lisansını tamamladığı Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji programından Yüksek Onur Derecesi ile almıştır.

”Obez Bireylerin Çocukluk Çağı Travmaları ile Yeme Tutumları Bakımından İncelenmesi’ üzerine tez çalışmasında bulunmuştur.

2016 yılında Türk Kızılayı’na bağlı Özel Kartal Hastanesi’nde Uzman Klinik Psikolog olarak hizmet vermeye başlamıştır. Bu hastanede psikoloji kliniğinin kurulmasında önemli rol oynamış olup; yaklaşık 7000 civarında farklı patolojilerden danışan ile klinik görüşmeler gerçekleştirmiştir.

Bu görüşmeleri Şema Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımıyla gerçekleştirmiştir.

Türk Psikologlar Derneği’nin üyesi olan Özlem Ünde meslek hayatı içinde daha önce anaokullarında, iyileştirme merkezlerinde ve danışmanlık merkezlerinde hizmet vermiş olup eğitim seminerlerinde eğitimci olarak yer almıştır.

2019 Eylül itibariyle kurucusu olduğu KUBIST Eğitim Atölyesi’nde bireysel çalışmalarını ve eğitimlerini sürdürmektedir.

Kendi adı ile bir youtube kanalı

BİLETLER:

1 - Öğrenmek İçin - 350 TRY
Online Eğitim

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Dans Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT