Mutluluk Yolu: Uyanış

Mutluluk Yolu: Uyanış

Tarihler: 26 Ocak 2022 Çarşamba ~ 09 Şubat 2022 Çarşamba 26 Ocak 20:30 - 09 Şubat 22:30

Yer: Zoom

Ücret: 1. MODÜL-Endişeyle Baş Etmek:Duyguya Uyanmak - 183 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 26, 2022 ~ Şub 9, 2022

Mutluluk Yolu: Uyanış

“Dışa bakan uyur, içe bakan uyanır” - Carl G. Jung

MODÜLLER

1. Endişeyle Baş Etmek : Duyguya Uyanmak (26.1.2022 Saat: 20:30 - 22:30)

2. Olumlu Duygu Yaratımı: Neşeye Uyanmak (2.2.2022 Saat: 20:30 - 22:30)

3. Zihni Programlamak: Kendine Uyanmak (9.2.2022 Saat: 20:30 - 22:30)

Bilim, dışsal koşulların mutluluğumuz üzerinde yalnızca %10 etkiye sahip olduğunu gösteriyor. Peki iyi oluş halimize yaklaşık %90’a yakın etkinin genetiğimiz, seçtiğimiz düşünce, davranış ve odağımızla (yani içimizle) belirlendiğini bilmek nasıl hissettirdi?

Yeterince iyi hissetmeyişimizin temel kaynağı aslında özümüzü yeterince tanımıyor oluşumuz olabilir mi? Dünyanın en karmaşık yaşamsal sistemine sahibiz ve onu kullanma kılavuzuna bakmaksızın deneyimlemeye çalışıyoruz. Kendimizi daha yakından tanıyarak yani içe bakarak bu sistemi nasıl kullanabileceğimizi, işe yaramayan kalıpları nasıl kırabileceğimizi, nasıl neşelenip hayattan tat alabileceğimizi keşfettiğimizde gerçek dönüşüm başlıyor. 

İşte bu dönüşümü ve içsel mühendisliği başlatmak için hazırlanan Mutluluk Yolu: Uyanış Atölyeleri 3 modülden oluşuyor. Bu atölyenin ana hedefi, katılımcıların duygu - beden ve zihin konularında farkındalık kazanmaları, duygu & düşünce ve odaklarını yöneterek enerji toplamaları, zararlı alışkanlıklarını fark ederek kendilerini daha yakından tanımaları ve atölyenin ardından günlük hayatlarında içsel mühendislik pratiklerini kullanarak mutluluk yolunda sağlam adımlar atmaları.  

1. MODÜL - Endişeyle Baş Etmek : Duyguya Uyanmak (26.01.2022 Saat: 20:30-22:30)

Duyguları ne kadar yakından tanır, detaylandırır ve adlandırabilirsek o kadar rahatlıyor, iyi hissediyoruz. Pozitif Psikoloji, nörobilim, Polivagal teori temelli Olumsuz Duygularla Baş Etmek için Duyguları Anlamak Atölyesi’nde, duyguları yakından tanırken şu soruları cevaplandıracağız; 

“Duygu nedir? Zihin ve Bedende Nasıl ortaya çıkar?”

“Olumsuz duygular kaçınılması gereken şeyler midir?”

“Olumsuz duygularla nasıl baş edilir?”

“Mutlu olmak için gerekli olumlu olumsuz duygu oranı nedir”

“Olumlu duygular ne işe yarar?”

“Yerinde olmayan olumsuz duyguları hangi yöntemlerle kontrol edebiliriz?”

2. Olumlu Duygu Yaratımı: Neşeye Uyanmak (2.2.2022 Saat: 20:30 - 22:30)

Bu modülde günlük hayatta farkında olmadan deneyimlediğimiz 10 olumlu duyguyu mercek altına alacağız. Daha tatmin bir yaşam sürdürmek için sadece olumsuzla baş etmenin yetmediğini söyleyen Prof. Barbara Frederickson, olumlu duygu yaratımının yaşam kalitesini hem psikolojik hem de fiziksel sağlık alanlarında iyileştirdiğini gösteren çalışmalar yürütüyor. Hücrelerimizin %1’lik bir kısmı her gün yenileniyor ve bilim gösteriyor ki bu hücre yenilenmesine DNA’larımız kadar duygularımız da etki ediyor. Dolayısı ile iyi hissetmek aslında bizi olumlu yönde değiştiriyor.

İşte bu atölyede olumlu duygu yaratarak yaşamımızı daha iyi yönde nasıl değiştirebileceğimizin yöntemlerini keşfedip, katılımcılarla kişiye özel “Olumlu Duygu Yaratım Aracı”nı uygulamayı öğreneceğiz. İyi hissetmek hepimizin hakkı.

3. Zihni Programlamak: Kendine Uyanmak (9.2.2022 Saat: 20:30 - 22:30)

Atölyede katılımcılara olumsuz duygu ve düşünceleri besleyen, sahip olduğumuzun farkında olmadığımız bilişsel önyargılarımız, düşünme tuzakları, zehirli düşünce kalıpları ve alışkanlıklar tanıtılarak sorun tespiti yapılır. Ardından zararlı düşünme alışkanlıklarını ve bunların yarattığı olumsuz duygu ve düşünceleri hayatlarından çıkarmaları için günlük hayatlarında kullanıp destek alabilecekleri etkili yöntemler sunulur. 

Katılımcılar Ne Öğrenecek: 

Beyin Nasıl Çalışır? 

Bilinç & Bilinçaltı 

Nöroplastisite: Beyin Nasıl Değişir? 

Mutluluğa Zarar Veren Alışkanlık & Düşünme Biçimleri 

Zarar veren Alışkanlıklarla Baş Etme Yöntemleri 

Değişim için Günlük Hayatta Kullanılabilecek Etkili Ritüeller

Pozitif Psikoloji Nedir?

"Pozitif psikoloji, nelerin hayatı yaşamaya değer hale getirdiğini irdeleyen bilimsel çalışmadır." Hayatta kalmanın ötesine geçerek, gelişmek için yaşamlarımıza nelerin anlam ve amaç verdiğini inceler.

Bu tanımı biraz daha genişletirsek; pozitif psikoloji, insan düşüncelerini, hislerini ve davranışlarını zayıflıklar yerine güçlü yanları üzerinden ele alan, hayatın için

BİLETLER:

1 - 1. MODÜL-Endişeyle Baş Etmek:Duyguya Uyanmak - 183 TRY
Mutluluk Yolu-Uyanış Atölyesinin ilk modülü

2 - Mutluluk Yolu-Tüm Modüller - 525 TRY
Bu kategori farklı günlerde gerçekleşecek tamamlamlayıcı 3 modülü de kapsar.

3 - 2. MODÜL-Olumlu Duygu Yaratımı:Neşeye Uyanmak - 183 TRY

4 - 3. MODÜL-Zihni Programlamak: Kendine Uyanmak - 183 TRY

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Dans Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT